PUBG Mobile 2. yıl güncellemesi oyuna eklendi

PUBG Mobile 2. yıl güncellemesi geldi. Oyunun mobil sürüme çıkışının 2. yılı nedeniyle PUBG Mobile büyük bir güncelleme aldı.
Pubg mobile 2. yıl güncellemesi
PUBG Mobile 2. yıl güncellemesinde neler var?

PUBG Mobile 2. yıl güncellemesi sonunda oyuna eklendi. Uzun süredir beklenen güncelleme ile oyuna birçok yenilik eklendi. Güncellemenin boyutu Android’de 1.69 GB iken IOS’ta 1.95 GB.

PUBG Mobile 2. Yıl Güncellemesi

PUBG Mobile 2. yıl güncellemesi yayınlandı. PUBG Mobile’ın çıkışının 2. yılı nedeniyle oyuna büyük bir güncelleme getirildi. Güncelleme Android için 1.69 GB, iOS için ise 1.95 GB büyüklüğünde. Yeni gelen güncelleme içerisinde neler yer alıyor ona göz atalım:

PUBG Mobile 2. yıl güncellemesi
PUBG Mobile 2. Yıl Güncellemesi yayımlandı.

2. yıl kutlamaları, zorlu mod, yeni silahlar ve özellikler

PUBG Mobile 0.17.0 güncellemesi ile oyunun 2. yıl dönümüne özel hediyeler geldi. Zorlu mod oyuna tekrar eklenirken yeni silahlar ve özelliklerde oyuna eklendi. Bunun yanında Ölüm Kamerası da oyundaki yerini alırken oyundaki seslerle ilgili bazı değişiklikler oldu. Gelin, oyundaki değişikliklere hep beraber göz atalım.

PUBG Mobile Lunapark
PUBG Mobile’a lunapark eklendi.

2. Yıl Dönümü Lunaparkı

Bu içerikle beraber yepyeni seviye atlama ödülleriyle birlikte oyuncular için farklı bir deneyim sunulacak. Oyuncular klasik modda Erangel eşleşme sırasında Lunapark moduna giriş yapabilecek. Bu modda lunaparklar 3 ayrı konumda rastgele olarak ortaya çıkıyor. Etkileşimli Oyun Makineleri ile lunaparklarda ve büyük yerleşim bölgelerinde jeton kullanarak oyun oynayabilirsiniz. Bu oyunlar ise; Ördek Avı, Uzay Savaşı, Gashapon Makineleri, Atış Poligonu, Trambolin ve Mancınık.

Yıl Dönümü Özel – Sunucu Hedefi Etkinliği

Yıl Dönümü Kutlamaları süresince, sunucudaki tüm oyuncular etkinlik hedeflerine ulaşarak ödül kazanmak için iş birliği yapacak. Kişisel etkinlikler sayesinde her oyuncu görev tamamlayarak ödül kazanabilecek. Ayrıca oyuncuların etkinliğe katılımını teşvik etmek amacıyla Etkinlik Puanı sıralaması da eklendi. Bunun yanında Yeni Yıl Dönümü Başarımları da oyundaki yerini aldı. Yıl Dönümü Pastası toplama başarımı oyuna geri dönerken 2. Yıl Dönümü mini oyun başarımı ve Yıl Dönümü Girişi özel başarımı oyuna eklendi.

PUBG Mobile DBS
PUBG Mobile’a DBS eklendi.

Klasik – Yeni Hava Yardımı Silahı DBS

DBS, çift namlulu pompalı tüfektir ve sadece Hava Yardımları ile alınabilir. DBS, 14 tane 12 Kalibre mermi alan dahili bir şarjöre sahiptir ve bir defa kurarak şarjörden çekmeden 2 atış yapabilir. 2 atıştan sonra tekrar kurulması gereken DBS’in kurulumu diğer pompalı tüfeklere göre daha hızlıdır. Holografik Nişangah, Lazer Nişangah ve 2x – 6x dürbünler bu silahta kullanılabilir.

PUBG Mobile Klasik Mod Özellikleri
PUBG Mobile Klasik Mod özelliklerinde bazı değişiklikler oldu.

Klasik Mod Değişiklikleri – Bağımsız Takım Arkadaşı Ses Ayarı

Bu güncelleme ile oyuna bağımsız takım arkadaşı ses ayarı eklendi. Artık savaşta tek bir takım arkadaşınızın ses seviyesini ayrı olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca takım arkadaşlarınızın seslerini kendinize uygun şekilde açabilir ve kısabilirsiniz.

Çok Amaçlı İşaretler

Oyuna eklenen Çok Amaçlı İşaretler ile birlikte artık konumları, malzemeleri, leş sandıkları ve kapıları işaretleyebilirsiniz. İşaretleme yaparken farklı nesneler için karşılık gelen işaretleri görebilirsiniz. Daha hızlı iletişim için bu işaretlemeleri kullanabilir veya arkadaşlarınızın işaretlemelerine cevap verebilirsiniz.

Ölüm Tekrarı

Belki de bu güncellemenin en merak uyandırıcı gelişmesi olan Ölüm Tekrarı oyuna eklendi. Bu özellik ile nasıl öldürüldüğünüzü görebilir ve ölmeden önce kendilerini rakibin gözünden izleyerek bir sonraki oyununuz için bazı değişikliklere gidebilirsiniz.

Renk Körü Modu

Oyuna, grafik ayarlarından ulaşabileceğiniz Renk Körü Modu eklendi. Bu görüntüleme modunda zehir, gaz, yardımcı çizgiler gibi göstergelere erişebilirlik artırıldı.

PUBG Mobile Zorlu Mod
PUBG Mobile’a zorlu mod geri döndü.

Zorlu Mod

PUBG Mobile topluluğun sesine kulak veren ekip, Zorlu Modu tekrardan oyuna ekledi. Bu modla beraber daha gerçekçi bir deneyim için sesli bildirimler olmazken otomatik toplama ve otomatik kapı açıp kapatma gibi özelliklerde devre dışı bırakıldı.

3. Yeni Evo Alanı İçeriği – Kutup Modu

Klasik mod oyun mekanizmasında, Vikendi’de düzenli olarak kutup fırtınaları gözlemlenir. Oyuncular çeşitli yöntemler kullanarak vücut sıcaklıklarını korumalıdır aksi takdirde vücut sıcaklığı normalin altında olduğu sürece hasar alınır. Vücut ısısını koruma yöntemleri ise şöyle:

  • Kapalı alanda bir çakmak kullanarak ateş yakabilirsiniz. Ateşi besleyerek yanma süresini uzatmak istiyorsanız ağaç dalı toplamanız gerekiyor.
  • Tavuk yakalayarak çiğ et elde edebilir ve bu eti ateşin üzerinde kızartabilirsiniz. Kızarmış tavuk etini yiyerek vücut sıcaklığını yükseltebilirsiniz.
  • Isıtıcı veya Isı Paketi gibi ögeleri kullanabilirsiniz.

Bunların yanında oyuncuların karlı rampaları kolayca aşması için Kış Festivali snowboardları bu modda bulunabiliyor. Ayrıca oyuncular, etrafı keşfetmek için İHA kullanabilir ve yeni stratejiler deneyebilir.

PUBG Mobile kutup modu
PUBG Mobile’a kutup modu eklendi.

Yeni Sistem Özellikleri

Oyuna Silah Arkadaşları özelliği eklendi. Böylece oyunda daha deneyimli olan emektarlar, ihtiyaç duyan çaylak oyunculara rehberlik ederken ve onların gelişmelerine yardımcı olurken mükemmel ödüllere sahip olabilecek.

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts