Free Fire Bomba Atar nasıl kullanılır?

Free Fire Bomba Atar silahları oyun içerisinde doğru şekilde kullanıldığında oldukça geniş bir bölgeye etki edip, rakiplere fazlasıyla yüksek hasarlar vurabiliyor.
Free Fire bomba atar silahları nasıl kullanılır
Free Fire bomba atar silahları nasıl kullanılır?

Free Fire Bomba Atar silahları oyun içerisinde doğru şekilde kullanıldığında oldukça geniş bir bölgeye etki edip, rakiplere fazlasıyla yüksek hasarlar vurabiliyor.

Free Fire’ın Bomba Atar silahları neler?

Oyun içerisinde bir sürü silah seçeneği karşımıza çıksa da aralarından en eşsiz olanları Bomba Atarlar oluyor. Bomba Atar silahlarını takım halinde oynarken kullanırsanız, çok iyi hasarlar çıkarabilirsiniz. Yani takımda iki kişi bu silahlardan birini kullanırsa anında rakip takımı yok edebilecek güce sahip olabilir. Tabii silahları düzgün kullanmak lazım, her yere rastgele atmamamız lazım. Öncelikle nasıl kullanacağımıza başlamadan önce, oyunda hangi silahların mevcut olduğunu ve bu silahların ne kadar hasar verdiğine bir bakalım.

Free Fire M79
Free Fire M79 silahının istatistikleri.

M79

Free Fire’da M79, bomba atarlar arasında en az gelişmiş olan olabilir. Tabii bu silahı düzgün şekilde kullandığımızda farklı sonuçlar elde edebiliriz. Bu silah kötü olmasına rağmen oyundaki en yayın bomba atarlardan. 1 adet cephane kapasitesine sahip olan bu silah, her bomba attığında tekrardan yenilenmesi gerekiyor.

Free Fire MGL 140
Free Fire MGL 140 silahının istatistikleri.

MGL 140

MGL 140 muhtemelen Free Fire’ın en iyi bomba atar silahlarından biri. Bu silahın tek mermisi adama çarptığında veya yakınına düştüğünde oldukça fazla hasar çıkartabilecek güce sahip. Ayrıca silahta 5 adet cephane bulunuyor ve seri bir şekilde atış yapabiliyorsunuz. Bu 5 adet bomba ile rakip takımı anında düşürebilirsiniz. Ayrıca bu silah, diğer bomba atarlardan daha hızlı atışlar yapabilir ve yeniden yükleme hızı oldukça yüksek.

Free Fire RGS50
Free Fire RGS50 silahının istatistikleri.

RGS50

RGS50, bomba atar silahları aralarında en gelişmiş olanı. Bu silaha oyuncular ”Anti Materiel Launcher” olarak da hitap edebiliyor. Bu silahın eşsiz bir yeteneği bulunuyor, rakip takımın aracına ekstra hasar vermek için bu silahı kullandığınızda hedefe otomatik olarak kilitlenebiliyor. Ancak, bu silah araç dışı birimlere atış yaptığında daha az hasar veriyor. Kısacası bu silahı araçlar üstünde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Free Fire Bomba Atar Silahları Nasıl Kullanılır?

Bu silahlar oyunda oldukça nadir bulunabiliyor. Elinize bu silahlardan biri geçtiyse kesinlikle onu bırakmayıp oyun sonuna kadar götürün. Bomba atarlar ile atış yaptığınızda, mermiler rakibin üzerine çarptığı an patlayabiliyorlar. El bombası kullanırken atışınızı kolaylaştırmak için bulunan kırmızı atış çizgisini, bu silahlarda da görebilirsiniz.

Free Fire Bomba Atarlar
Free Fire Bomba Atar silahları düzgün kullanıldığında oldukça yüksek hasarlar çıkarabilir.

Evlere pusmuş oyuncuları yerinden çıkarmak için veya araçları yok etmek için kullanabilirsiniz. M79 silahı değil de, MGL 140 veya RGS50 silahlarını kullanıyorsanız cephane sayısı 1’den fazla olacağından dolayı, bomba mermilerini yağmur gibi aralıksız olarak rakiplerinizin üzerine yağdırabilirsiniz.

Bu silahları rakipler üstünüze doğru geliyorsa onları geri püskürtmek adına, bombalar ile saldırabilirsiniz. Ayrıca takım oyunu oynuyorsanız ve takım arkadaşlarınızın ikisinde bomba atar bulunuyorsa, bu silahları kullanarak birden fazla rakip takımı alt edebilirsiniz. Güvenemediğiniz ve tedirgin olduğunuz evler var ise bu evlerin camlarından bombalar atabilir ve düşman olup olmadığına bakabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts