Last Day on Earth: Hayatta Kalma Taktikleri

Last day on Earth hayatta kalma taktikleri serisi ile oyununa yeni başladıysanız oyunun erken aşaması için sizlere altın değerinde bilgiler veriyoruz. Oyunun erken aşamasında ölmeden daha iyi gelişebilmek için yapmanız gerekenleri anlattık.
Last Day on Earth hayatta kalma taktikleri
Last Day on Earth

Last Day on Earth hayatta kalma taktikleri serisi ile oyununa yeni başladıysanız oyunun erken aşaması için sizlere altın değerinde bilgiler veriyoruz. Oyuna yeni başlayanların neler yapması gerektiği, iyi bir gelişim için hangi yolları takip etmesi gerektiğini anlatıyoruz.

Last Day on Earth Hayatta Kalma Taktikleri

Last Day on Earth’a henüz yeni başladıysanız ilk olarak yapmanız kesinlikle hurda araç içerisindeki malzemeleri alarak etraftaki zombileri öldürmek olmalı. Bölgeye yeni geldiğimizden dolayı etrafta birkaç tane zombi bulunmakta. Hurdalıktan bulduğumuz silahı kuşanıp bunları öldürerek işe koyulabiliriz.

Last Day On Earth Survival hurda arabayı lootlayın
Başlangıçta yanınızda bulunan hurda araba içerisindeki malzemeleri toplayın.

Sonrasında eviniz olan bölgeye bir sığınak inşa etmeniz. Hali hazırda bir tane bazı duvarları hasarlı olsa da bir ev bulunmakta, yeni bir tane yapmak yerine bunu onararak evimizi inşa edebiliriz. Bunun için bulunduğunuz bölgede yerde ne kadar ağaç dalı varsa bunları toplamak. Yerdeki ağaç dalları bitince de birkaç tane taş toplayıp kendinize balta ve taşları kırabilmek için çekiç yapmalısınız, böylece bölgedeki tüm taş ve odunları toplayabilirsiniz.

Last Day on Earth - Ev yapma
Last Day On Earth – Barınak yapma

Yeteri kadar odun topladıysanız mevcut sığınağı onarabilir, hatta isteğinize göre yan odalar ekleyebilirsiniz. Sığınağı yaptıktan sonra yapacağınız bir sonraki adım, daha fazla malzemeyi taşıyabilmek için kendinize sırt çantası yapmanız olmalı. Sırt çantası yapabilmek için halat ve ota ihtiyacınız bulunuyor. Çantayı oluşturup içini malzemelerle doldurduktan sonra fazla vakit kaybetmeden bir an önce evinize dönün, üzerinizdeki malzemelerle ölmek istemezsiniz. Eğer ölürseniz üzerinizdeki malzemelerin hepsi gider. Topladığınız malzemeleri geri almak isterseniz tekrar öldüğünüz bölgeye dönmeniz gerekiyor. Bu yüzden üzerinizde eşyalar bulunuyorken tehlikeli bölgede fazla vakit geçirmemeye dikkat edin.

Last Day On Earth sandık düzeni
Last day on Earth – Sandık düzeni

Yaptığınız sığınağın içinde topladığınız eşyaları güvenli bir şekilde saklamak için küçük kutular inşa etmeniz gerekiyor. Kutuları 3 odun ve 5 tane de ot kullanarak oluşturabilirsiniz. Öncelikli tavsiyemiz elinizde ne kadar yetiyorsa o kadar kutu oluşturmalısınız, çünkü ilerleyen zamanlarda da oldukça fazla yer problemi yaşayacaksınız. Tedbiri ve düzeni önceden sağlamak her zaman daha yararlı olacaktır. Kutular, içerisine koyduğunuz malzemeye göre üzerinde semboller belirecektir. Bu yüzden örnek olarak bir kutuya yiyecek koyuyorsanız odunları da başka bir yere koyun, böylece kutuların üzerindeki simgelerden neyi nereye koyduğunuzu rahatça anlayabilirsiniz.

Last Day on Earth oyununda erken aşamada hayatta kalmak için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaştık. Bir sonraki rehberimizde evinizin bulunduğu bölümde yapmanız gereken diğer önemli işlerden bahsedeceğiz. Bu tarz Last Day on Earth rehberleri için Mobidictum‘u takip edebilirsiniz. Ayrıca sizler için hazırlamış olduğumuz Last Day on Earth: Taktikler ve İpuçları rehberine de göz atmayı unutmayın.

Total
0
Shares
6 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler