Minecraft Pocket Edition: Xbox İsim Değiştirme

XBOX İsim değiştirme
İsim değiştirmeden önce iki defa düşünün. Çünkü isminizi sadece bir kere değiştirebilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition oyununda isim değiştirme için Xbox kullanıcıları için zaman zaman eziyet halini alabiliyor. Oyundaki isminizi değiştirebilmek için öncelikle Xbox hesabınıza giriş yapmalısınız. Xbox isim değiştirme yöntemi telefon uygulamasından yapılmıyor. Bu nedenden dolayı çoğu oyuncu Minecraft Pocket Edition gibi oyunlarda, Xbox tarafından otomatik olarak belirlenen isimlerle oynamak zorunda kalıyor.

Minecraft Pocket Edition ve Xbox İsim Değiştirme

Minecraft Pocket Edition’ın ayarlarında isim değiştirmek için “Etiket Değiştir” ayarını görebilirsiniz. Ancak bu tuşa tıkladığınızda Xbox isminizi değiştirmek için Xbox’ın telefon uygulamasına yönlendiriyor. Xbox’ın telefon uygulamasından isim değiştirmek mümkün değil. Minecraft Pocket Edition’a yeni başladıysanız isim değiştirme ayarını bulmanız zor olabilir.

Minecraft Pocket Edition
Minecraft Pocket Edition isim değiştirme için XBOX isminizi değiştirmelisiniz.

Otomatik olarak ayarlanan isimler çok garip olabiliyor. İsim değiştirmek zor görünse de arkadaş ekleyebilmek için bu isimler oldukça önemli çünkü, diğer türlü yakın arkadaşlarınıza Xbox isminizi söylerken zorlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu isim sizi rahatsız edebilir veya beğenmeyebilirsiniz. Eğer herhangi bir takma ada sahip değilseniz otomatik olarak isim belirlenme hoşunuza gidebilir. Böylelikle kendinize özel takma adınız olur.

Minecraft Pocket Edition İsim Değiştirme
XBOX isminizi değiştirdiğiniz zaman bu hesabı bağladığınız oyunlarda da isminiz değişebilir.

Xbox isminizi sadece internet sitesinden değiştirebilirsiniz. Bu tarz önemli bir ayarın telefon gibi cihazlarda da yer alması gerekiyor. Çünkü oyuncular bu işlemi yaparken zorlanıyor ve canları sıkılıyor. Eğer isim değiştirme ayarını göremediyseniz aşağıda bulunan listeyi sırasıyla uygulayarak XBOX isminizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu işlemi bir defa yapabileceğinizi unutmayın. Sonradan isim değiştirmek istediğinizde sizden ücret istenebilir. Unutmayın bu seçenek Minecraft Pocket Edition içerisinde de etkili olacak. Xbox hesabınızı bağladığınız oyunlarda da isminiz değişebilir. Eğer oyun içerisindeki isminiz XBOX isminizle aynı değilse isminiz değişmeyecek.

  • Cihazınızda aktif olarak kullandığınız internet tarayıcısını açın.
  • XBOX’ın resmi sitesini açın.
  • Sağ üstten profil fotoğrafına tıklayın.
  • Açılan küçük pencereden giriş yap tuşuna tıklayın.
  • İsmini değiştirmek istediğiniz hesabın bilgilerini girerek profilinizi açın.
  • Az önce yaptığınız gibi profil fotoğrafınıza tıklayarak “Xbox profili” seçeneğine tıklayın.
  • İsminizin sağ tarafında bulunan kalem benzeri simgeye tıklayın.
  • Açtığınız sekmeden “Yeni oyuncu etiketiniz” yazılı yere kullanmak istediğiniz takma adı yazın ve onaylayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts