LoL ve Wild Rift Arasındaki Farklar

Wild Rift farklar
Lol ve Wild Rift Arasındaki Farklar

Riot Games, uzun bir süre önce League of Legends’ın mobil ve konsol oyuncuları için geliştirdiklerini duyurdu ve Wild Rift ile LoL arasında çeşitli farklar var. Oyun özünde aynı olsa da Riot ekibi, oyunun farklı platformlara uyması için Wild Rift’i sıfırdan inşa etti.

LoL ve Wild Rift arasında ne gibi farklar var?

Riot’un, mobil oyunlara giderek daha fazla odaklanan bir sektörde LoL’ün mobil versiyonunu geliştirmesi biraz vakit aldı ve hala daha çıkmış değil. Ancak mantık, League’in standart PC sürümü ile Wild Rift’in ne tür bir oyun olacağı arasındaki farklarda yatıyor. Riot, LoL’ü direkt önümüze koymak yerine, yeni kontroller altında doğal hissettirmek istiyorlarsa, Wild Rift’i sıfırdan inşa etmeleri gerektiğine karar vermiş gibi gözüküyor.

League of Legends ve Wild Rift Farklar
LoL ve Wild Rift arasında ne gibi farklar var?

Öyleyse, Wild Rift ve Sihirdar Vadisi arasındaki temel farkların ne olduğuna bir göz atalım. İphone ve Android için ne zaman çıkacağına dair son bilgilere Wild Rift beta herkese açık hale geliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Oynanış ve haritalardaki farklılıklar

Jinx
Jinx
  • Lig maçları uzun sürebilir ve bu mobil ve konsol oyuncularının hiç de istediği bir şey değil. Bu nedenle Riot, haritayı 15 ila 20 dakika arasında değişen standart oyun süresiyle daha hızlı oynanışa uyarlamaya karar verdi.
  • Bunu başarmak için birkaç şey değiştirildi. Birincisi, Wild Rift’in seviye sınırı, LoL’ün 18’in aksine, oyunun genel ilerlemesini hızlandıran 15 oldu. Oyunları daha hızlı yapmak, şampiyonları daha hızlı yapmak anlamına gelir, bu nedenle yakınlarda ölen minyonlar her zaman biraz altın verir. Yine de son vuruş daha değerli olacak.
lol mobile fizz
LoL Mobile: Wild Rift – Fizz
  • Sihirdar Vadisi de bazı değişikliklere uğradı. Haritanın düzeni aynı kalırken, Nexus’u doğrudan koruyan engelleyiciler veya taretler artık yok. Süper minyonlar, inhibitör kuleleri çöktüğünde ortaya çıkmaya başlayacak ve Nexus, kule atışları yaparak kendini koruyacak. Taretlerin de kalkanları artık yok, bu da Wild Rift’in hızlı tempolu oynanışıyla daha güzel gitmiş.
  • Kayacıllar kampının arkasındaki bir duvar parçası kaldırıldı ve Kayacıllar bir çalıya bağlanacak. Ayrıca kulelerin yakınında şifalı bitkiler ve yeni bir önemli hedef olan koruma bölgeleri var. Harita etrafında totem satın alıp yerleştirmek yerine, oyuncular totem bölgelerinin kontrolünü ele geçirmek için savaşmak zorunda kalacaklar.

Çift Kontrol Çubuğu

LoL Mobile: Wild Rift çift kontrol çubuğu ile oynanacak
LoL Mobile: Wild Rift çift kontrol çubuğu ile oynanacak

League ve Wild Rift arasındaki en büyük fark kesinlikle kontrollerinde yatıyor. Mobil veya konsolda oynamak, fare ve klavyenin sağladığı konfordan çıkmak anlamına gelir. Ancak Riot bunu ele aldığından ve hedeflemeyi kolaylaştıran farklı bir hedefleme sistemi ile birlikte çift kontrol çubuğu tarzında kontrolleri yenilemesi harika olmuş.

Wild Rift Lux
League of Legends: Wild Rift Lux
  • Alt kısım kontroller için ayrıldığından harita, ekranın sol üst köşesine taşındı. Sol baş parmağınız analog çubuğa benzer hareket eden bir imleç üzerinde otururken, sağ baş parmağınız saldırılara tıklar ve becerileri hedeflemek için kullanılır. Yani Q W E R gibi tuşlar olacak.
  • Bu kontrollerin oyuna uyması için şampiyonunuz otomatik olarak en düşük cana sahip minyonu hedef alacak ve daha uzun menzilli bir yetenek kullandığınızda kamera uzaklaşacak.

Şampiyon Sayısı

lol mobile şampiyonlar
LoL Mobile, oyunun PC sürümüne göre daha az şampiyona sahip olacak. Zaman içinde gelen güncellemelerle bu sayı artacak.
  • Ligde 145 şampiyon var ve hepsi mobil oyuna uymuyor. Yeni başlayanlar için Riot, LoL’ün şampiyon çıkış zaman çizelgesini takip etmek yerine 36 şampiyon ile gitmeye karar verdi. Ancak daha küçük havuzda Jinx, Nasus, Fiora, Nami ve Master Yi gibi bazı popüler şampiyonlar zaten var.
  • Zamanla daha fazla şampiyon eklenecek. Şuan oyunda hangi şampiyonların olduğuna dair tam listeye LoL Mobile: Wild Rift şampiyonları belli oldu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İtemler ve Rünler

Wild Rift itemler ve rünler
Wild Rift Itemler ve Rünler

Wild Rift’te maçtan hemen önce bir rün sayfası oluşturmak çok karmaşık ve çok uzun sürer. Bu sorunu çözmek için, oyundaki tüm rün sayfaları önceden ayarlanacaktır. Önceden ayarlanmış rün sayfalarının her biri, bir yoldan yapılacaktır ve ana rün dahil olmak üzere toplam dört rün içerecektir.

Wild Rift ne zaman çıkacak?

League of Legends: Wild Rift çıkış tarihi oldukça yaklaştı. Son yapılan Twitter duyurusu ile İphone ve İpad için de oyuncular gelmeye başlayacak. Ayrıntılı şekilde öğrenmek isterseniz Wild Rift beta herkese açık hale geliyor yazımıza göz atabilirsiniz. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts