PUBG Mobile Liyakat Geçmişi Kontrol Etme

PUBG Mobile liyakat geçmişi öğrenme yöntemleriyle birlikte aldığınız cezalarını ve güncel puanınızı öğrenebilirsiniz.
PUBG Mobile Liyakat Geçmişi
Yeni gelecek olan 1.9 güncellemesinde bizleri sağlam yenilikler bekliyor olacak.

PUBG Mobile liyakat geçmişi kontrol etme yöntemleriyle liyakat geçmişinizi kontrol edebilirsiniz. Böylelikle kuralların dışına çıktığınız zamanın ve hangi kuralı çiğnediğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer oyuna yeni başlıyorsanız veya yeni bir hesap oluşturduysanız 100 liyakat puanına sahip olacaksınız.

PUBG Mobile Liyakat geçmişine nereden ulaşabilirim?

Liyakat puanınızı olabildiğince yüksek tutmanız gerekiyor. Takım arkadaşınıza vurmanız bile önemli derecede liyakat puanınızın düşmesine sebep olabilir. Puanınız düştüğü sürece size yakın puana sahip oyuncularla eşleşmelere katılacaksınız. Kuralları işlemenizin suçu liyakat puanında düşüş olduğundan dolayı hilelerle karşılaşmanız oldukça normal.

PUBG Mobile Liyakat Puanı Geçmişi
PUBG Mobile liyakat geçmişi kontrol etme yöntemiyle puanınızın düşme sebebini öğrenebilirsiniz.

Liyakat geçmişini kontrol ederken puanınızı da görebilirsiniz. Eğer puanınızın düşmesini istemiyorsanız oyunun kurallarına ve hilelerine hakim olmalısınız. Karşınıza hile denk geldiğinde veya kendi takımınızın içinden bir oyuncunun hile kullanması sizi olumsuz yönde etkileyebilir. Aşağıda bulunan işlemleri sırasıyla uygulayarak liyakat geçmişinize ulaşabilirsiniz.

 • Oyunu açın.
 • Ardından oyunun üst tarafında bulunan sekmelerden kask işaretine tıklayın.
 • Sağ üst tarafta bulunan istatistiklerinize tıklayın.
 • Açılan pencereden liyakat puanınızın yer aldığı yerin hemen yanında bulunan soru işaretine tıklayarak liyatak geçmişinize ulaşın.

Liyakat Cezaları

Her yeni oyuncu 100 liyakat puanıyla başlamasına rağmen çoğu kişi kurallara uymadığından dolayı yavaş yavaş liyakat puanları düşüyor. Ayrıca puanınız düştüğü sürece BP ve TP kazanım oranlarınız azaltılabilir. Ayrıca geçmişte yaptığınız bir kural ihlalinden dolayı puanınız düştüyse klasik modda eşleşmelere katılarak liyakat puanınızı arttırabilirsiniz

PUBG Mobile Liyakat Puanı Öğrenme
Liyakat puanınız düşükse hile kullanan oyuncularla denk gelebilirsiniz.
 • Hile kullanan bir oyuncuyla takım olmak: Eğer ilk kez yapılıyorsa ceza verilmez ancak 7 gün içerisinde her tekrarlandığında 15 liyakat puanı kaybı.
 • Takım arkadaşını öldürme (Sistem tarafından algılandığında): İlk kez yapılırsa 10 puan kaybı. 7 gün içerisinde her tekrarlandığında ceza artmaya başlar. Eğer birinci defaysa 1 kat fazla ceza. İkinci defa tekrarlanıyorsa 1.5 kat fazla ceza. Üçüncü ve devam eden olaylar için 3 kat fazla ceza uygulanır.
 • Takım arkadaşını öldürme (Oyuncular tarafından raporlandığında): İlk kez yapılıyorsa 20 puan kaybı. 7 Gün içerisinde tekrarlanması durumunda liyakat cezası artmaya başlar. Eğer birinci defaysa 1 kat fazla ceza. İkinci defa tekrarlanıyorsa 1.5 kat fazla ceza. Üçüncü ve devam eden olaylar için 3 kat fazla ceza uygulanır.
 • Hile (sistem tarafından algılanırsa): Hesap yasaklanır, 60 liyakat puanı düşürülür.
 • 60-90 arası liyakat puanı: Eğer bu aralıktaysanız BP ve TP kazanım oranınız %30 düşer.
 • 60’tan az liyakat puanı: BP ve TP kazanım oranı %50 düşer ve sadece tekli eşleşmelere katılabilirsiniz.

Liyakat puanı yükseltmek için neler yapılmalı?

Liyakat puanını arttırmak istiyorsanız kuralları çiğnemeden oyun oynamalısınız. Hile açmamalı ve herhangi bir şekilde takım arkadaşlarınızı kışkırtacak hareketler sergilememelisiniz. Ayrıca kısa sürede BP toplamak istiyorsanız liyakat puanınızın 100 olması gerekiyor.

PUBG Mobile Liyakat Puanı
Liyakat puanınızı arttırmak için eşleşmelerde iyi sıralama elde etmelisiniz.

Eğer 100 liyakat puanına sahipseniz gün içerisinde kazanabileceğiniz BP miktarını 200 arttırabilirsiniz. Böylelikle kısa süre içerisinde BP toplamış olur ve istediğiniz eşyaları satın alabilir bir hale gelmiş olabilirsiniz. Eğer puanınız düşükse BP ve TP kazanım oranınızda düşüş yaşanabilir.

 • Maç içerisinde ilk 10’a girmek: +3 puan
 • Maç içerisinde ilk 11-50 arasında olmak: +2 puan
 • Maç içerisinde ilk 51-100 arasında olmak: +1 puan

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts