WhatsApp Web: Bilgisayarda WhatsApp Nasıl Kullanılır?

whatsapp web nasıl kullanılır bilgisayarda

WhatsApp Web ile Arkadaşlarınızla Mesajlaşın!

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ı WhatsApp Web ile bilgisayarınızdan da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir süredir bu hizmeti veren WhatsApp, kullanıcılarının bilgisayarları üzerinden de arkadaşlarıyla mesajlaşmasına olanak tanıyan bu sistemi ile göz dolduruyor. Peki WhatsApp Web nasıl kullanılır, ne yaparak bilgisayarlarınız üzerinden tıpkı telefondaki gibi arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Çok kolay!

Öncelikle belirtmeliyiz ki WhatsApp Web, WhatsApp’ın yeni bir uygulaması değil. 2015 yılından itibaren teknoloji meraklılarının karşısında yer alan bu özellik; son güncellemelerin ardından AndroidiPhone 8.1+Windows Phone 8.0 ve 8.1Nokia S60Nokia S40 EVOBlackBerry ve BlackBerry 10 model cihazlarda kullanılabilir durumda. Pek tabii telefonunuzla giriş izni vermeden bilgisayar üzerinden WhatsApp’a erişim sağlayamıyorsunuz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Öncelikle WhatsApp’ın bu işlem için açmış olduğu internet sitesi olan web.whatsapp.com’a giriyorsunuz. Buraya girdiğinizde karşınıza bir kod okuyucu çıkacak. Bunun ardından telefonunuza geçip WhatsApp’a giriyorsunuz ve Android ve Windows Phone kullanıcısıysanız Menü – WhatsApp Web seçeneğine tıklıyorsunuz, eğer cihazınız iPhone ise Ayarlar bölümünden WhatsApp Web’e geliyorsunuz. Burada size bir kod okuyucu çıkacak. Bu okuyucuyu ekranda gördüğünüz alana doğru tutuyorsunuz ve kısa bir tarama işlemenin ardından WhatsApp’ınız bilgisayar ekranında açılıyor.

web whatsapp giriş
web.whatsapp.com’a girdikten sonra karşınıza böyle bir ekran çıkacak.

Kod Okuyucuyu Nasıl Açabilirim?

WhatsApp’ı bilgisayarınızda kullanmanız için bu kod okuyucu bölümünden internet sitesine telefonunuzu tanıtmanız gerekiyor. Bunun için de WhatsApp resmi internet sitesi üzerinden kullanıcıları için minik bir rehber hazırlamış durumda. Telefonunuzun uygun olduğu seçeneği aşağıdan görerek telefonunuzu siteye tanıtabilirsiniz.

  • Android’de: Sohbetler > Menü > WhatsAppWeb’e gidin.
  • Nokia S60 ve Windows Phone’da: Menü > WhatsAppWeb’e gidin.
  • iPhone’da: Ayarlar > WhatsAppWeb’e gidin.
  • BlackBerry’de: Sohbetler > Menü > WhatsAppWeb’e gidin.
  • BlackBerry 10’de: Ekranı yukarıdan aşağıya çekin > WhatsAppWeb’e gidin.
  • Nokia S40’da: Ekranı aşağıdan yukarıya doğru çekin > WhatsAppWeb’e gidin.
  • Bilgisayarınızın ekranındaki QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp’ta tarayın.

Kod okuyucunuz ile kodunuzu okuttuktan sonra telefonunuzun üst kısmına WhatsApp Web’in kullanılabilir olduğunu gösteren bir bildirim gelecek. Bu işlemin ardından telefonunuz üzerinden WhatsApp Web seçeneğinizi kapatmadığınız sürece aynı sekme üzerinden tıpkı telefonda mesajlaşır gibi arkadaşlarınızla konuşabileceksiniz.

web whatsapp nasıl kullanılır
web.whatsapp.com’a telefonunuzu tanıttıktan sonra direkt giriş sağlayabilirsiniz.
Total
0
Shares
2 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler