Among Us 2 geliştiriciler tarafından iptal edildi!

Among Us’ın kısa süre içerisinde oldukça popüler olmasından sonra henüz geliştirilme aşamasında olduğu paylaşılan Among Us 2 iptal edildi.
Among Us 2 Neden İptal Edildi
Geliştiriciler, ilk oyunun oldukça popüler olmasından dolayı ikinci oyunun iptal edildiğini paylaştı.

Among Us 2 geliştiriciler tarafından iptal edildi. Oyunun iptal edilme sebebiyse geliştiriciler tarafından ilk oyunun oldukça popüler olduğunu ve bu türe benzer bir iki farklı oyun yapmak yerine planlanan oyunun özelliklerinin Among Us’ta yer almasını istediklerini açıkladı. Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Among Us iki farklı oyuna bölünseydi oyuncu sayısı yarıya düşebilirdi.

Among Us 2 ne zaman çıkacak?

Çoğu Among Us oyuncusu “Among Us 2 ne zaman çıkacak?” gibi sorular sormakta. Geçtiğimiz aylarda Among Us 2’nin görüntüleri sosyal medyada paylaşılmasına rağmen oyunun ikinci bir oyunu yayınlanmayacağı paylaşıldı. Geliştirilme aşamasında olan Among Us serisinin 2. oyununun iptal edilme sebebi açıklansa da çoğu kişi geliştirici ekibin başarısız olduğunu veya devam eden pandemiden dolayı iptal edildiği tartışılıyor.

Among Us 2 İptal Edilme Sebebi
Aynı türde iki oyun yapmak hem firmaya hem oyuncu kitlesine oldukça büyük bir zarar verebilir.

Among Us’ın geliştiricileri de neden ikinci bir oyunun yapılmak istenmediğini resmi hesap üzerinden “Among Us 2’nin geliştirilme sebebi birinci oyunun yetersiz kalması. Oyunun alt yapısı oldukça eski olduğundan dolayı oyuna yeni bir şey eklenmek istendiğinde oldukça zorlanıyoruz. Ayrıca ilk oyunun oldukça popüler olması ikinci bir oyunun iptal edilmesinde oldukça büyük bir payı var.” paylaşımı yapıldı.

Among Us 2 gibi büyük bir planlamanın iptal edilmesi ilk oyuna peş peşe güncellemeler geleceğini gösteriyor olabilir. Son zamanlarda oldukça popüler olan bir başka oyun olan Fall Guys’a bakılacak olursa Among Us’a yeni oyun modları ve görünüş paketleri eklenmesi bekleniyor.

Among Us 2 İptal Edildi
Aylar öncesinden geliştirilme aşamasında olduğu paylaşılan Among Us 2 iptal edildi.

İki farklı oyun yerine tüm özelliklerin sadece Among Us’ta birleşmesi oyuncular tarafından oldukça önemli bir şey. Aynı zamanda aynı türde iki farklı yapılmak istenirse firmanın finansal açıdan oldukça büyük bir harcama yapması gerekiyor. Böylelikle bütçeyi yeni bir oyuna harcamak yerine Among Us üzerinde geliştirmeler yapılarak oyun daha iyi bir hâl alabilir. Çoğu oyuncu yeni oyunun geliştirme sürecindeyken iptal edilmesinin ardından Among Us’ta birçok yenilik bekleyişine düştü. Oyuna yeni kostümler, haritalar, görevler, farklı öldürme animasyonları ve daha birçok özelliğin eklenmesi bekleniyor. Oyunun ana amacından fazla sapılmayacak olsa da özellikle yeni oyun modunun gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

Among Us 2’nin ileride tekrar gündem konusu olabileceği düşünülüyor. Innersloth ekibi şimdilik Among Us 2.0 projesini rafa kaldırdıklarını ve Among Us’a birçok güncellemenin geleceğini paylaştı. Oyuna en son gelecek yenilikse harita güncellemesi olacak. Yeni haritanın detaylarını öğrenmek için “Among Us yeni harita duyuruldu!” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz. Aynı zamanda bizimle birlikte Among Us oynama şansı yakalamak istiyorsanız Discord sunucumuza katılabilirsiniz.

Total
0
Shares
2 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler