Instagram Hesap Silme ve Dondurma

Instagram hesabınızdan sıkıldıysanız ya da yeterince vakit bulamıyorsanız Instagram hesap silme işleminin nasıl yapıldığını anlattık.
Instagram hesap dondurma

Instagram hesap silme ve Instagram hesap dondurma üzerine son bilgileri aktardık. Instagram hesap dondurma ve silme linki ile Instagram hesabınızı kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz. Sosyal medya kullanıcısı olan kişiler eğer Instagram kullanmaktan sıkıldıysa veya sosyal medya için daha fazla zaman harcamak istemiyorlarsa Instagram hesap silme veya geçici olarak dondurma seçeneklerini tercih ediyorlar.

Instagram hesaplarını kapatmayı/silmeyi düşünüyorlar ama uygulamadaki hangi ayara bakarlarsa baksınlar bulamıyorlar. Bu yazımızda sizlere bunun çözümü olarak Instagram hesap kapatma ve dondurma için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

Instagram Hesap Silme

Instagram hesabını kalıcı olarak silmek için ilk yapmanız gereken şey hesabınızı gerçekten silmek istediğinize emin olmak. Eğer hesabı kapatırsanız tüm beğenileriniz yorumlarınız ve mesajlarınız tarihe karışacak. Eğer eminseniz silme işlemlerine başlayalım.

Instagram hesap dondurma
Instagram hesap silme link ile hesabınızı silebilirsiniz.

Instagram’a web sitesi üzerinden girmemiz gerekiyor. Telefondan İnstagram hesap silme ile bilgisayardan yapmanın göstereceğimiz yöntem ile farkı yok. Burada en çok yapılan hata uygulamanın içinden aramak oluyor. Instagram kullanıcı kaybetmek istemediği ya da yanlışlıkla yapılan işlemlerin sayısında artış olmasın diye böyle bir yol izlemiş olabileceği söyleniyor.

Uygulamada böyle bir bölüm bulunmamakta. Herhangi bir web tarayıcıya telefondan veya bilgisayardan Instagram’a giriyoruz. Sayfaya giriş yaptığımızda bize neden hesabımızı silmek istediğimizi soracak.

Hesap Silme Seçenekleri

 • Çok fazla reklam var
 • İkinci bir hesap açtım
 • Çok zamanımı alıyor.
 • Takip edecek kişiler bulamıyorum.
 • Gizlilikle ilgili endişeler
 • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
 • Kullanmaya başlamakta zorlandım
 • Başka bir şey

olarak karşımıza çıkıyor. Bu seçeneklerden birisini seçtiğimizde bize alt seçenekler de sunuluyor. Bu seçenekler ile sorunumuzu çözmek için Instagram’ın gerekli sayfalarına yönlendirip çözüm bulmaya çalışılıyor.

Instagram hesap kaldırma
Instagram hesap silme sayfasına girdiğimizde bize çözüm önerileri sunuyor.

Silinen Hesap Geri Açılır mı?

Instagram hesap kapatma işleminin geri dönüşü olmadığını söyleyelim. Bir kez hesabınızı silerseniz o hesabınızdaki tüm bilgileri unutun. Tabii daha ılımlı bir karar almak isterseniz hemen aşağıdaki dondurma seçeneklerine de bakmanızı öneririz. Eğer son kararınızı verdiysek ve kesin olarak onaylayacaksak karşımıza çıkan kutucuğa şifremizi girmemizi bizden isteyecek. Instagram, altta bizi bir daha aynı kullanıcı adı ile hesap oluşturamayacağımızı söyleyen bir yazı ile son kez uyaracak. Son olarak da hesabımı kalıcı olarak sil butonuna basarak işlemimizi tamamlamış oluyoruz. Eğer tekrar hesap oluşturmak isterseniz her şeye sıfırdan yapmanız yani hiç hesabınız olmamış gibi üye olmanız gerekmekte.

Instagram hesap dondurma
Instagram hesap silme

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesabı nasıl dondurulur diye düşünüyorsanız bugün sizlere hem bilgisayardan hem de telefondan instagram hesabınızı nasıl donduracağınızı anlatacağız. Öncelikle Instagram hesap dondurma işlemini sadece bilgisayardan veya telefonun internet tarayıcısından yapabilirsiniz. Instagram’ın kendi uygulamasından Instagram hesabı dondurmak için bir seçenek bulunmamaktadır.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Dondurduktan Sonra Ne Olur?

Instagram hesabınızı silmek yerine hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram dondurma işlemi sonrasında profiliniz arkadaşlarınızdan gizlenir ve beğenileriniz ile yorumlarınız siz Instagram hesabınızı tekrardan aktifleştirene kadar geçici olarak kaldırılır. Instagram hesabınızı aktifleştirmek için hesabınıza giriş yapmanız yetecektir. Hesabınıza giriş yaptığınız zaman dondurmuş olduğunuz hesap tekrar aktif hale gelecek ve paylaşmış olduğunuz fotoğraflar ve videoların yanında yapmış olduğunuz yorumlar ve beğeniler de geri gelecektir.

instagram dondurma
Instagram hesabınızı dondurmak için yapmanız gerekenler

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

 • Instagram hesabınızı dondurmak için Instagram hesap dondurma linki olan instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ adresine gidin.
 • Açılan sayfada “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna menüden size uygun cevabı verin.
 • Devam etmek için aşağıdaki kutucuğa Instagram şifrenizi yazın.
 • En son olarak da en altta yer alan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın. Açılan onay penceresini onaylayın.

Instagram Hesap Dondurma İşleminden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Instagram hesabını dondurmak yaklaşık 24-48 saat arası sürmektedir. Bu süre boyunca Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışırsanız kullanıcı bulunamadı veya şifre yanlış hatasıyla karşılaşırsınız. Bu yüzden Instagram hesabınızı dondurmak isteyip istemediğinizden emin olun.
 • Dondurduğunuz hesabı aktif hale getirmek için hesabınıza telefondan giriş yapmanız yeterlidir.

Ne Kadar Dondurabilirim?

 • Instagram hesapları haftada sadece 1 kez dondurulabilir. Hesabınızı bir kez dondurup açtığınız zaman hesabı tekrar dondurmak için 1 hafta beklemeniz gerekmekte.
 • Instagram hesabınızı dondurmadan önce kesinlikle şifrenizi unutmamanız gerektiğini bilin. Çünkü dondurulan Instagram hesabının şifresini hatırlatma veya şifresini yenileme seçeneği bulunmamaktadır.

Instagram hesap dondurma için yapmanız gerekenler yukarıda bahsettiğimiz şekildedir. Ancak bunun yanında Instagram hesabınızı dondurmak istemeyip hatta hesabınızı tescillemek isteyenlerdenseniz Instagram mavi tık nasıl alınır adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts