PUBG Mobile: Geri tepme nasıl azaltılır?

PUBG Mobile geri tepme kontrolünü nasıl kolayca yapabileceğinizi sizlere anlattık. Verdiğimiz ipuçlarını uygulayarak oyunda güzel bir kontrol sağlayabilirsiniz.
PUBG Mobile Geri Tepme Kontrolü
PUBG Mobile geri tepme kontrolünü nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

PUBG Mobile geri tepme azaltma kontrolü özelliği ile silahınızın mümkün olduğunca az sekmesini sağlıyor. Silahınızın geri tepmesini ne kadar iyi kontrol ederseniz, rakiplerinizin karşısında o kadar güçlü olacaksınız. Oyunun birçok temeli olsa da, sizin en çok dikkat etmeniz gereken bölüm hassasiyet olması gerekiyor.

PUBG Mobile Geri Tepme Azaltma

Geri tepme kontrolü, hemen hemen tüm oyunlarda temel bir faktör. Bu bahsettiğimiz faktör oyuncuların bilgisayar ekranlarından gerçekte bir silah tutma ve ateş etme hissiyatını verir. Bu nedenle, geri tepme kontrolünü oyun içerisine uygularken geliştiriciler her zaman, silahın yukarıya veya sağ sola gitmesini zorlaştırmaya çalışırlar.

PUBG Mobile Geri Tepme
Rakibinizin üstüne saldırırken silahın kontrolünü ele almanız lazım.

Bir silah geri teptiğinde, artı işaretinin dikey ve yatay olarak hareket etmesini sağlar. PUBG Mobile’daki her silah farklı bir geri tepme kontrolü ile tasarlanmış. Bu yüzden profesyonel oyuncular bile bu silahların üzerinde ustalaşmak için saatlerce antrenman yapmaları gerekiyor. Bu yüzden silahların oyun içerisinde tepme kontrolüne alışmanız gerek.

Doğru Eklenti Takma ve Hassasiyet Ayarları

AR silahlarınızın geri tepme kontrolünü azaltmak için silah eklentiler takmanız iş görecek. Oyunda ki en iyi namlu, hem dikey hemde yatay geri tepme kontrolünü azaltabilen eklenti ‘compensator’ olarak adlandırılır. Bu eklenti gerçekten oyuncuların en iyi tercihleri arasında yer alıyor, ayrıca uzak mesafede de bu eklenti iş görebilir.

PUBG Mobile Hassasiyet
Size uygun olan en iyi hassasiyeti ayarlayın.

Geri tepmeyi kontrol etmek için doğru hassasiyet ayarlamak çok önemli. Bu hassasiyet ayarı, mermilerin yörüngesini doğrudan değiştirebilen ve silahı ne kadar hızlı kontrol edebileceğinizi ayarlayabilen bir özellik. Çoğu profesyonel oyuncu hassasiyeti önerilenden daha yüksek bir değere ayarlamanızı önerir. Ancak, en uygun seçeneği bulmak için denemelisiniz.

Sürekli antrenman yapın

Geri tepme kontrolünü geliştirmek için sürekli antrenmanlar yapmalısınız. En iyi etkiyi bu yöntem ile alacaksınız. Becerilerinizi artırmak için egzersiz alanında veya ‘Team Deathmatch’ modunda biraz zaman geçirin. Arkadaşlarınızla eğlenmek adına eğlence modlara girebilir ve oralarda da pratikler yapabilirsiniz.Çömelirken veya etrafa yatak şekilde bakarken atışlar yapmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts