Call of War Askeri Gelişim Rehberi

Call of War 2 askeri alanda gelişim sağlayabilmek için yapabileceklerinizi sizin için listeledik. Bytro Labs tarafından geliştirilen 2. Dünya Savaşı temalı strateji oyunumuz milyonlarca oyuncu tarafından oynanmakta.
Call of War askeri

Call of War askeri alanda gelişim sağlayabilmek için yapabileceklerinizi sizin için listeledik. Bytro Labs tarafından geliştirilen 2. Dünya Savaşı temalı strateji oyununun Türkiye’de oyuncu sayısı hızla artıyor. Biz de yeni başlayan oyuncular için askeri alanda nasıl hızlıca gelişebileceğinizi anlattık.

Call of War Askeri Alanda Gelişim Sağlama

2. Dünya Savaşı’nı iliklerine kadar hissedeceğiniz bu oyunda askeri alanda gelişim sağlamak için belli başlı stratejileriniz olmalı. Bunun için öncelikle gerçekten 2. Dünya Savaşını inceleyeceğiz. 2. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren en büyük araştırma hafif alman tankları oldu. Avrupa’nın büyük çoğunluğunun Almanya tarafından alınmasının tek sebebi vardı. Alman mühendislerin geliştirmiş oldukları hafif, hızlı ve zırhlı Alman tankları sayesinde savaş kazanıldı. Devamında ise çöküşün sebebi ekonomi oldu. Call of War 2’de ekonominizi  nasıl geliştirebileceğinizi bir diğer yazımızda bulabilirsiniz.

Call of War 2 Hafif Tanklar
2. Dünya Savaşında Almanların kullandığı hafif tanklar

Askeri alanda hızlı manevralar yapmak ve fazla hasar vermek istiyorsanız hafif tankları bolca üretmelisiniz. Bu tankları üretebilmek için Zafer Puanı yüksek olan şehirlerinize Sanayi Kompleksi, Kışla ve Altyapı kurmalısınız. Ürettiğiniz orta ve ağır tankları devletinizi savunmak için kullanabilirsiniz.

Sakın asker üretmeyin!

Oyuna başladığınız ilk 3 gün asla yeni askerler üretmeyin. Onun yerine devletinize sanayi kompleksi, kışla, altyapı, tahkim gibi binalar kurarak ekonominizi güçlendirin. Ardından hızlıca araştırmaları tamamlayarak askeri üretime başlayın. Ayrıca asla milis üretmenizi tavsiye etmem. Milis üretmek sadece zamanınızı kaybettirecek çünkü milisler düşman askerleri karşısında oldukça düşük seviyede kalıyorlar. Milisler yerine Piyade üretebilirsiniz. Fazla asker üretmek yerine nitelikli asker üretmeye çalışın.

Komşularınız sizin için çok önemli

Yeni başladığınız oyunlarda devlet seçiminize dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz ülkenin 4 tarafının diğer ülkeler tarafından kaplanmış olması sizin yararınıza olmayacaktır. Ancak siz yine de böyle bir seçim yaparsanız merak etmeyin. Komşularınızın her biri ile iyi ilişkiler kurun. Yeterli derecede kaynak ve asker üretmediğiniz sürece herhangi bir devlete saldırmayın. Hatta koalisyon kurmayı düşünürseniz öncelikle komşularınızı davet edin.

Yakın zamanda oyuna yeni başlayanlar için Call of War 2’de sıkça sorulan sorular rehberi hazırladık ona da göz atmayı unutmayın. Ayrıca oyunu henüz indirmediyseniz hemen aşağıdaki adreslerden oyuna üye olabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar evde kalın 🙂

Call of War askeri Call of War askeri

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts