Call of War Sıkça Sorulan Sorular

Call of War 2 sıkça sorulan sorular nelerdir? Oyun içinde aklınıza gelecek önemli soruları sizler için hazırladık. Artık 2. Dünya Savaşı tarihini en baştan kolaylıkla yazabileceksiniz.
Call of War
Oyunda sıkça sorulan sorulara cevap verdik.

Call of War için en çok sorulan soruları cevapladık. Artık 2. Dünya Savaşı tarihini en baştan kolaylıkla yazabileceksiniz! 🙂 Tabii oyunu biliyorsanız, şu an araştırma sürecindeyseniz ve oyunu indirmeye karar verdiyseniz hemen aşağıda yer alan ve yazının sonunda yer alan indirme linklerine tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

Call of War Call of War

Call of War – Sıkça Sorulan Sorular

Bytro Labs tarafından geliştirilen strateji oyunu Call of War 2’nin erken safhaları çoğu oyuncu tarafından sevilmiyor. Bunun tek sebebi ise oyunun yeni başlayanlara çok karmaşık gelmesi. Biz de sizler için oyun hakkında çok fazla sorulan sorulara cevap verdik.

Call of War 2
Moralin yüksek olması üretkenlik için oldukça önemlidir.

Şehirlerin (eyaletlerin) moralini nasıl artırabilirim?

Şehirlerinizin morali devletinizi birçok yönden etkiler. Düşük morale sahip olan şehirlerde üretkenlik oldukça düşüktür. Örneğin moral seviyesi %90 olan bir şehir, morali %30 olan bir şehrin ürettiğinden 2 kat daha fazla kaynak üretir. Ayrıca düşük moral şehrinizde isyan çıkmasına yol açabilir.

Bu yüzden şehirlerinizin moralleri devletiniz için çok önemlidir. Moral artırmak için yapabilecekleriniz şu şekilde:

  • Şehrinize binalar inşa etmek
  • Yüksek moralli askeri birimlerinizi şehirde tutmak
  • Altın kullanarak şehrin moralini artırmak

Altın nasıl kazanılır?

Altın oyun içinde ki para birimidir. Altın kazanmak için CoW haritalarını başarıyla bitirmeniz gerekmekte. Ayrıca bir diğer yolu ise Bytro mağazasından satın almak. Fiyatları ise oldukça ucuz.

Koalisyon olarak harita kazanabilir miyiz?

Hayır, böyle bir şey kesinlikle mümkün değil. Koalisyon olarak yeterli Zafer Puanı kazansanız da asla koalisyon olarak bir haritayı kazanamazsınız.

Call of War 2
Aktivite kısmından oyuncunun oyunda olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Diğer oyuncuların aktif olup olmadığınız nasıl anlarım?

Diğer oyuncuların aktif olup olmadığını sol üst köşedeki Diplomasi bölümünden öğrenebilirsiniz. Diplomasi bölümünün aktivite kısmında bir asker resmi olacak. Eğer altındaki yuvarlak kısım yeşil ise oyuncu aktif, kırmızı ise inaktif olduğunu gösteriyor ancak asker resmi koyu boyalı değil ise o devleti kimse almamış ve yapay zeka ile yönetiliyor anlamına geliyor.

Başladığım bir haritayı silebilir miyim?

Başladığınız bir haritayı silemezsiniz ancak oyunu oynamak istemiyorsanız veya yenildiyseniz yapabileceğiniz bir şey bulunmakta. Ana sayfadan oyunlarım kısmına gelerek oyununuzu arşive taşıyabilirsiniz. Oyunlarım kısmından haritanızın sağ üst köşesinde ki “İ” harfine basarak oyununuzu kolayca arşivleyebilirsiniz.

Call of War
Oyundan bir ekran görüntüsü.

Yüksek seviye de araştırmalar yaptığımda mevcut birimler bundan etkilenir mi?

Evet, yaptığınız araştırmanın seviyesine göre mevcut birimlerinizin de seviyesi artacaktır.

Call of War Sunucu Durumu İstemciden Farklı Hatası

Var olmayan bir şeye saldırmaya/hareket etmeye çalıştığınız taktirde “Sunucu durumu istemciden farklıdır” hatası alırsınız.
Sekmeyi yenilediğiniz taktirde, bu sorun çözülecektir. Mobil versiyonda oynayan oyuncular ise oyundan çıkıp tekrar girerek bu sorunu çözebilir.

Oyuna aşağıdaki adreslerden üye olabilirsiniz.

Call of War Call of War

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts