Critical Ops PC üzerinden nasıl oynanır?

Son zamanların en popüler FPS oyunlarından Critical Ops’u nasıl PC üzerinden oynayabilirsiniz?
Critical Ops'u PC üzerinden oynamanız için gerekenleri derledik.
Critical Ops’u PC üzerinden oynamanız için gerekenleri derledik.

Critical Ops PC üzerinden oynanan mobil FPS oyunları arasında oldukça popüler. 2015 yılında Critical Force adlı yapımcı tarafından piyasaya sürülen oyun son güncellemesini 5 Mart tarihinde aldı. Çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla harika ve bir o kadar da rekebetçi bir FPS deneyimi yaşayabileceğiniz Critical Ops, BlueStacks ile bilgisayardan oynanabiliyor. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi ve daha fazlasını sizler için derledik.

Critical Ops’u bilgisayardan oynamak mantıklı mı?

Mobil FPS oyunlarını yapısı itibariyle mobil cihazlardan oynamak oldukça zor. İyi bir oyun deneyimi için en az 4 parmağınızı ekranın üzerinde tutmalısınız. Bu da oldukça meşakatli bir iş. Critical Ops’u bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi zorlukların önüne geçebilir, klavye ve farenin avantajını kullanarak rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar üzerinden oynamanız FPS ve optimizasyon sorunu yaşamamanıza, daha az mobil veri harcamınıza ve mobil cihazınızı yormamanıza neden olacaktır. Critical Ops gibi oyunlar mobil cihazları yorduğu için ısınmasına sebep oluyor, bu da cihazın ömrünü azaltıyor. Bu sebeplerden dolayı Critical Ops’u bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı bir  hareket olacaktır.

Critical Ops bilgisayar üzerinden oynanabiliyor.
Critical Ops bilgisayar üzerinden oynanabiliyor.

PC üzerinden nasıl oynanır?

Öncelikle oyunu bilgisayar üzerinden sorunsuz bir şekilde oynamak için BlueStacks‘i indirmelisiniz. Tamamen ücretsiz ve bir o kadar da yararlı olan bu emülatör birçok Android oyununu bilgisayar üzerinden oynamanıza yardımcı oluyor. Bluestacks’i başarılı bir şekilde bilgisayarınıza kurduktan sonra Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Oyun hesabınızın bağlı olduğu Google hesabı ile giriş yaparsanız önceden kayıtlı oyun verilerinize ulaşabilirsiniz. Giriş işlemini tamamladıktan sonra otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a girin. “Critical Ops” aramasını yaptıktan sonra oyunu bulun ve Yükle butonuna tıklayın. Oyunu başarılı bir şekilde yüklemiş olacaksınız.

Bluestacks ana menüsü üzerinden oyunun simgesine basarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Önceden kayıtlı hesabınıza giriş yapın veya yeni bir oyun hesabı oluşturun. Oyunun size gösterdiği eğitim bölümlerini tamamladıktan sonra hazırsınız. Fakat klavye ve fare ayarlamalarını doğru bir şekilde tamamlamadan sakın maça girmeyin. Aksi takdirde oyunu oynayamayabilirsiniz.

Critical Ops'u bilgisayardan oynayarak rakiplerinizden bir adım daha öne geçebilirsiniz.
Critical Ops’u bilgisayardan oynayarak rakiplerinizden bir adım daha öne geçebilirsiniz.

Klavye Ayarları

Klavye ayarlamaları bir FPS oyunu için hayati öneme sahip. Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Bluestacks’te Critical Ops klavye ayarlamalarını yapmak için emülatör ekranının sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını tamamlayın. Oynadığınız diğer FPS oyunlarına benzer bir şekilde tuş ataması yaparak daha kolay bir oynanış elde edebilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, aiminizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Critical Ops fare ayarlarını yapmak için sağda bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan “Hassasiyet” ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir antrenman maçına girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Critical Ops'ta klavye ve fare sayesinde daha iyi sniper oynayabileceksiniz.
Critical Ops’ta klavye ve fare sayesinde daha iyi sniper oynayabileceksiniz.

Eğer oyunun akıcılığında sorun yaşıyorsanız grafik ayarlarını düşürebilirsiniz. Ekran Derecesi, İşlemciler ve Eklentiler seçeneklerinde değişikliğe gitmeniz önemli ölçüde FPS artışına neden olacaktır. Eğer tüm ayarlarınız doğru bir şekilde ise Critical Ops PC üzerinden oynanmaya hazır demektir. İmha, Ölüm Maçı veya Rütbeli modlarında rakiplerinize karşı büyük üstünlük kurarak maçları kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde FPS oyunları arasında oldukça popüler olan Critical Ops’u nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi derledik. Sormak istediğiniz soruları yorumlar kısmında bekliyoruz. Bu şekilde rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts