Fall Guys Mobile ile heyecan mobil platformlara taşınabilir!

Fall Guys mobil platforma geliyor. Dünya genelinde büyük bir kitle yakalamış olan oyun, Twitter üzerinden yapılan bir paylaşım ile mobil platforma geliyor.
Fall Guys mobil platformlara geleceğini duyurdu
Fall Guys oyununun mobil platformlara geleceği duyuruldu.

Fall Guys Mobile için sinyaller verildi. Dünya genelinde büyük bir popülariteye ulaşmış olan Fall Guys, mobil platformlara gelebilir.

Fall Guys Mobile mı geliyor?

Daniel Ahmad isimli biri, Çin merkezli mobil oyun şirketi Bilibili’nin oyunun mobil sürümünü yayımlama haklarını aldığını belirtti. Bu hakların alındığını bir Twitter mesajı ile duyurarak mobil oyuncuların dikkatini kısa süre içinde çekmeyi başardı.

Fall Guys Twitter paylaşımı
Fall Guys Mobile hakkında atılan Twitter mesajı.

Fall Guys ilk olarak PC ve PS4 sürümleri için yayınladı ve yayınlandığı andan itibaren çok kısa bir süre içinde büyük bir kitleye ulaştı. Oyun piyasaya sürüldükten sonra Twitch ve YouTube yayıncıları bu oyunu oynayıp videolarını çekmeye başladılar ve yayınlandıktan sadece birkaç saat içinde milyonlar tarafından indirildi.

Fall Guys’ta battle royale tarzının farklı bir türüne ortak oluyorsunuz. Oyunda her maç karşınıza farklı modlar geliyor ve her birini etap etap geçmelisiniz. Oyunun tasarımı da bir hayli renklendirilerek göze hoş ve eğlenceli bir hava katılmış. Diğer battle royale türdeki oyunları göze aldığımızda Fall Guys biraz kolay gözükebilir ama diğer rakipleri ve oynadığınız alanın boyutunu varsayacak olursak hiç de kolay olmayacağını anlayabiliriz.

Fall Guys parkurları
Oyun içerisinde sizleri zorlayacak, geçmeniz gereken engeller ve parkurlar bulunuyor.

Fall Guys nasıl bir oyun?

Fall Guys 31 Temmuz’da PC ve PS4 için çıkış yapıp battle royale türünü farklı bir açıdan ele alarak dünya çapında oldukça sevilen oyunlar arasında yerini aldı. Yayınlandıktan ilk 24 saat içinde 1.5 milyondan fazla orijinal, 2 milyondan fazla da kopya satışı yapan Fall Guys, Twitch’te en çok yayınlanan ve izlenen 3. oyun olmayı başardı.

Battle Royale tarzında olan bu oyun alışık olduğumuz silahların yerine eğlenebileceğiniz ve geçebileceğiniz parkurlar ile dolu. Bu özelliği sayesinde oyuncuların dikkatini bir hayli çekmeyi başaran Fall Guys, 60 oyuncu ile başlıyor ve rakiplerinizin yanı sıra bu oyunda duvarlarla, dönen pervanelerle ve daha birçok engellere karşı da mücadele ediyorsunuz. Ayrıca oyun içerisinde rakiplerinizi tutmanızı sağlayan bir mekanik de bulunuyor. Bu özellik genelde takım yarışlarında daha başarılı olmak için yapılsa da son anda bir rakibinizi tutmayı başarıp çizgiyi geçen olursanız sizi bir üst tura da götürebilir.

Fall Guys popüleritesi
Fall Guys dünya genelinde büyük bir popülariteye ulaşmış durumda

Oyun şu anda Steam üzerinde 38 TL gibi bir fiyatla satılıyor. Şayet mobil versiyona çıkışını beklemek sizin için sıkıcıysa bu fiyata Steam üzerinden oyunu alıp oynamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca oyunu tek başınıza değil arkadaşlarınızla birlikte de oynayabildiğinizi unutmayın. İyi bir takım olup hem eğlenebilir hem de kupaları kazanabilirsiniz.

Fall Guys’ın mobil platformlara gelmesini ister miydiniz bu konuda fikirlerini bizlere yorum olarak belirtebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts