PUBG Mobile Kazanma Taktikleri

PUBG Mobile kazanma taktikleri ile daha fazla kazanın.
pubg mobile kazanma taktikleri
PUBG Mobile kazanma taktikleri ile daha fazla oyun kazanın.

PUBG Mobile‘da her bir oyuncu kazanmak istiyor. Ancak zaman zaman bu durumun gerçekleşip gerçekleşmemesi, bazı koşullardan ötürü değişebiliyor. Ama uygulayacağınız bazı taktiklerle bu sizden bağımsız koşulları minimuma indirgemeyi başarabilir ve galibiyet sayınızı artırabilirsiniz. Nasıl mı? PUBG Mobile kazanma taktikleri ile çok kolay.

PUBG Mobile Kazanma Taktikleri

PUBG Mobile’da oyun kazanmak için sahip olduğunuz bireysel yeteneğin yanı sıra oyun bilginiz de büyük önem taşıyor. Aynı bireysel yetenek gibi oyun bilgisi de oynadıkça gelişiyor. Ancak bazı oyuncular, bu oyun bilgisini edinme konusunda çok istekli olmayabiliyor. Zira her oyunu kazanmak için çıkanların yanı sıra oyunu sadece zevk almak için oynayanlar da var. Ancak burada değişmeyen tek şey, kazanmak. İster sıkı bir oyuncu olun ister sadece zevk almak isteyen oyuncu, bu oyunu kazanmak için oynuyorsunuz. PUBG Mobile kazanma taktikleri içeriğimizle, başta oyundan alacağınız zevki ve devamında galibiyet sayılarınızı artıracak çeşitli önerilerde bulunacağız. Çoğu, oyunun son aşamaları için olan bu taktikleri uygulayarak siz de oyun tarzınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

pubg mobile kazanma taktikleri etrafı kontrol etme
PUBG Mobile’da güvenli alan dışından içeri doğru koşuyorsanız, içeri girmeden önce etrafınızı kontrol etmeniz işinize gelecektir.

Etrafınızı sürekli tarayın

Eğer güvenli alanın dışındaysanız, alana girmeden önce etrafı kontrol edin. Dürbünlü veya dürbünsüz yapacağınız tarama işlemi, alan içerisinde bulunan ve henüz sizin farkınıza varmayan oyuncuları erkenden tespit etmek için epey iyi bir yöntem. Alan içerisinde sırtı size dönük düşmanlar olabilir. Bu düşmanların yerini bilmek ve gideceğiniz yeri buna göre seçmek başta hayatta kalmanızı sağlayacak ve sonra bu durum size olası skorlar olarak geri dönecek.

Bomba taşımaya alışın

PUBG Mobile’da bombalar büyük önem taşıyor. Çoğu oyuncu tarafından tercih edilmese de el bombası, molotof kokteyli, sis bombası ve flaş bombası oyunda epey kritik role sahip. Bu bombaları çeşitli durumlarda kullanarak dezavantajlı olduğunuz durumları avantaja çevirme şansınız olabiliyor. Bu nedenle mermilerden ve birkaç parça sağlık bileşeninden vazgeçip bomba taşımanız, oyun içerisinde işinize gelecektir.

pubg mobile kazanma taktikleri loot yapma
PUBG Mobile’da loot yaparken çok dikkat etmelisiniz.

Sürekli loot yapmayın

Loot, her oyuncunun aklını çeler. Burada bir sıkıntı yok. Ama gördüğünüz her loota da atlamamanız gerekiyor. Özellikle son alanlar içerisindeyseniz. Zaman zaman oyunun sonlarına doğru lootumuz epey azalabiliyor ve bu durum bizi paniğe sokabiliyor. Böyle bir durumu yaşamamak için oyun sonuna gitmeden önce yeteri kadar mermi ve sağlık bileşenine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Böyle bir işlemi oyun sonuna bırakmak, çaresiz bir şekilde ve büyük bir hayal kırıklığıyla ölmenize neden olabilir.

Sürekli koşmayın

Oyun sonlarına doğru alan küçüldüğünde eğer alanın içerisindeyseniz sürekli bir taraflara koşuşturmayın. Küçük alan içerisinde sessizce hareket etmek, rakiplerinizin sizin yerinizi tespit etmesini epey zorlaştıracaktır. Bu nedenle alan içerisinde değilseniz yahut bir bombadan kaçmıyorsanız sürekli koşuşturmanızı gerektirecek bir durum yok demektir. Sakin olun ve olabildiğince az ses çıkartın.

pubg mobile kazanma taktikleri tam can
Özellikle oyunun son aşamalarına doğru canınızın tam olduğundan emin olun.

Canınızın tam olduğundan emin olun

Özellikle oyunun sonlarına doğru tam canla gezmek büyük önem taşıyor. Zira çatışmaların daha da sıklaştığı oyunun son aşamalarında canınızın dolu olmaması, canı dolu olan rakibinize karşı büyük büyük bir dezavantaj. Bu nedenle canınızı sürekli dolu tutmaya çalışın. Kitlerinizi kullanın. Enerji içeceklerinizi ve ağrı kesicilerinizi içmeyi ihmal etmeyin. Canınız tamsa bile oyun sonlarına doğru enerjinizi tam tutmaya çalışın.

Ateş edeceğiniz ana dikkat edin

Oyunun sonlarına doğru sessizliğin öneminden bahsetmiştik. Ancak illaki adam vurmanız gereken pozisyonlar olacaktır. Ama burada dikkat etmeniz gereken şey adamı vurmanızdan çok nasıl vurduğunuzdur. Zira rakibinize bir şarjör mermi sıkıp yerinizi tamamen belli etmek yerine onu hızlı bir şekilde avlayabilir ve diğer rakiplerin yerinizi anlamalarını güçleştirebilirsiniz. Bu nedenle ateş etmeden önce uygun anı beklemekten çekinmeyin.

pubg mobile kazanma taktikleri yayılarak oynama
Yayılarak oynama, takımınızın daha fazla alana hakim olmasını ve daha güvenli bir oyun geçirmesini sağlar.

Takım olarak geniş alarak oynayın

Eğer takım olarak PUBG Mobile’ı oynuyorsanız, belki de dikkat etmeniz gereken en önemli şey pozisyon. Zira çoğu takımın yaptığı en büyük hata, birbirine çok yakın oynamaktır. Bu şekilde oynarsanız rakibinizin attığı her bir mermi, illaki bir oyuncuya isabet edecektir. Ve bunun yanında tespit edilmeniz daha kolay olacaktır. Bu nedenle takım olarak oynuyorsanız, yayılmaktan çekinmeyin. Çok büyük alanlara yayılmanıza gerek yok ancak yayılarak daha geniş alanları kontrol edebilirsiniz ve bir rakip tarafından pusuya düşürüldüğünüzde durumu toplamak için şansınız olabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts