Among Us: Acil durum toplantıları nasıl kullanılır?

Among Us Acil durum toplantısı
Among Us: Acil Durum Toplantıları

Among Us oynarken acil durum toplantıları için oyunun en az kullanılan bir parçası diyebiliriz. Acil durum toplantılarını ne zaman ve nasıl kullanmanız gerektiği konusunda sizlere birkaç taktik vermek istedik.

Among Us: Acil durum toplantıları nasıl yapılır?

Among Us’ta çoğu oyuncu potansiyel olarak bir impostor saldırısına yenik düşmeden önce görevlerini bitirmek ister ve bu görevleri yaparken herhangi bir ceset bulduğunda direkt olarak raporlayarak tüm oyuncuları toplantıya çağırır. Ancak bunun dışında acil durum toplantılarını da zaman zaman yapmanız gerekiyor. Ayrıca Among Us’ta arkadaşlarla nasıl oynanır bunu öğrenmek için hazırladığımız rehbere de göz atabilirsiniz.

Among Us Emergency Meeting
Among Us’ta acil durum toplantılarını boş yere harcayıp haklarınızı bitirmemeye dikkat edin.

Acil bir durum toplantısı yapmak aslında oldukça basit. Sadece toplantı masasına yaklaşın ve ortadaki düğmeye basın. Hali hazırda devam eden aktif bir sabotaj olmadığı ve tüm acil durum toplantı haklarınızı harcamadığınız sürece bunu yaparak oyuncuların bilgi verebilecekleri, tartışabilecekleri ve oynayabilecekleri acil durum toplantısı başlatabilirsiniz. Bu toplantılar oyuncular için güçlü bir araç olmasına rağmen, nadiren kullanılır ve hatta zaman zaman tamamen unutulur.

Acil durum toplantıları ne zaman yapılmalı?

Among Us’ta acil toplantılar çoğu zaman özel bir rapor düğmesi gibi kullanılıyor. Birisi monitörden başka bir oyuncunun öldürüldüğünü keşfederse veya bir oyuncu yeni bilgileri getirmek ve sorgulamaya başlamak için acil bir toplantı yapmak isteyebilir. Bu yararlı olsa da toplantı başladığında birden fazla oyuncu izole edilirse ve özellikle ceset de bulunamadıysa tartışmaya çok az bilgi katabilir.

Among Us acil durum toplantıları
Acil durum toplantıları yaparak impostor’u ortaya çıkarabilirsiniz.

Among Us: Acil durum toplantısı neden yapılmalı?

İdeal olarak Among Us’ta bir toplantıyı insanlara anlatacak ve oyunun kaderini değiştirebilecek bilgileriniz varsa başlatabilirsiniz. Yeni bilgiler, başka bir oyuncuyu temize çıkarmak ya da başka bir oyuncunun şüpheli davrandığını söylemek için olabilir. Hatta bu toplantılarda oyuncuların görevlerini sorabilirsiniz ve onlara biraz zaman tanıyıp vereceği cevapları değerlendirebilirsiniz.

Among Us’ta acil durum toplantılarının bir diğer önemli yönü de toplantılar bittiğinde her şeyin soğuma süresine geri dönmesi. Bu, impostorların öldürmeler arasında 30 saniyelik bir soğuma süresi varsa toplantı bittikten sonra tekrar öldürmek için 30 saniye beklemesi gerektiği anlamına geliyor. Bu zaman mürettebata son görevlerini tamamlarken biraz nefes alması için de kullanılabilir. Ancak toplantıyı yapmak sadece mürettebatla sınırlı değil. Eğer imposter sizseniz bir toplantı başlatmak başkalarının öldürdüğünüz kişinin bedenini bulmasını engelleyebilirsiniz. Toplantılar sırasında çok fazla istekli olmaya veya grubu çok fazla kışkırtmamaya dikkat edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts