PUBG Mobile: Oyuna Yeni Başlayanların Yaptığı Hatalar

PUBG Mobile yeni başlayanların yaptığı hatalar konusu ele alarak sizlere bir rehber oluşturduk. Rehber içerisinde sizlere yardımcı olacak bir sürü konu var.
PUBG Mobile yeni başlayanların yaptığı hatalar
PUBG Mobile’da Yeni Başlayanların Yaptığı Hatalar

PUBG Mobile yeni başlayanların yaptığı hatalar konusu ele alarak sizlere bir rehber oluşturduk. Oyuna geçtiğimiz son iki yıl içerisinde ilgi çok fazla arttığından dolayı insanlar artık sürekli PUBG Mobile oynamaya başladı. Oyunda ustalaşan birçok profesyonel oyuncu olsa da, oyuna henüz yeni başlayanlar da var.

PUBG Mobile Yeni Başlayanların Yaptığı Hatalar

PUBG dünyasına yeni giren bir acemi oyuncusuysanız ve gelişmek istiyorsanız daha öğrenmeniz gereken çok fazla öneriler bulunuyor. Aslında PUBG Mobile’da deneyimli oyuncuların bile unutabileceği bazı hatalar var. Bu hataları oyun oynadıkça ve diğer oyuncular öneriler aldıkta geliştirilebilir.

PUBG Mobile Oyuncu Hataları
Bu oyunu oynayan profesyonel oyuncular bile bazen hatalar yapabiliyor.

Ama genellikle çok fazla hata yapanlar ve birinciliğe ulaşamayanlar oyuna yeni başlamış ve pek bilgisi olmayan oyuncular. Bizde bu konuda yardım etmek adına en sık yapılan hataları göz önünde bulundurarak bu rehberi oluşturduk. Yazınını tamamını okuyarak bilgilenebilirsiniz.

Kamuflaj Hatası

PUBG Mobile Kamuflaj Hatası
Rakibinize sıkmadan önce kamufle olmaya çalışın.

Yeni başlayanların ilk yaptığı hata kamuflaj üzerinden oluyor. Düşmanları tespit ettiğiniz gibi silahınız ile rakibe sıkmaya başlarsanız, hata yapmış olursunuz. Hele etrafınızda mermilerinden kaçmak için bir sığınma noktası yoksa. Rakibinize sıkmadan önce hem mermilerden kaçmak adına hemde rakibinizin sizi görmemesi adına kamuflaj yaparak saklanabilirsiniz. Düşmanınızın görüş alanından çıkmak için alçak bölgelerde kalmaya çalışabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz haritaya uyan kıyafetler seçin. Örneğin Sanhok için açık ve kapalı yeşil kıyafetler, Miramar için ise kahverengi ve sarı renkte kıyafetler.

Güvenli bölgeyi arayın

PUBG Mobile Güvenli Bölge
Yağma yaparken ayrıca güvenli bölgenin nerede olduğunda dikkat edin.

Uçaktan bir bölgeye atladıktan sonra, yağma sürecine başlayacaksınız. Eğer kendinize sürekli ve uzun süreli ekipmanlar arıyorsanız hata yapmış olursunuz. Atladığınız bölgede kendinize belirlediğiniz bir kaç eve girip, oradan işine yarayacak silahları veya ekipmanları aldıktan sonra direk güvenli bölgeye geçiş yapmalısınız. Eğer ne kadar uzun süre yağma yaparsanız güvenli bölgeye o kadar uzak durumda olacaksınız. Eğer güvenli bölgeye geç kaldıysanız etrafta araba arayarak zaman kazanabilir ve gaza ölmemiş olursunuz. Ayrıca yağma yaparken haritaya da göz atmayı unutmayın.

Yer İşaretleri

PUBG Mobile Takım Yönetimi
Eğer takım oyunu oynuyorsanız arkadaşlarınızdan birini takımı yönetmesi adına aranızda seçim yapın.

Eğer ekip olarak girdiyseniz ve iletişimin çok kötüyse ve ufak bir yanlış anlaşılmadan dolayı tüm oyununu mahvoluyorsa, ekibinizde en sakin ve en iyi yöneten birini bulup kendinizi ona bırakmalısınız. Tüm takımı ve stratejiyi o kişi yönetecek kalanları ise artık rakip vurmaya devam edecek. Sizin belirlediğiniz yönetici nerelere yer işaretleri attıysa oralara doğru gitmelisiniz ki takım arasında karışıklık çıkmasın.

Kapıları kapatmayı unutmayın

PUBG Mobile Kapılar
Yağma yaparken mutlaka arkanızdan kapıları kapatın.

Rakiplerden kurtulmak için en önemli nokta ise kapıları arkanızdan kapatmak olmalı. Haritaya 100 kişi indiğinden dolayı sizle birlikte aynı konuma inecek bir sürü oyuncu bulunuyor. Dolayısıyla siz yağma yaparken rakipleriniz sizleri arkalayıp öldürmesini istemiyorsanız, arkanızdan kapıları kapatın ki rakibiniz size saldırmaya gelirken kapıları açıp ses yaratacağından dolayı anında geri dönüş yapabilin.

Silahları sürekli tam mermi kapasitesinde tutun

PUBG Mobile Silah Mermileri
PUBG Mobile oynarken silahların mermi kapasitesini sürekli yüksekte tutun.

Yeni başlayan PUBG Mobile oyuncularının sık sık yaptığı bir başka yaygın hata ise, silahları yeniden yüklemeyi unutmak. Eğer pyunda cephaneniz biterse oyun size hatırlatmayacağından dolayı, savaş esnasında silahınız tam mermi kapasitesinde olmayacağı için rakibinize daha az mermi yağdıracaksınız ve belki de bir kaç mermi ile rakibiniz yere düşmeyecek. O yüzden silahınızın mermisi tam olmalı. Ayrıca ölüm maçı oynuryorsanız ve seviyenizi yükseltmek istiyorsanız sizlere hazırladığımız “PUBG Mobile Ölüm Maçı İçin En İyi Silahlar” rehberimize göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts