Hearthstone Scholomance Academy Detaylı İnceleme

Hearthstone Scholomance Academy için harika bir inceleme yazısı sizlerle.
Scholomance Academy İnceleme
Scholomance Academy detaylı inceleme

Hearthstone yeni genişleme paketi Scholomance Academy hakkında detaylı bir inceleme yapma fırsatı Blizzard tarafından bizlere sunuldu. Yeni gelen paket ile birlikte bir büyü okulunu yakından görme fırsatına erişiyoruz. Bu yazıda yeni paketin en güçlü kartlarını, harika sinerjileri ve Scholomance Academy kartlarıyla oluşturulan desteleri anlatıyoruz.

Neresidir bu Scholomance Academy?

Scholomance, Warcraft evreninde Kel’Thuzad adındaki bir Rogue büyücü tarafından kurulmuştur. Kurulma amacı Necromancer (ölüleri uyandıran büyücüler) yetiştirmektir. Bu okul uzun süredir faliyet yürütmektedir. Birçok yetenekli büyücü bu okul tarafından yetiştirilmiştir.

Scholomance Academy inceleme
Scholomance Academy

Lordaeron’da kimse tarafından bilinmeyen bu okul bir çok yetenekli büyücüyü genç yaşlardan itibaren yetiştirmektedir. World of Warcraft’ta aynı zamanda oyuncuların Level kasabilecekleri bir zindandır. Burada yaratık kesip güçlenmeye ve eşya edinmeye uğraşırlar. Hearthstone içinde Hogwarts temasında güzel bir macera yaşayacağız gibi duruyor.

En iyi çift sınıflı (Dual Class) kartlar

Scholomance Academy inceleme
Çift sınıflı kartlardan en iyilerini listeledik

Oyuncular üzerinde büyük etki bırakan bir diğer tür de çift sınıflı kartlar oldu. Bu kartlar belirli sınıflar arasında oynanabiliyor. Örnek vermek gerekirse;

Mage/Shaman gibi benzer sınıflar tarafından kullanılan kartlar varken Warlock/Priest gibi iki zıt kutup tarafından kullanılabilen kartlar da oyuna eklenecek. 40 kadar çift sınıflı kartlar olmasıyla birlikte bu kartlardan bazıları o kadar güçlü ki diğerleri arasından sıyrılıyor.

5. Cutting Class

Scholomance Academy İnceleme
Cutting Class
 • Kart Adı: Cutting Class
 • Kart Sınıfı: Rogue – Warrior
 • Özellik: 2 kart çek. Silahının Saldırı Gücü kadar mana maliyetini azalt.

Cutting Class’ın mana maliyeti çok gibi görünebilir. Lakin Warrior oynuyorsanız Arcanite Reaper, Rogue oynuyorsanız Deadly Poison gibi kartlar ile silahınızı geliştirebilir ve sıfır manaya 2 kart çekebilirsiniz! Bu gerçekten büyük bir değer.

4. Spirit Jailer

Scholomance Academy İnceleme
Spirit Jailer
 • Kart Adı: Spirit Jailer
 • Kart Sınıfı: Warlock – Demon Hunter
 • Özellik: Battlecry: Destene iki tane Soul Fragment kartı karıştır.
Scholomance Academy İnceleme
Soul Fragment
 • Kart Adı: Soul Fragment
 • Kart Sınıfı: Warlock – Demon Hunter
 • Özellik: Çekildiğinde çalışır. Kahramanının canını 2 iyileştir.

Bu kart tek başına yeterince iyi gözükmüyor olabilir fakat oldukça güçlü. Bunu o kadar güçlü yapan da desteye karıştırdığı Soul Fragment kartlarının sinerjisi. Örnek vermek gerekirse Soulciologist Malicia ile birlikte gücü oldukça fark yaratıyor.

Scholomance Academy İnceleme
Soulciologist Malicia
 • Kart Adı: Soulciologist Malicia
 • Kart Sınıfı: Warlock – Demon Hunter
 • Özellik: Battlecry: Destendeki Soul Fragment kartı sayısı kadar Rush özellikli 3/3 Soul çağır.

3. Ace Hunter Kreen

Scholomance Academy İnceleme
Ace Hunter Kreen
 • Kart Adı: Ace Hunter Kreen
 • Kart Sınıfı: Demon Hunter – Hunter
 • Özellik: Diğer karakterlerin saldırırken Immune (hasar almama) özelliğine sahiptir.

Hem Demon Hunter hem de Hunter minyon ağırlıklı ve agresif sınıflar. Bu da demek oluyor ki düşük manalı ve yüksek hasar veren minionlar önemli bir yer kaplıyor. Minion takaslarında üstünlük kurmak için işlevsel bir kart.

Can’ının da 4 olması gayet iyi. Trueaim Crescent ile sahayı temizleyip üzerine tekrardan minionlarınız ile vurabilirsiniz. Bu da ciddi bir avantaj sağlar.

2. Lord Barov

Scholomance Academy İnceleme
Lord Barov
 • Kart Adı: Lord Barov
 • Kart Sınıfı: Warrior – Paladin
 • Özellik: Battlecry: Tüm diğer minionların canını 1 olarak değiştir. Deathrattle: Tüm minionlara 1 hasar ver.

Sahayı temizlemek için mükemmel bir kart olan Lord Barov sadece 3 mana. Eğer sahanızda küçük ve ölmesi problem olmayan minionlar varsa güzel birkaç takas işiniz görecektir.

Eğer Lord Barov’u öldürmenin bir yolunu bulursanız bomboş bir sahaya ve 3/2 miniona sahip olacaksınız.

1. Lightning Bloom

Scholomance Academy İnceleme
Lightning Bloom
 • Kart Adı: Lightning Bloom
 • Kart Sınıfı: Druid – Shaman
 • Özellik: Bu turluk 2 mana kristali kazan. Overload: (2)

Geldik yeni setin en iyi kartına. Lightning Bloom artık yeni Innervate oldu denebilir. Coin ile birlikte 4 manalık minion inmek ya da büyük bir spell oynamak işleri çok kolaylaştırabilir.

Bunun sahip olduğu gücü doğru değerlendirirseniz gerçekten iyi bir oyun çıkarmanız işten bile değil.

Scholomance Academy en iyi desteler

Hearthstone Transfer Student
Yeni setin en iyi destelerini sizlere derledik.

Scholomance Academy inceleme yazısında sizler için kapalı betada yaptığımız en önemli şey yeni desteleri denemek ve en güçlü bulduklarımızı sizler için derlemekti. Bu yazıda bazı kartları ele aldık. Kartların tamamına Hearthstone Scholomance Academy kartları yazımızda bulabilirsiniz.

Bazı güçlü desteleri ele aldık ve bunları nasıl oynamanızın en efektif olacağını anlatmaya çalıştık. Eğer eklememizi istediğiniz sınıf için deste varsa yorumlarda belirtirseniz en kısa sürede hallederiz.

1. Totem Shaman

Scholomance Academy İnceleme
Totem Shaman

Deste Kodu: AAECAaoIAA++BvAHkwmdowPapQP5pQP9pwO1rQO2rQP5rgOWuQPevgObzQPG0QPw1AMA

Scholomance Academy inceleme listemizin desteler için olan ilk sırasında oldukça keyifli ve bir o kadar da özgün bir deste alıyor: Totem Shaman. Bu destede yapmamız gerekenler basit gibi görünse bile oldukça dikkat etmek gerektiriyor. Burada yapmamız gereken olay şu: sahayı totem ile doldur.

Şimdi “Olamaz bunu nasıl yapacağız!?” dediğinizi duyar gibiyiz ve Blizzard da duymuş olmalı ki totem klonlamasını çok güzel metaya oturtacak gibi duruyor.

Scholomance Academy İnceleme
Scholomance Academy

Bunun için birkaç kartımız var.

Bunlardan ilki Scholomance Academy ile birlikte gelecek olan Tour Guide kartı oluyor. Bu bir totem kartı olmamasına rağmen destemizde çok işe yarayacak çünkü Tour Guide sahada olduğu sürece elimizde kart olmaması gibi bir durum söz konusu değil.

Scholomance Academy İnceleme
Tour Guide
 • Kart Adı: Tour Guide
 • Kart Sınıfı: Sınıfsız
 • Özellik: Battlecry: Sonraki kahraman özelliğinin maliyeti sıfır olur.

Eğer sadece 1 mananız varsa ya da bu tur kahraman özelliğiniz sayesinde totem çağırmışsanız ve gelecek tura bedavadan bir totem isterseniz bu kart ihtiyacınız olan şey. Kim bedava toteme hayır diyebilir ki!

Scholomance Academy İnceleme
Totem Shaman Sahası işte böyle doluyor

Splitting Axe adlı silahımızı da sahayı doldurduktan sonra kullanarak sahayı daha da domine edeceğiz. Yeni set ile birlikte gelmedi lakin bu destenin en etkili ve kilit kartlarından birisi.  Sahada 4 totem varsa kısa sürede rakibin canını yakacağnıza eminiz.

Scholomance Academy İnceleme
Splitting Axe
 • Kart Adı: Splitting Axe
 • Kart Sınıfı: Shaman
 • Özellik: Battlecry: Sahandaki totemlerin kopyasını çağır.

Bu ve diğer Shaman desteleri için en kritik olacak kartlarından birisi Lightning Bloom. Bu kart ve coin ile ilk turdan 4 manalık yaratık açmak bile mümkün.

Scholomance Academy İnceleme
Lightning Bloom
 • Kart Adı: Lightning Bloom
 • Kart Sınıfı: Druid – Shaman
 • Özellik: Bu turluk 2 mana kristali kazan. Overload: (2)

Bu deste için birkaç tur bekleyip sahayı doldurmak için kullanılmasını tavsiye ederiz. Tabi ki maçın durumuna göre yapılması gereken en doğru hamle değişebilir. Bu arada kendileri yeni setin en iyi kartı olmaya aday.

2. Control Warrior

Deste Kodu: AAECAQcGsgj2lgPWmQPfrQPjzAOr1AMMS6IE/weWlAO4uQP2wgOnzgOK0AOQ0AOS0APS0QOs1AMA

Scholomance Academy İnceleme
Control Warrior

Scholomance Academy İnceleme için bir diğer aday da Control Warrior oldu. Bu deste gerek Taunt özellikli kartlarıyla gerek de Zırh almayı kolaylaştırması ile bir hayli popüler olacak.  Biraz pahalı olsa da her dust’ına değeceğine emin olabilirsiniz. Rank yükselmek için bir numaralı Warrior destesi!

Destenin birkaç önemli ve yeni kartı var. Bunları açıklamak gerekirse:

Scholomance Academy İnceleme
Sword and Board
 • Kart Adı: Sword and Board
 • Kart Sınıfı: Warrior
 • Özellik: Bir miniona iki hasar ver. 2 zırh edin.

Slam benzeri bir kart olan Sword and Board oldukça güçlü. Zırh miktarımıza göre hasar kazanan Shield Slam gibi kartların işini kolaylaştırması bakımından gayet iyi. Başka zırhımız olmasa bile Shield Slam ile birlikte oynandığıdna seçilen minionlara 2+2 hasar verme şansımız var.

Destede büyük minionlar olduğundan Commencement gibi bir yardımcı hiç de fena olmaz. Bu kart sayesinde destemizdeki büyük minionları hemen çağırabilir ve ekstra özellikler sağlayabiliriz.

Scholomance Academy İnceleme
Commencement
 • Kart Adı: Commencement
 • Kart Sınıfı: Warrior – Paladin
 • Özellik: Destenden bir minion çağır. Ona Taunt ve Divine Shield ver.

Divine Shield sayesinde ilk hasarı yok sayması büyük minionlar için mükemmel. Üzerine Taunt özelliğine de sahip olduğundan suratımıza ve diğer minionlarımıza verilecek hasar olabildiğince azalıyor. Buradaki Control Warrior gibi ağır abi destelerin vazgeçilmez kartlarından olmaya aday. Hem Warrior hem de Paladin kartı olması sayesinde iki sınıfın da büyük Tauntlarını korkmadan oynayabileceği bir meta bizi bekleyecek.

3. Combo Weapon Rogue

Deste Kodu:  AAECAZvDAwSyAsgDqtIDq9IDDbQBywPNA+EE7gaIB/+lA/WnA7m4A4jQA4vQA9XUA/fUAwA=

Scholomance Academy İnceleme
Combo Weapon Rogue

Listemizin üçüncü sırasında Rogue için bir deste var. Silahlarımızı güçlendirmek temel amacımız olmalı. Deadly Poison ile saldırı gücü vermek veya Captain Greenskin ile güçlendirmek işe yarasa da destemizde çok daha önemli bir kart var.

Bu kart yeni gelen silah Self-Sharpening Sword oluyor. Her saldırdığımızda +1 Saldırı Gücü kazanarak rakibin canını oldukça sıkabiliriz. Silahınızın dayanıklılığını yükseltmeniz sayesinde Saldırı Gücü de ekstradan artacak.

Scholomance Academy İnceleme
Self-Sharpening Sword
 • Kart Adı: Self-Sharpening Sword
 • Kart Sınıfı: Rogue
 • Özellik: Kahramanın saldırdığında +1 Saldırı Gücü kazanır.

Yeni gelen Doctor Krastinov bir tür Captain Greenskin ve daha da iyisi. Rush sayesinde hem rakip sahayı temizleyebilir hem de silahınızı güçlendirebilirsiniz.

Scholomance Academy İnceleme
Doctor Krastinov
 • Kart Adı: Self-Sharpening Sword
 • Kart Sınıfı: Rogue – Warrior
 • Özellik: Rush. Ne zaman bu minion saldırırsa silahına +1 Saldırı Gücü ve +1 Dayanıklılık ver.

Destemizdeki bir diğer önemli kart da Cutting Class oluyor. Güçlü silahlara sahip bir destemiz olduğundan kart çekmenin bedelini sıfıra bile indirebilmek mümkün. İki kart çekmek hem de sıfır ya da bir mana gibi ucuza çekmek işimizi oldukça kolaylaştıracak.

Scholomance Academy İnceleme
Cutting Class
 • Kart Adı: Cutting Class
 • Kart Sınıfı: Rogue – Warrior
 • Özellik: 2 kart çek. Silahının Saldırı Gücü kadar mana maliyetini azalt.

4. Soul Warlock

Deste Kodu: AAECAf0GAta5A8/SAw4w0wHCCIidA/2kA72mA7W5A72+A6zLA7jOA//OA9XRA8zSA83SAwA=

Scholomance Academy İnceleme
Soul Warlock

Soul Warlock, Scholomance Academy inceleme listesindeki belki de en sıra dışı deste. Bunun sebebi destenin yepyeni bir mekanik içermesi. Soul Fragment adlı kartları desteye karıştırarak onları yok etmeye çalışıyoruz.

Scholomance Academy İnceleme
Soul Fragment
 • Kart Adı: Soul Fragment
 • Kart Sınıfı: Warlock – Demon Hunter
 • Özellik: Çekildiğinde çalışır. Kahramanının canını 2 iyileştir.

Bunları sağlayan başlıca kartlar var. Bunlardan ilki Spirit Jailer adındaki minion. Bu kartın en iyi yanı sadece 1 mana olması. Hem ZooLock hem de SoulLock destelerinde oldukça işlevsel gözüküyor.

Scholomance Academy İnceleme
Spirit Jailer
 • Kart Adı: Spirit Jailer
 • Kart Sınıfı: Warlock – Demon Hunter
 • Özellik: Battlecry: Destene iki tane Soul Fragment karıştır.

Destedeki Soul Fragment karıştıran diğer bir kart ise ucuz bir Hellfire gibi. İki hasarı sadece minionlara vererek saha temizlemek mümkün. Erken turlarda rakibin sahayı temiz tutmak ve üstüne destede fazladan Soul Fragmentların olması işimize yarayacaktır.

Scholomance Academy İnceleme
School Spirits
 • Kart Adı: School Spirits
 • Kart Sınıfı: Warlock
 • Özellik: Tüm minionlara 2 hasar ver. Destene 2 tane Soul Fragment karıştır.

Şimdi asıl mevzuya geldik: bu Soul Fragment’lar ne işe yarayacak? Bu kartları destemize karıştırmamızın sebebi başka kartlarda yatıyor. Desteden Soul Fragment yok ederek ekstra özelliklere kavuşan minionlar var.

Bunlardan ilki Shadowlight Scholar oluyor. Bu kart bir nevi ucuz Fire Elemental denebilir. 3 hasarı bir Soul Fragment karşılığında yok ediyor. Counterspell gibi kartlar battlecry özelliğini engelleyemediğinden oldukça küçük bir bedel ile hasar vermek hem de sadece minion ile sınırlandırmaması gerçekten çok güçlü.

Scholomance Academy inceleme
Shadowlight Scholar
 • Kart Adı: Shadowlight Scholar
 • Kart Sınıfı: Warlock
 • Özellik: Battlecry: 3 hasar vermek için destenden bir Soul Fragment yok et.

Diğer bir kart ise Void Drinker oluyor. Elemental Shaman gücünü dibine kadar hissettiğimiz diğer bir kart olma özelliğine sahip. Destede Soul varsa (ki genellikle oluyor çünkü çok kolay) Earth Elemental kartının daha ucuz haline sahip oluyoruz.

Earth Elemental ile manası aynı olmasına rağmen sonraki tur Shaman’da olan Overload kısıtlaması olmadan oyunumuza devam edebiliriz.

Scholomance Academy İnceleme
Void Drinker
 • Kart Adı: Void Drinker
 • Kart Sınıfı: Warlock
 • Özellik: Taunt. Battlecry: Destenden bir Soul Fragment yok et ve +3 Saldırı Gücü ve +3 Can kazan.

Son kartımız ise saha temizlemek için mükemmel. Soulciologist Malicia adındaki bu Legendary kartın bir farkı var. Bu kart desteden herhangi bir Soul Fragment yok etmeyen bir minion. Sadece kaç tane varsa ona göre güçleniyor. Bu kart sayesinde sahadaki hasarı 23’e kadar çıkarabilir ve sonraki tur rakip sahayı temizleyemezse ciddi hasarlar vermek mümkün.

Scholomance Academy inceleme
Soulciologist Malicia
 • Kart Adı: Soulciologist Malicia
 • Kart Sınıfı: Warlock – Demon Hunter
 • Özellik: Battlecry: Destendeki her bir Soul Fragment kartı kadar sahaya Rush özellikli 3/3 Soul çağır.

5. Beast Druid

Deste Kodu:  AAECAZICBNigA+q6A/XOA8HQAw1AX8QG/7UD6LoDks0DutADvNADwNADk9EDodED3tED8NQDAA==

Scholomance Academy İnceleme
Beast Druid

Yazımızın son destesi ise Beast Druid oluyor. Destedeki temel amacınız oldukça uzun süre hayatta kalmak olmalı. Geç oyunda güçlenen bu desteyi oynaması bir hayli keyifli. Yeni gelen birkaç kart ile Beast kartlarımızı güçlendirmek işimize çok yarayacak.

Erken safhalarda Shan’do Wildclaw oldukça güçlü. Destemizdeki tüm Beast kartlarına ekstradan 1 Saldırı Gücü ve 1 Can eklemek gayet iş görürken geç oyunda çektiğimizde Beast kopyalayarak rakibin canını sıkabiliriz.

Scholomance Academy inceleme
Shan’do Wildclaw
 • Kart Adı:  Shan’do Wildclaw
 • Kart Sınıfı: Hunter – Druid
 • Özellik: Birini seç: Destendeki tüm Beast kartlarına +1 Saldırı Gücü ve +1 Can ver; ya da bir dost Beast kartının kopyası ol.

Destenin kilit kartı ise Survival of the Fittest oluyor. Aslında yaptığımız her şey bu kartı oynamak için olmalı. Survival of the Fittest oynandıktan sonra en ufak minion bile çok güçlenecek. Bu kartın en iyi yanı sadece destede değil; elde ve sahadaki minionlarımızı da etkilemesi. Aviana ile oynayarak hem sahada 9 Saldırı Gücüne ve 9 Can’a sahip bir miniona sahip oluyoruz hem de rakibin yenmesinin zor olduğu bir desteye sahip oluyoruz.

Scholomance Academy kartlar
Survival of the Fittest
 • Kart Adı: Survival of the Fittest
 • Kart Sınıfı: Druid
 • Özellik: Destendeki, elindeki ve sahandaki tüm minionlarına +4 Saldırı Gücü ve +4 Can ver.

Survival of the Fittest kartlarından birisini oynadıktan sonra çok işimize yarayacak bir kart var: Guardian Animals. Bu kart sayesinde iki tane Beast kartını desteden sahaya çağırıyoruz ve Rush özelliği kazanıyorlar. Örneğin desteden Winged Guardian gelirse 10/12; Lake Thresher gelirse 8/10 oluyor.

Kart çekmek için destedeki en iyi kartlardan birisi de Twilight Runner oluyor. İki kart çekmesi ve önce o saldırmadan saldırılamaması sayesinde oldukça efektif.

Scholomance Academy İnceleme
Twilight Runner
 • Kart Adı: Twilight Runner
 • Kart Sınıfı: Druid
 • Özellik: Stealth. Ne zaman bu minion saldırsa 2 kart çek.

Scholomance Academy için inceleme yazımızın sonuna geldiniz. Hearthstone ile ilgili diğer yazılarımız ve Scholomance Academy için gelecek olan deste inceleme yazıları için takipte kalın.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler