League of Legends Mobile: Wild Rift Ne Zaman Çıkacak?

LoL Mobile için 2020'nin sonuna kadar bekleyeceğiz gibi duruyor.
LoL Mobile

League of Legends Mobile geliyor! Wild Rift adı verilen mobil sürümde LoL’ün sevilen birçok özelliği de bulunacak. Bir süredir gündemde olan ve ne zaman çıkacağı merakla beklenen LoL Mobile, sonunda duyuruldu. Oyunun resmi internet sitesinden verilen bilgilere göre, bu yapımı öncelikle Çin’deki oyuncular deneyimleyecek. Başlangıçta 40 şampiyon ile oyuncuları selamlayacak olan Wild Rift, ilerleyen süreçte yeni yeni şampiyonlarla çeşitlilik havuzunu genişletecek.

LoL Mobile Çıkış Tarihi

Wild Rift ismiyle tanıtımı yapılacak League of Legends Mobile, 2019’un sonunda Çin’de oyuncuların karşısına çıkacak. Bu dönemden itibaren birçok bölgede yavaş yavaş çıkışı gerçekleşecek bu oyun, bir aksilik yaşanmaması durumunda, 2020’nin sonunda dünyanın her yerinde çıkmış olacak.

Yıl sonundan itibaren, Çin’den başlayarak alfa ve beta safhaları açmaya başlayacağız. Planımız, mobil sürümü 2020 yılının sonuna kadar dünyanın her yerinde hayata geçirmek ve bunu bir süre sonra konsolun takip etmesi.

Wild Rift Tanıtım Videosu

League of Legends’ın hızlı dünyası mobil cihazlara da uyum sağlayacak gibi duruyor. Wild Rift için paylaşılan bir tanıtım videosunda gösterilenlere göre oyundaki birçok hareketi tıpkı PC’de olduğu gibi mobil dünyada da yapmak mümkün. Vayne ile oradan oraya kite’layabilir, Jinx’in roketleri ile rakibinizin canını sıkabilirsiniz.

Wild Rift’in ödeme sistemi de farklı olacak gibi duruyor. Son gelişmeler için LoL Mobile: Wild Rift ve LoR’da Sistem Değişecek yazımıza gidebilirsiniz.

League of Legends Mobile ile Vadi’de de Değişiklikler Olacak

Wild Rift’te haritada da biraz oynama yapılacak gibi duruyor. Öyle ki mobil dünyaya adapte olabilmek için çalışmalarını sıkı tuttuğu görülen Riot Games, 5’e5 haritada birtakım değişiklikler yapacak gibi duruyor. Bu konuda net bir bilgi vermeyen Riot, “özel düzenlenen kontrollerle Vadi’nin hâkimi ol” diyor.

league of legends mobile
Wild Rift’in çıkışında 40 şampiyon olacak. Diğer şampiyonlar ilerleyen süreçte oyuna eklenecek.

Mobil Espora Göz Kırpıyor

Wild Rift de tıpkı League of Legends gibi oynaması ücretsiz bir yapım olacak. Para vererek oyuncuların daha öne geçmesini istemeyen Riot Games, bu yönüyle mobil espor tarafına da göz kırptı diyebiliriz. Oyuncular indirmesi ücretsiz bu yapımda herhangi bir bedel ödemeden şampiyonları açabilecek ve oyundaki ekstra görünümler için para harcayabilecek. Hemen belirtelim: Geneli kostüm olarak adlandırılan bu ekstra görünümler ise herhangi bir oyuncuyu diğerinden daha iyi kılmayan özelliklerden oluşuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler