Kafa Topu 2’nin yapımcıları basketbol oyunu da yapıyor, işte ilk detaylar

Masomo
Masomo

Kafa Topu 2‘yi oyuncularla buluşturan Masomo şimdi de basketbol oyunu üzerinde çalışıyor. Masomo’nun kurucusu İbrahim Akman, kişisel Instagram hesabı üzerinden basketbol oyununa dair birçok bilgiyi paylaştı. Masomo Gaming üzerinden çıkacak olan bu yapım, Kafa Topu 2’nin indirilme sayılarını geçmek istiyor. Hedef 250 milyon.

Masomo’nun basketbol oyunu ne zaman çıkacak?

Basketbol oyununun haziran gibi yayında olması bekleniyor. Oyunda karakterler Kafa Topu tarzında olmayacak. Yani kafaların öneminden ziyade bire bir basketbol formatı göreceğiz. Oyunda koç, birden fazla oyuncu olacak; yani takım bazında da oynanabilecek. Maç içindeyse bire bir oynanabilecek ama takımınızı da yönetmeniz gerekiyor. Maç esnasında oyuncu değiştirme de olacak.

Oyunun tanıtımı esnasında birçok popüler basketbolcu ile iş birliği yapılacak. Hedef pazar ise Amerika. Oyunun ilk tanıtım videosu 1 ay sonra çıkacak. Oyunun içinde Kobe Bryant da yer alacak ve onun için özel şeyler de olacak.

Türkçe spiker de olacak

Oyunun beta sürümü Türkiye’de çıkmayacak. Oyun son haliyle Türkiye’de olacak. Oyun online olarak oynanacak ama ileride offline bir hikaye modu da düşünebilir. 100-200 MB olacak. Oyundaki giyilebilir aksesuarlar sadece görüntü sağlayacak. Ek bir özellik sunmayacak. Oyunda Türkçe spiker de olacak. Oyunun geliştirme aşamasında şu an 30 karakter bulunuyor.

Yaklaşık bir yıl önce Masomo’nun yeni ofisi açılmıştı. O görüntüler hemen aşağıda:

Total
0
Shares
2 Yorum
  1. Basketbol branşı konusunda da projemiz var dediklerinden beri merakla bekliyorum. İyi bir iş çıkaracaklarına eminim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler