Among Us arkadaşlarla nasıl oynanır?

Among Us’da arkadaşlarınızla birlikte oynamak için özel lobiler oluşturabilir veya arkadaşlarınızın oluşturduğu lobiye oyun kodu kullanarak katılabilirsiniz.
Among Us Arkadaşlarla Birlikte Nasıl Oynanır
Among Us oynarken yeni arkadaşlar edinebilmek istiyorsanız Mobidictum Discord sunucusuna gelebilirsiniz.

On kişilik lobiler kurulabilen Among Us oyununda “arkadaşlarla nasıl oynanır?” gibi sorular çoğu oyuncu tarafından merak ediliyor. Oyunda istediğiniz kurallarda istediğiniz kişilerle oynayabilirsiniz. Eğer 10 kişiyle birlikte sesli bir biçimde Among Us oynamak istiyorsanız Mobidictum’un Discord sunucusuna gelebilirsiniz. Bu sunucuda yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Among Us arkadaşlarla birlikte nasıl oynanır?

Eğer Among Us oynamak için yeterli sayıya sahipseniz özel odalar oluşturabilirsiniz. Özel odaların içerisinde kişi sayınıza veya zevkinize göre lobi ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak lobi ayarlarını değiştirerek aynı oyunu oynuyormuş hissinden kurtulabilir ve her oyundan daha fazla zevk alabilirsiniz.

Among Us Çevrim İçi Lobiler
Eğer aktif arkadaşınız yoksa çevrim içi oyunlara göz atabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla oynamak için öncelikle arkadaşlarınızın olması ardından arkadaşlarınızın oyunda olması gerekiyor. 🙂 Ardından “Private Lobby” seçeneğinden özel lobi kurmalısınız. Eğer odaya katılacak kişi sizseniz lobinin kurucusundan kod almanız gerekiyor. Özel odalara kodsuz giremezsiniz.

Lobi kuran kişi sizseniz odaya katılacak tüm arkadaşlarınıza sesli veya mesaj olarak lobi kodunu göndermelisiniz. Ayrıca lobiyi kuran kişi olarak oyunun kurallarını değiştirebilirsiniz. Daha hızlı koşabilir, impostor sayısını değiştirebilir, görev uzunluklarını ve kaç tane görev olacağını belirleyebilirsiniz.

Among Us Online Tuşu
Özel lobi kurmak için ilk önce “Online” tuşuna basmalısınız.

İlk Adım: “Online” tuşuna basın

Oynayacak kişilerin tamamı “Online” tuşuna basarak çevrim içi oyunlara girmenin ilk adımını atmalı. Eğer başka bir giriş yöntemi arıyorsanız boşa vakit harcıyorsunuz. Eğer arkadaşlarınızla birlikte oynamak istiyorsanız kesinlikle “Online” tuşuna basmanız gerekiyor. Aksi taktirde hiçbir şekilde çevrim içi oyuna katılamaz veya çevrim içi lobi oluşturamazsınız.

Among Us Özel Lobi Kurma
İkinci aşamada karşınızda üç adet farklı kategori yer alacak.

İkinci Adım: Lobiyi oluşturun

Birinci adımı doğru bir şekilde uyguladıysanız karşınıza üç adet kategori gelecek. Bu kategorilerden arasından sadece “Host” kategorisinin altında yer alan “Create Game” tuşuna basarak çevrim içi lobinizi oluşturabilirsiniz. Böylelikle lobiyi oluşturmuş olacaksınız. Geriye tek kalansa lobi ayarları ve arkadaşlarınızın lobiye gelmesi.

Among Us Lobi Ayarları
Lobiyi oluşturmadan önce oyun ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Üçüncü Adım: Lobi ayarlarını düzenleyin

Arkadaşlarınızla birlikte ortak bir karar vererek bölümün haritasını, impostor sayısını ve bir lobi içerisinde kaç kişi bulunacağını doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Özellikle lobi sayısını doğru ayarlamanız gerekiyor mevcut sayınızın altında bir limit oluşturursanız bazı arkadaşlarınız oyuna gelemeyecek.

Among Us Lobi Kodu
Lobiyi oluşturduktan sonra oda kodunu öğrenebilirsiniz.

Dördüncü Adım: Lobi kodunu arkadaşlarınızla paylaşın

İlk üç adımı doğru bir şekilde yaptıysanız artık lobi kodunu arkadaşlarınızla paylaşma zamanı geldi. Aynı lobide bulunmak istediğiniz ve beraber olmak istediğiniz arkadaşlarınızla lobi kodunu paylaşarak arkadaşlarınızın gelmesini beklemelisiniz. Lobiye girerken oyun biraz yavaşladığından dolayı arkadaşlarınız biraz geç kalabilir.

Among Us Özel Lobiye Katılma
Eğer özel bir lobiye katılacaksanız odanın koduna ihtiyacınız var.

Among Us özel lobiye nasıl katılır?

Among Us oynarken arkadaşınız hep beraber oynamak için lobi oluşturduysa kod kullanarak oyuna katılmalısınız. Lobi kurarken yaptığınız ilk işlem gibi en başta “Online” tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından ekrana gelen üç ayrı kategoriden lobi kodunu gireceğiniz yeri bulmalısınız. Daha fazla detaya ihtiyacınız varsa aşağıda bulunan işlemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz.

  • “Online” tuşuna basın.
  • “Private” kategorisinden lobi kodunu boş alana girin.
  • Kod girdiğiniz yerin hemen sağında bulunan sağ tarafa doğru bakan oka tıklayarak lobiye katılın.

 

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts