TFT’nin yeni yaması için yepyeni bir ekleme gündemde!

Lux

Taktik Savaşları geçtiğimiz günlerde 10.7 Yamasıyla birlikte yepyeni bir döneme merhaba dedi. Yeni yamanın ardından TFT Meta yazımızda bu konudan bahsettik ve yeni yamaya göre en iyi kompozisyonları derledik. Şimdi de PBE‘den yepyeni bir haber geldi. Yeni yamayla birlikte Büyücü / Sorcerer kompozisyonlarına buff gelecek gibi duruyor.

Güncel yamada kompozisyonunuza 4 büyücü eklerseniz büyü hasarı artışı %40 oluyor. Eğer 6 büyücü eklerseniz bu sayı %80’e çıkıyor. “TFT best comps” aramalarında görüldüğü kadarıyla bu ek özellikler oyun kazandırmaya pek yetmiyor. Bu konuda harekete geçen Riot Games, Büyücü için büyü artışını artıyor.

Hasar artışı nasıl olacak?

 • 4 Büyücü şampiyon eklendiğinde büyü hasarı artışı %45 olacak.
 • 6 Büyücü şampiyon eklendiğinde büyü hasarı artışı %85 olacak.
Syndra

8 Büyücü!?

Yukarıdaki artışa ek olarak Büyücü kompozisyonlarına yeni bir özellik de geliyor. Artık kompozisyonunlara 8 büyücü şampiyon eklenebilecek. Bu da %150 gibi devasa bir büyü artışını sağlayacak.

 • 8 Büyücü şampiyon eklendiğinde büyü hasarı artışı %150 olacak.

Tabii ki buradaki bilgiler League of Legends’ın deneme sunucusunda karşımıza çıkan bilgiler. Riot Games Büyücü kompozisyonlarını biraz daha öne çıkarmak için bir şeyler planlıyor ve oyunun deneme sunucusunda paylaşıyor. İlerleyen dönemde bu konuda daha net şeyler söyleyebiliriz. Bu nedenle buradaki bilgilerin kesin olarak bir sonraki yamada geleceğini söyleyemeyiz.

Büyücü Şampiyonlar

Oyunda 8 adet büyücü şampiyon bulunuyor. Bunlar arasında Semavi ile kasıldığında Kassadin, mana ve saldırı hızı eşyalarıyla kasıldığındaysa Ahri epey öne çıkıyor diyebiliriz. Tabii hazırlanan kompozisyona göre her şampiyonun verimli olabileceğini akıldan çıkarmamak gerekiyor.

 1. Zoe
 2. Ahri
 3. Annie
 4. Lulu
 5. Kassadin
 6. Aurelion Sol
 7. Lux
 8. Syndra
Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler