Instagram Fotoğraf İndirme: Kolay ve Net Yöntem

Instagram fotoğraf indirme işlemi nasıl yapılır? Instagram’da beğendiğiniz fotoğrafları indirmek sanıldığınının aksine gayet kolay.
Instagram fotoğraf indirme

Instagram fotoğraf indirme siteleri sayesinde Instagram’da karşınıza çıkan ve hoşunuza giden istediğiniz fotoğrafı indirebilirsiniz.

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?

Daha önce birçok site Instagram fotoğraf indirme konusu hakkında yazı paylaştı ancak hiçbiri bizim bahsettiğimiz yöntem kadar kolay değil. Sizlere adım adım görsellerle Instagram’dan nasıl fotoğraf indirilir anlatıyoruz. Öncelikle bu işlemi yapabilmek için istediğiniz fotoğrafın bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Fotoğrafınızın bağlantısını alabilmek için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

 • Öncelikle indirmek istediğiniz fotoğrafın üzerine gelin.
 • Ardından fotoğrafın sağ üst köşesindeki üç noktaya basın.
 • Karşınıza dört tane seçenek çıkacak. Bağlantıyı Kopyala yazan seçeneğe basın.

Yukarıdaki adımların hepsini uyguladıktan sonra yapmanız gereken birkaç adım daha kaldı. Instagram’daki fotoğrafları kolaylıkla indirmek için hazırlanmış bazı siteler bulunuyor.

Insta Takipçi ile Instagram’dan fotoğraf indirme nasıl yapılır?

İnternet siteleri ile kolaylıkla Instagram’da istediğiniz fotoğrafı indirebilirsiniz. Biz Insta Takipçi sitesini kullanarak nasıl kolaylıkla Instagram’dan fotoğraf indirilir onu anlatacağız.

 • Öncelikle Insta Takipçi sitesine giriş yapın.
 • Ardından Instagram Araçları kısmına basın.
 • Karşınıza çıkan sayfada Kullanıcı adı veya Instagram fotoğraf linki isteyen bir kutucuk çıkacak. Bu kutucuğa kopyaladığınız fotoğraf bağlantısını yapıştırın.
instagram fotoğraf indirme
ndirmek istediğiniz fotoğrafın bağlantısını kopyaladıktan sonra indir yazısına tıklayın.
 • Bir sonraki adım için indir butonuna basın. Sol tarafta indirmek istediğiniz fotoğrafı göreceksiniz. Eğer istediğiniz fotoğraf bu ise biraz aşağısındaki indir butonuna basın.
 • Açılan pencere sağ tıklayarak veya mobilden giriyorsanız basılı tutarak resmi farklı kaydet seçeneğine tıklayın. Bu şekilde Instagram’dan indirmek istediğiniz fotoğrafı kolay bir şekilde indirebileceksiniz.

Instagram fotoğraf indirme

Instagramresim-indir Sitesi ile Instagram Fotoğrafı İndirme

Instagramresim-indir’in sitesine girdiğimizde ise Instagram fotoğrafı indirmek çok daha kolaylaşıyor. Almak istediğiniz Instagram fotoğrafının url’sini link istenen yere kopyalayıp yapıştırmanız ve sonra da “Resmi Al” seçeneğini seçmek.

Instagram fotoğraf indirme
indirmek istediğiniz fotoğrafın URL’sini almak için üç noktaya tıklayın

Telefondan Instagram fotoğrafının linki nasıl alınır?

Instagram fotoğrafı indirmek için, indirmek istediğiniz fotoğrafın linkini almalısınız. Bunu da görselin sağ üst kısmında bulunan üç nokta sembolüne basarak yapabilirsiniz. Üç noktaya tıkladıktan sonra buradan “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğini işaretlemelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra indirmek istediğiniz fotoğrafın linkini kopyalamış olursunuz. Sonrasında instagramresim-indir sitesine link ekleme bölümüne gelip “Yapıştır” dedikten sonra fotoğrafın linki oraya gelir ve fotoğrafı kolaylıkla indirebilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme
Bilgisayardan fotoğraf indirmek için en üst kısımdan fotoğrafın linkini kopyalayın.

Bilgisayardan Instagram fotoğrafı nasıl indirilir?

Bilgisayardan Instagramresim-indir sitesi üzerinden fotoğraf indirmek için şu adımları takip etmelisiniz.:

 • Öncelikle bilgisayardan fotoğraf indirmek için tarayıcınız üzerinden Instagram’a giriş yapmalısınız.
 • Instagram’a giriş yaptıktan sonra indirmek istediğiniz görselin linkini yukarıdan kopyalayın.
 • Kopyaladıktan sonra Instagramresim-indir sitesine gelin ve buradan url yapıştırma bölümüne kopyaladığınız linki yapıştırın.
 • Resmi al seçeneğine tıklayın. Tıkladıktan sonra indirmek istediğiniz görsel karşınıza gelecek.
 • Fotoğrafın alt kısmında bulunan indir seçeneğine tıklayarak Instagram fotoğrafını indirebilirsiniz.

İndir seçeneğine tıklayarak fotoğrafı indirebilirsiniz.

Instagram hikaye indirme nasıl yapılıyor?

Instagram’dan hikaye indirmek için bir eklentiye tarayıcınızda yetki vermeniz gerekiyor. Bu işlemi sadece bilgisayar üzerinden yapabiliyorsunuz. IG Stories for Instagram adındaki bu eklentiyi ekledikten sonra takip ettiğiniz tüm hesapların hikayelerini indirebilirsiniz.

Gizli Hikaye İzleme

IG Stories for Instagram veya buna benzer eklentiler üzerinden takip ettiğiniz insanların hikayelerini onlar görmeden bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu konudaki detayları Instagram Hikaye İndirme ve Gizli Hikaye İzleme başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme

Instagram Fotoğraf İndirme Siteleri

Instagram fotoğraflarını kolay bir şekilde indirmenizi sağlayacak siteleri aşağıda liste haline getirdik. Seçilen sitelerin hepsi güvenlik açısından kontrol edildi ancak bu siteler ile Mobidictum’un herhangi bir bağlantısı olmadığını söylemek isteriz.

 • Insta Takipçi
 • Instagram Resim İndir
 • Instagram Papik
 • Weyn Stag
 • Insta View

Mobidictum’da mobil dünya üzerine birçok içerik bulabilirsiniz. Instagram’dan sıkıldığınızda Instagram hesap silme hesap dondurma yazımıza, hesabınızı onaylatmak için mavi tık nasıl alınır yazımıza göz atabilirsiniz. Diğer içeriklerimizde de görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın. 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts