Critical Ops Bureau Harita Rehberi

Critical Ops’un en popüler haritalarından olan Bureau’yu ele aldık.
Critical Ops Bureau haritasındaki B bölgesi.
Critical Ops Bureau haritasındaki B bölgesi.

Critical Ops Bureau harita rehberi sayesinde birçok yeni taktik öğrenebileceksiniz. Bureau yani diğer ismiyle Ofis’in genel detaylarını, özel taktik ve bilgilerini bu rehberimizde sizler ile paylaşacağız.

Critical Ops Bureau Haritasına Genel Bakış

Critical Ops’un neredeyse ilk çıktığı tarihten beri harita havuzundaki yerini koruyan Bureau, özellikle eski oyuncuların favorisi konumunda. Bureau genel olarak üç farklı bölümden oluşan ve oyunculara hem yakın hem de uzak mesafe çatışmalar sağlayabilen bir harita. Bureau, teröristler tarafından ele geçirilen ve komuta merkezi olarak kullanılan bir mekan. Haritanın genelinde birçok farklı kitaba, dergiye veya kaplamaya rastlayabilirsiniz.

Critical Ops T Spawn bölgesi.
Critical Ops T Spawn bölgesi.

Bureau Harita Bölgeleri

Haritada genel olarak 3 ana bölge ve 2 farklı bomba yerleştirme bölgesi bulunuyor. Takımlar birbirleriyle bu bölgelerde çatışıyor. Haritada hem uzak hem de yakın çatışmalara dahil olabilirsiniz.

Uzun Koridor

T Spawn bölgesinin hemen yanı başında olan Uzun Koridor, A bomba yerleştirme bölgesine doğrudan geçiş imkanı sağlayabiliyor. Oldukça uzun bir görüş alanı sayesinde keskin nişancıların favorisi olan bu bölgeye, terörist tarafında olan oyuncular daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

Orta Koridor

Oyunun belki de en önemli bölgelerinden biri ise Orta Koridor. Bu bölge sayesinde doğrudan B bomba bölümüne ulaşabilir ya da CT Spawn veya A bomba bölümüne doğrudan geçebilirsiniz. Orta Koridor, oyundaki en dar bölgelerden olsa da bazen uzun bazen de kısa çatışmalara olanak sağlayabiliyor.

Bureau haritasının kuş bakışı görünümü.
Bureau haritasının kuş bakışı görünümü.

Kısa Koridor

Kısa Koridor bölgesi oyunun ilk safhalarında A bomba bölgesine ulaşmanız için tek yol denilebilir. Genel olarak uzun mesafe çatışmalara yer edinsede zaman zaman köşe bölgelerinde bazı oyuncular pusabiliyor. Bundan dolayı her zaman temkinli olmanızda fayda var.

Bureau Taktikleri ve Bilinmeyenleri

  • Oyunun Orta Koridor bölgesinde bir arkadaşınız yardımı ile flash peek yapabilirsiniz. Bunu yapmanız için flash atacak arkadaşınız koridorun başına, siz de rakiplerinizin geldiği yerde bekliyorsunuz. Arkadaşınız flashı attıktan hemen sonra rakiplerin karşısına çıkarak güzel bir oynanış sergileyebilirsiniz.
  • Bir ısınma maçı oluşturarak haritadaki ezberlenebilecek smoke yerlerini bulabilirsiniz. Maç içinde bunları kullanarak sıfır risk ile rakiplerinizin açısını kapatabilir, maçın seyrini değiştirebilirsiniz.
  • Oyunun B bomba bölgesinde bulunan merdivenlere yaklaşıp beklerseniz bir alarm sesi duyabilirsiniz.
  • Haritada bulunan resimler ve öğeler, Critical Ops’un diğer haritalarına göndermeler içermekte.
  • Haritadaki binanın logosu teröristlerin eski logosundan oluşmakta.

Bu rehberimiz sayesinde Bureau haritasını A’dan Z’ye öğrenebilir ve rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi unutmayın.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts