Call of Duty Mobile Rust Haritası Taktik ve Önerileri

Call of Duty Mobile Rust haritası taktik ve önerileriyle daha fazla oyun kazanın.
call of duty mobile rust haritası
Call of Duty Mobile – Rust Haritası.

Call of Duty Mobile Rust haritası, oyundaki en yeni haritalardan biri. İkonik bir Modern Warfare haritası olan Rust, kısa süre önce Call of Duty Mobile’ın bir parçası olmuştu. Oyundaki her haritada olduğu gibi bu haritada da yapacağınız stratejik hamleler büyük önem taşıyor.

Call of Duty Mobile Rust Haritası

Oldukça küçük bir harita olan Rust’ta maceralar, çölün ortasında kurulu bir benzin işleme bölgesinde geçiyor. İçerisinde büyük bir kule; çeşitli konteynerler, benzinler ve endüstriyel malzemeler barındıran bölgede, bu malzeme çeşitliliğinden dolayı farklı stratejiler geliştirmek mümkün. Örneğin, haritadaki kuleye çıkarak alanın tamamına hakim olabilirsiniz. Kuleye çıkmak ve orada kalmak biraz zor olsa da buna kesinlikle değecektir.

call of duty mobile rust haritası stratejiler
Rust haritasında galibiyete daha kolay bir şekilde ulaşmak için çeşitli stratejiler ve taktikler bulunuyor.

Rust Haritası Temel Stratejiler

Rust, daha önce de belirttiğimiz gibi küçük bir harita. Bu sıkışık ve yılanlamaya gayet müsait haritada çok kısa mesafelerden çatışmalara hazır olun. Bu sebeple, bu haritada temel strateji olarak hafif makineli tüfekleri ve pompalı tüfekleri tercih etmeniz daha işlevsel olabilir. Çünkü dikkatsiz bir şekilde sürekli bir yerlere koşan rakiplerinizi bu silahlarla çok rahat ve hızlı bir şekilde avlayabilirsiniz. Eğer hücum tüfeği oynamakta ısrarcıysanız merak etmeyin. Haritanın kuzey ve batı taraflarında orta mesafe ve hatta uzun mesafe çatışmak için uygun yerler de bulunuyor. Ancak bu yerlerin epey kısıtlı olduğunu belirtmekte fayda var.

call of duty mobile rust haritası temel strateji
Rust haritasında yavaş bir şekilde hareket ederek rahatça skor toplayabilirsiniz.

Temel stratejilerden bir diğeri, haritada yavaş bir şekilde hareket edip oynamak. Herkesin sürekli bir yerlere koşuşturduğu haritada siz sakin bir şekilde hareket ederseniz, panik havasındaki rakiplerinizi kolay bir şekilde avlayabilirsiniz. Daha önceki satırlarda değindiğimiz gibi, haritanın ortasında bulunan kule, belki de haritadaki en önemli yer. Bu yeri ele geçirmek epey zor olsa da, eğer ele geçirme şansınız doğduysa asla kaçırmayın. Buradaki en önemli kısım ise kuleye çıktıktan sonraki aşama. Çünkü kuleye çıktığınız gibi her şeyin çok basit bir şekilde gerçekleşeceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kuleye çıktıktan sonra yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, kuleye çıkan yolu sürekli kontrol etmeniz. Eğer sadece haritanın farklı bölgelerindeki kişilere dikkat kesilirseniz, kuledeki hakimiyetiniz çok uzun sürmez. Kule yolunu aralıklarla kontrol etmeniz, kuledeki yerinizi korumanıza yararken aynı zamanda size ekstra skorlar olarak geri dönecektir.

call of duty mobile rust haritası uzman strateji
Rust haritasında merkezde oynamaya alışarak oyunu daha sık bir şekilde kazanabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Rust Haritası Uzman Stratejiler

Rust haritasında belirli bir deneyime sahipseniz ve fazlasını da elde etmek istiyorsanız, bir an önce kendinizi merkeze yakın konumda oynamaya alıştırın. Eğer bu bölgede oynayarak uzmanlaşırsanız, kuleden ve onun altından gelecek tehlikelere karşı büyük bir önlem almış ve kendinizi bu sıcak çatışmalara hazırlamış olursunuz. Çeşitli zorlukları içerisinde barındıran bu bölgede oynamaya alışmak, size her açıdan iyi gelecektir. İlk karşılaşmalarda hücum tüfeği oynamak ideal olsa da bu haritada hafif makineli tüfeklerin ve pompalı tüfeklerin kısa çatışma alanlarındaki etkilerini göz ardı edemeyeceğimizden bu silahları tercih etmek ve bunlara alışmak iyi olabilir. Genellikle hücum tüfeği tercih edilen bu haritada, hücum tüfeğine karşı hafif makineli tüfek oynamaya alışarak oyun tecrübesi olarak kendi gelişiminize ekstra katkılarda bulunabilirsiniz. Ayrıca, kritik anlarda kullanacağınız sis bombaları size, tehlikeli durumların içerisinden kurtulma şansı ve Operator Skill’inizi saklama şansı tanıyacaktır. Bu nedenle sis bombalarınızı kullanarak taktiksel eşyalarınızı idareli ve doğru yerde kullanma şansı yakalayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts