PUBG Mobile Harita Rehberi: Haritaların Özellikleri

Hazırladığımız harita rehberi PUBG Mobile haritalarına farklı bir açıdan bakmanızı sağlayacak.
pubg mobile harita rehberi
PUBG Mobile harita rehberi ile haritalara ve özelliklerine farklı bir açıdan bakın.

PUBG Mobile harita rehberi ile haritalara farklı bir açıdan yaklaşacağız. PUBG Mobile’ın önemli parçalarından biri olan haritaların özelliklerine ne kadar hakimsiniz?

PUBG Mobile Harita Rehberi

PUBG Mobile haritaları çoğu oyuncu tarafından fazlasıyla seviliyor. Her oyuncunun kendisine daha yakın hissettiği haritalar mevcut. Harita sayısı kısıtlı olmasına rağmen haritaların özellikleri nedeniyle gerçekleşmesi muhtemel birçok farklı durum bulunuyor. Haliyle haritalar oyuncuları sıkmıyor. Genel olarak oyuncular, hangi haritanın neresinde iyi lootlar çıkıyor, nereler kalabalık oluyor gibi sorulara hakim. Ancak PUBG Mobile haritalarının ilham kaynaklarını, haritanın coğrafi özelliklerini ne kadar biliyorsunuz? Oyun kaderini değiştirecek bilgiler olmasa da PUBG Mobile harita rehberi ile bu bilgileri öğrenmek oyundan alacağınız zevki biraz artırabilir. Haritalara dair bilgilere geçmeden önce haritaların rütbe puanlarına etkilerini öğrenmek istiyorsanız PUBG Mobile haritalar ve rütbe puanları içeriğimize mutlaka göz atın.

PUBG Mobile haritalar
PUBG Mobile’ın ilk haritası Erangel, birçok oyuncunun favorisi.

Erangel Haritası

PUBG Mobile harita rehberi, oyunun ilk göz ağrısı Erangel ile başlıyor. Oyunun bel kemiği olan harita, oyuncuların en çok sevdiği haritaların başında geliyor. Rusya yakınlarında terk edilmiş bir adadan ilham alınarak tasarlanan Erangel, içerisinde kimyasal ve biyolojik deneylerin yapıldığı tesislere de sahip. Orman temasına sahip haritada bol miktarda çim, ağaçlık, toplu yerleşmeler ve deniz bulunuyor. 8×8 büyüklüğü olan ve toplamda 64 kilometrekare alanlık Erangel haritasındaki karaların toplam yüzdesi 51.47 iken suların toplam yüzdesi 48.53. İçerisinde toplamda 633 araç barındıran haritada lootlanabilecek toplam eşya sayısı 24,058 iken toplam silah sayısı ise 4,689. Harita içerisinde bulunan yollar haritanın yüzde 4.28’ini kapsarken yeşillikler haritanın yüzde 30.64’ünü kaplıyor. Erangel haritasına dair daha fazla detay için PUBG Mobile Erangel loot bölgeleri içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

PUBG Mobile haritalar
Çölde birbirinden çetin çatışmalara ev sahipliği yapan Miramar, oyunun en büyük haritalarından biri.

Miramar Haritası

PUBG Mobile harita rehberi listesi, şehir merkezli bir PUBG Mobile haritası olan Miramar ile devam ediyor. Miramar, Meksika’da bulunan bir yerden ilham alınarak oluşturulmuş. Çöl temasına sahip haritada toprak, toplu yerleşmeler ve deniz bulunuyor. 8×8 büyüklüğü olan ve toplamda 64 kilometrekare alanlık Miramar haritasında karaların toplam yüzdesi 80.59 iken suların toplam yüzdesi 19.41. İçerisinde toplamda 452 araç barındıran Miramar haritasında lootlanabilecek toplam eşya sayısı 43,343 iken toplam silah sayısı ise 7,929. Haritada bulunan yollar ise haritanın yüzde 6.92’sini kapsıyor. Miramar haritasına dair daha fazla detay için PUBG Mobile Miramar loot bölgeleri içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

PUBG Mobile Sanhok Özellikleri
Oyunun en küçük haritası Sanhok, kendine özgü hızlılığı ile oyunu farklı bir boyuta taşımayı başardı.

Sanhok Haritası

Tayland ve Filipinler’de bulunan adaların karması diyebileceğimiz Sanhok, yapısı itibariyle içerisinde çok fazla yeşillik barındırıyor. 4×4 büyüklüğü olan ve toplamda 16 kilometrekare alanlık Sanhok haritası, oyundaki en küçük harita özelliğine sahip. Haritadaki karaların toplam yüzdesi 49.26 iken suların yüzdesi ise 50.74. İçerisinde toplam 168 araç barındıran Sanhok haritası, 13,889 lootlanabilecek eşya sayısına ve 4,546 silah sayısına sahip. Sanhok haritasına dair daha fazla detay için PUBG Mobile Sanhok loot bölgeleri içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

PUBG Mobile Vikendi Özellikleri
Sanhok’dan büyük ancak Erangel ve Miramar’dan küçük Vikendi, kendine has dokusuyla oyunculara farklı bir deneyim sunuyor.

Vikendi Haritası

PUBG Mobile harita rehberi içeriğimizde değineceğimiz son harita, içerisinde sık ormanlar barındıran ve sıcak bir Akdeniz sahil şeridi havasına sahip olan Vikendi haritası. Oyunun yeni sayılabilecek haritalarından biri olan Vikendi’de 36 kilometrekare boyutundaki alanda karaların toplam yüzdesi 40.29 iken suların toplam yüzdesi 59.71. İçerisinde toplamda 336 araç barındıran Vikendi, 28,614 lootlanabilecek eşya ve 5,443 silah sayısına sahip. Vikendi haritasına dair daha fazla detay için PUBG Mobile Vikendi loot bölgeleri içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Total
0
Shares
3 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler