Call of War Ekonomi Güçlendirme Taktikleri

Call of War’da ekonomi güçlendirme taktiklerini yazdık.
Call of War Ekonomi Güçlendirme
Call of War

Call of War ekonomi güçlendirme taktikleri nelerdir? Bytro Labs tarafından geliştirilen mobile strateji oyunu milyonlarca oyuncu tarafından oynanmakta. 2. Dünya Savaşı tarihini baştan yazabileceğiniz bu muhteşem oyunda ekonomi sizin devletinizin geleceğini belirliyor. Bu yüzden oyun içinde ekonominizi kolaylıkla yükseltebilmeniz için neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Call of War 2
Harita üzerinden adım adım yaptıklarınızı takip edebilirsiniz.

Call of War Ekonomi Güçlendirme Adımları

2. Dünya Savaşı’nı konu edinen bu strateji oyununda atacağımız her adım oyunun gidişatını oldukça etkiliyor. Öncelikle oyundaki en önemli kaynaklardan biri nadir malzemelerdir. Yapacağınız araştırmalarda, kuracağınız sanayilerde, üreteceğiniz tanklarda ve daha birçok alanda oldukça fazla nadir malzeme kullanılmakta. Bu yüzden oyuna başladığınız andan itibaren nadir malzeme üretilen şehrinize sanayi kompleksinizi kurmalısınız.

Call of War 2 Ekonomi Güçlendirme
Nadir malzeme üretilen bir şehire kurulan binalar

İnşaat tamamlandıktan sonra ise tahkim ve altyapı kurarak şehrinize yatırım yapmalısınız. Bu adımdan sonra oyun içinde düzenleyeceğiniz saldırıları da nadir malzeme üretilebilen şehirlere odaklayarak yapmalısınız. Ayrıca nadir malzemelerden sonra sizin için en önemli kaynak demir olacaktır. Demir üretilen şehirlere de sanayi kompleksi kurmayı unutmayın.

İlk 3 Gün Asker Üretmeyin

Devletinizin ekonomisini daha sağlam temellere kurabilmek için ilk 3 gün asla asker üretmeyin. Bu sayede askeri üretime harcayacağınız kaynakların hepsi ile ülkenizin ekonomisini canlandırabilirsiniz. Nadir malzeme ve demir kaynaklarından sonra en fazla ihtiyacınız olacak kaynaklardan biri yiyecek olacak. Yiyecek üretilen şehirlere sanayi kompleksleri ve tahkimler kurabilirsiniz. Ayrıca 2. günden sonra artık yavaş yavaş sanayi Kompleksi kurduğunuz şehirlere kışla ve altyapı kurmaya başlayın. 4. gün itibarıyla hızlıca asker üretmeye başlayabilir ve kendinize yavaştan yeni düşmanlar edinebilirsiniz.

Zafer Puanı ve Ekonomi İlişkisi

Oyun içindeki tüm şehirlerin zafer puanları bulunuyor. Bu puanlar 0 ile 12 arasında değişebilmekte. Şehirlerin zafer puanı dağılımı ise birkaç özellik baz alınarak hazırlanmış. Şehrin jeopolitik konumu, kaynak üretimi ve başkent olma durumu zafer puanlarını etkileyen özellikler arasında bulunuyor. Oyunu kazanmak için ise 725 zafer puanına ulaşabilmeniz gerekiyor. Bu da haritanın yaklaşık %70’ini kaplayabilmek demek oluyor. Bu yüzden oyun içinde koalisyon kurmanız işinize çok fazla yarayacak. Ayrıca oyuna daha yeni başladıysanız “Call of War İncelemesi” yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca bu oyun için açılmış Facebook sayfası ve Discord sunucusuna gelerek oyuncularla birlikte sohbet edebilir, yeni oyun arkadaşları bulabilirsiniz.

Call of War 2
Harita üzerinden adım adım yaptıklarınızı takip edebilirsiniz.

Call of War İndir

İkinci Dünya Savaşı döneminde geçen oyunlara karşı ilgi duyuyorsanız ve Call of War’da ilginizi çektiyse hemen telefonlarınıza indirerek veya tarayıcı üzerinden oynamaya başlayabilirsiniz.

Call of War Ekonomi Güçlendirme Call of War Ekonomi Güçlendirme

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts