Grim Soul: İlk Gün Hayatta Kalma Taktikleri

Tüm hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi Grim Soul’da da ilk gün oldukça önemli. Doğduğunuz bölgeyi tamamen temizledikten hemen sonra ev yapmak iyi fikir olabilir.
Grim Soul İlk Gün
Kendi haritanızdaki materyalleri toplamadan diğer bölgelere geçmeyin.

Grim Soul oynarken ilk gün, tüm hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da bir o kadar önemli. Yanlış bir gelişme yöntemi uygularsanız zorlanabilirsiniz. Aynı zamanda materyallerinizi topladıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı ölmeniz durumunda tekrardan eşya aramaya başlayacaksınız.

Grim Soul: İlk gün neler yapılmalı?

İlk gün sadece doğduğunuz harita üzerinde keşifler yapmalısınız. Olduğunuz bölgedeki tüm materyalleri ev yapmak için kullanın. Başlangıç için küçük boyutlu ev yapmanız yeterli olacak. Eğer yapabiliyorsanız sandık da yapabilirsiniz. Artan malzemelerle harita üzerindeki canavarları öldürmelisiniz.

Grim Soul Ev Yapımı
Oyundaki ilk gününüzde küçük bir ev size yeterli olacak.

Canavarları öldürürken dikkatli olmalısınız. Ölmeniz durumunda daha sıkıntılı duruma düşeceksiniz. Genellikle canavarları tek yakalayıp öldürmelisiniz. Tabi aksiyon öncesinde güzel bir savaş silahı yapmalısınız. Herhangi bir silah yapmanız durumunda savaşlardan daha yüksek canlı çıkacaksınız.

İlk gün yemek ve su kıtlığı çekeceksiniz. Etraftaki böğürtlenleri toplayabilirsiniz. Bu yeterli olmayacağı için sandıklardaki materyallerden fırın yapmanız gerecek. Öldürdüğünüz canlıların etini pişirebilirsiniz. Ancak etleri pişirmek için bir ısı kaynağına ihtiyacınız var. İlk başlarda odun kullanarak yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Geliştiğiniz zaman ısıtma konusunda daha etkili olacak materyalleri tercih edersiniz.

Grim Soul Ocak
Ocakta et pişirmek için yakıta ihtiyacınız olacak.

Bulunduğunuz haritayı tamamen topladıktan sonra eşyalar yaparak yan haritalara koşabilirsiniz. Her haritanın bir zorluğu bulunuyor. Eğer ekipmanlarınız iyi değilse düşük zorluktaki bölgelere gitmelisiniz. Aksi taktirde ölmek muhtemel. Size en yakın ve en güvenli olan haritayı seçtikten sonra hızlı gitmek istiyorsanız enerji harcayabilirsiniz. Enerji harcayarak yaklaşık 15 veya 20 saniye içerisinde diğer bölgeye gidebilirken normal yürüyüşler 15 dakika bile zaman alabiliyor.

Hızlıca gelişmek istiyorsanız enerji harcamak zorundasınız. Bu enerjiler zamanla yenilendiğinden dolayı rahatça harcayabilirsiniz. Haritalarda karşılaştığınız canavarlar sizden çok güçlüyse eğilerek gidebilirsiniz. Eğer herhangi bir canlı size doğru koşmaya başlarsa sisli bölgeye doğru koşun. Çıkıp tekrar girdiğinizde size saldıran canavar eski bölgesine gidebilir. Ancak bu düşük bir ihtimal. Büyük ihtimalle sizin çıkış yaptığınız bölgede olacak. Haritaya tekrar giriş yapmadan sağlığınızı arttıracak yemekler yiyebilirsiniz.

Grim Soul Tarla Yapımı
Tarla işlerine karışarak yemek sorununu çözebilirsiniz.

Böğürtlen ve herhangi bir canlı eti gibi yenilebilir yiyeceklerin üzerine basılı tutarak ne kadar orana sahip olduğuna bakabilirsiniz. Can yenilemek için en iyi yiyecek olan bal varilini kullanabilirsiniz. Bal yediğiniz zaman 70 sağlık artığından dolayı canınızın az olduğu zamanlarda kısa bir sürede iyileşebilirsiniz. Ancak yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Bal gibi yiyecekler can ve yemek barını doldururken susuzluğunuzu arttırabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts