PUBG Mobile Hip-Fire Geliştirme Taktikleri

PUBG Mobile’da yakın mesafe çatışmalarında kaybediyorsanız bir de Hip-fire taktiğini deneyin. Bu taktik sadece yakın menzilde etkili olduğundan dikkatli olmalısınız.
PUBG Mobile Hip-Fire Geliştirme Taktikleri
Hip-Fire yaparken daha iyi olmak istiyorsanız hareketleriniz ve hassasiyet ayarlarınıza dikkat etmelisiniz.

PUBG Mobile Hip-Fire geliştirme taktikleri ile yakın mesafeden rakiplerinize karşı üstünlük kurabilirsiniz. PUBG Mobile’da iki farklı atış seçeneğiniz bulunuyor. Birisi dürbün açarak ateş etmek, diğeri ise dürbünsüz ateş etmek. Uzak mesafeli atışlarda yerinizi alıp rahat rahat dürbün açarak ateş edebilirsiniz ancak yakın mesafe çatışmalarında dürbün açmanız sizi zaman kaybına uğratır.

PUBG Mobile Hip-Fire Geliştirme

PUBG Mobile’ın iyi oyuncularını izleme şansı yakaladıysanız yakın çatışmaların neredeyse tümünde Hip-Fire yaptıklarını göreceksiniz. Yakın çatışma için oldukça büyük öneme sahip bu saldırı yöntemi için hassasiyet ayarları doğru olması gerekiyor. Yapılışı zor olmasına rağmen alıştırma modunda veya ölüm maçlarında alıştırmalar yapabilirsiniz. Tıpkı dürbün kullanarak geri tepmeyi azaltmanız gerektiği gibi Hip-Fire yaparken de silahın geri tepmesini en aza indirmeniz gerekiyor. Bunun için “PUBG Mobile: Geri tepme nasıl azaltılır?” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

PUBG Mobile Hip-Fire geliştirme
Hip-Fire yakın mesafede büyük etkisi olan bir çatışma türü.

Hip-Fire yöntemini zıplarken hatta yüksekten düşerken bile kullanabilirsiniz. Başlı başına zor bir yöntem olmasına rağmen en zorlayıcı kısımları havada geçiyor. Çünkü kamera sürekli hareket ettiğinden nişangahı düşmanın vücut hatlarında tutmak daha da zorlaşıyor. Hassasiyet ayarlarına ne kadar hakim olursanız olun bu aşamada ekipmanlar da bir o kadar önemli.

Hip-Fire yaparken ne kadar çok hareket ederseniz düşmanın sizi vurması da o kadar zorlaşacak. Ancak aynı oranla sizin de onu vurmanız için biraz daha fazla efor sarf etmeniz gerekiyor. Eğer bu yöntemi kullanırken düşmanı hedef alamıyorsanız hassasiyet ayarları biraz değiştirmeniz gerekebilir. En rahat oynanışı hissettiğiniz ayarı yapabilirsiniz. Ayrıca sizler için hazırladığımız “PUBG Mobile Dürbün ve Hassasiyet Ayarları” adlı rehberimize göz atarak en iyi ayarlarla oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts