Call of Duty: Mobile Seviyelere Göre Keskin Nişancı Tüfekleri

Call of Duty: Mobile’da kendi seviyenize göre kullanabileceğiniz birçok silah bulunuyor. Oyunda kullanımı en zor silahsa Arctic.50 silahı.
Call of Duty Mobile Tüm Keskin Nişancı Tüfekleri
Call of Duty: Mobile’da kullanabileceğiniz birçok keskin nişancı tüfeği bulunuyor.

Call of Duty: Mobile keskin nişancı tüfekleri kullanarak takımınızın uzak mesafe çatışmalarında avantajlı olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak kullanımı biraz zor olduğundan dolayı keskin nişancı tüfeklerine hızlı bir şekilde alışmanız epey zaman alabilir. Antrenman yaparak kısa süre içerisinde keskin nişancı tüfeklerini iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

Call of Duty: Mobile Başlangıç İçin Keskin Nişancı Tüfekleri

Öncelikle kendi seviyenize göre keskin nişancı tüfeği kullanmalısınız. Yeni başladıysanız en iyi ve kullanımı en zor olan bir silahla oynamak yerine alışması kolay ve kısa sürede alışabileceğiniz bir silah kullanın. Eğer Call of Duty: Mobile’ı ilk defa oynayacaksanız  -eğitime katılacaksınız.

Call of Duty Mobile Başlangıç İçin Keskin Nişancı Tüfekler
Eğer oyuna yeni başladıysanız eğlence modunda silah deneyebilirsiniz.

İlerledikçe oynama seviyenize göre silah tercih ederek rauntlarda daha etkili olarak takımınızı öne geçirerek galibiyete daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Oyunda bulunan taktikleri iyi bir şekilde uygulayabilirseniz ezici bir üstünlükle eşleşmeyi kazanabilirsiniz. Rust haritası için en iyi taktiklere “Call of Duty Mobile Rust Haritası Taktik ve Önerileri” adlı içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Locus

Call of Duty Mobile Locus Silahı
Locus silahı.

Eğer oyuna yeni başladıysanız ve keskin nişancı tüfeği kullanmak istiyorsanız kesinlikle Locus silahını deneyimlemeniz gerekir. Aynı zamanda oyunun ilk açılan keskin nişancı tüfeği olduğundan epey bir süre Locus’u kullanabilirsiniz. Diğer keskin nişancı tüfeklerinin kilidini açmaya çalışırken Locus’u kullanarak oyuna hakim olabilirsiniz.

Outlaw

Call of Duty Mobile Outlaw Silahı
Outlaw silahı.

Outlaw silahı Locus’a göre kullanımı biraz daha kolay olmasına rağmen Locus’a göre daha az hasara sahip olan bu silahı pek iyi oynayamıyorsanız kullanabilirsiniz. Bu silahta kısa sürede ustalaşmak için doğru ayarları uygulamalı ve doğru stratejiler kurmanız gerekebilir.

Kilo Bolt-Action

Call of Duty Mobile Kilo Bolt-Action Silahı
Kilo Bolt Action silahı.

Genellikle çoğu FPS oyununda KAR-98 adıyla geçen keskin nişancı tüfeğiyle birebir görüntüye sahip olan Kilo Bolt-Action silahının kilidini açmak için sezon görevlerini tamamlamanız gerekebilir. Oyunun 9. sezonunda bu silahın kilidi 21. seviyeye gelince erişilebilir oluyor. Özellikle orta mesafede etkili işler çıkarmak için bu silahı kullanabilirsiniz.

Call of Duty: Mobile Orta Seviye İçin Keskin Nişancı Tüfekleri

Call of Duty: Mobile orta seviye için keskin nişancı tüfekleri kullanarak seviyenizi ve sıralamanızı kısa sürede yükseltebilirsiniz. Bu silahlar başlangıç seviyesine göre biraz daha zor olduğundan dolayı oyuna yeni başladıysanız bu silahları kullanırken epey zorlanacaksınız. Ayrıca bu silahların kilidi açılana kadar oyunun mekaniklerini anlayabilirsiniz.

Call of Duty Mobile Orta Seviye İçin Keskin Nişancı Tüfekler
Keskin nişancı tüfeklerin kilidini açmak için epey uğraşmanız gerekebilir.

Eğer Call of Duty: Mobile’ı uzun bir süre oynamanıza rağmen bu silahları kullanamıyorsanız kendi ayarlarınızı yapmanız gerekebilir. Keskin nişancı tüfekleriyle iyi oynamak istiyorsanız hassasiyet ayarlarına olabildiğince hakim olmalısınız. Öyle bir ayar yapmalısınız ki hiçbir şekilde değiştirmemelisiniz.

DL Q33

Call of Duty Mobile DL Q33 Silahı
DL Q33 Silahı

Eğer keskin nişancı tüfeklerine kısa sürede alışabiliyorsanız kesinlikle DL Q33 silahını kullanmalısınız. Hasarının yüksek olmasına rağmen doğruluk oranı düşük olması en ufak hareket yapıldığında sekmesine neden olabiliyor. Eğer bu silahı kullanabiliyorsanız oyundan daha fazla zevk alabilirsiniz.

XPR-50

Call of Duty Mobile XPR-50 Silahı
XPR-50 silahı.

DL Q33 silahına göre XPR-50’nin hasarı oldukça düşük olmasına rağmen en fazla doğruluk oranına sahip olması zıplayarak ve hareket ederek yapacağınız vuruşlarda başarılı olmanızı sağlar. Eğer keskin nişancı tüfeği alarak hızlı bir raunt oynamak istiyorsanız XPR-50 silahını kullanabilirsiniz.

Call of Duty: Mobile Profesyoneller İçin Keskin Nişancı Tüfekleri

Call of Duty: Mobile profesyoneller için keskin nişancı tüfekleri kullanarak eşleşmelerde galip gelebilirsiniz. Ayrıca bu silahların kullanımı oldukça zor olmasının yanında kilitleri kaldırmak için epey bir uğraşmanız gerekiyor. Eğer keskin nişancı tüfeklerinin kilidini açmanıza rağmen silahlara alışamadıysanız alıştırma yapmanız gerekir.

Call of Duty Mobile Profesyoneller İçin Keskin Nişancı Tüfekler
Eğer Call of Duty: Mobile’ı gerçekten iyi oynuyorsanız Arctic.50 silahını kullanmalısınız.

Bu tarz FPS oyunlarında sürekli olarak alıştırma yaparak çok iyi derecede oynayabilirsiniz. Özellikle eğlence modlarına katılarak silahları test edebilir ve yeni ayarlarınızı deneyebilirsiniz. Böylelikle sıralamanızın düşmesine gerek kalmadan silahları tanıyabilir ve kolaylıkla kullanabilir hale gelebilirsiniz.

M21 EBR

Call of Duty Mobile M21 EBR Silahı
M21 EBR silahı.

M21 EBR silahının hasarı pek iç açıcı olmasa da mermi atış hızı yüksek olmasından dolayı bu açığı kapatıyor. Doğruluk oranının yüksek olması da pek zorlanmadan düşmanları alt edebileceğiniz anlamına geliyor. Eğer oyuna hakimseniz M21 EBR silahına kısa sürede alışacaksınız.

Arctic.50

Call of Duty Mobile Arctic.50 Silahı
Arctic.50 silahı.

Çoğu oyuncu Arctic.50 silahını Call of Duty: Mobile’ın kullanımı en zor olan silah olarak tanıyor. Bu silahın zor olmasının nedeni hasarı yüksek olmasının yanında atış hızının da yüksek olması. Mermilerin doğru gitme oranı biraz düşük olmasına rağmen bu silahla inanılmaz işler yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts