Minecraft’ta Elitra nedir ve nasıl bulunur?

Minecraft oyununda zor bulunan eşyalardan biri olan Elitra’yı nasıl bulacağınızı size açıkladık.
Minecraft Elitra
Minecraft’ta Elitra nasıl bulunur?

Tüm dünyaya yayılmış olan, hepimizin de bildiği gibi hayatta kalma oyunu olan Minecraft içerisinde bulunması ve yapılışları ile bizi zorlayan birçok eşya mevcut. Bu haberimizde Minecrat’ta zor bulunan eşyalardan biri olan Elitra eşyasının ne olduğunu ve nasıl bulunduğunu anlatacağız.

Minecraft oyununda Elitra nerede bulunur?

Elitra’nın oyun içerisindeki özelliği, kuşlar gibi havada özgürce uçmanızı ve süzülmenizi sağlıyor. Bu eşya oyun içerisinde farklı bir dünyada yer alıyor. Eşya, oyunu bitirmek için gittiğiniz End Dünyası’nda bulunan bir yapının içerisinde bulunuyor. Şimdi ise gelin bu eşyayı nasıl bulacağınızı anlatalım.

Minecraft End
Minecraft içerisinde Elitra bulabilmek için End Dünyası’na gitmelisiniz.

Elitra’yı bulmak için ilk olarak yapacağınız adım, kendinize bir miktar Ender Gözü yapmak olmalı. Ender Gözü yapmak için çalışma masasının üzerine 1 tane Blaze Tozu ve 1 tane Ender İncisi koymanız yeterli olacak. Bu Ender Gözlerini yaptıktan sonra ise havaya atarak ender gözlerinin nereye gittiğine bakar o yolu izlemeniz olacaktır. Ender Gözleri bir yerden sonra havada duracak ve durduğu yerin tam altını kazıp End Portalını bulmanız olacak.

End Portalını bulduktan sonra, portalın etrafında bulunan Son Portal Çerçevesi olarak adlandırılan eşyaların üstüne Ender İncilerini yerleştirip, portalı aktif halde getirmeniz gerekli. Portalı aktif hale getirip içine atladığınızda sizi bekleyen o devasa End Dünyası karşınıza çıkacak. Bu End Dünyasına geldiğinizde oyunu bitirmek için savaştığınız o ejderhayı öldürmeniz gerekecek.

Minecraft Elitra
Elitra’yı bulmanız için gereken yapı.

Ejderhayı öldürdükten sonra karışınıza tekrardan bir portal çıkacak, bu portalın etrafında katman kayaları bulunacak. Bu portala Ender İncisi ile gireceksin, portalın içine Ender İncisini attığınızda sizi, farklı bir diyar olan Ender Diyarına götürecek. Bu diyara geldiğinizde karşınıza şehir çıkacak, bu şehre girip bir miktar araştırdığınızda karşınıza zaten Elitra çıkmış olacak. Elitra’yı alıp artık dünyanıza geri dönebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WLNDY3f5Ki0

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts