PUBG Mobile Lite PC üzerinden nasıl oynanır?

PUBG Mobile Lite’ı bilgisayar üzerinden nasıl oynayabilirsiniz?
PUBG Mobile Lite PC indir
PUBG Mobile Lite PC üzerinden de oynanabiliyor.

PUBG Mobile Lite PC üzerinden nasıl oynanır? Özellikle düşük sistem gereksinimlerine sahip bir battle royale oyunu arıyorsanız PUBG Mobile Lite tam olarak size göre. Alışıla gelmiş PUBG Mobile deneyimini bizlere sunan Lite sürümü düşük sistem gereksinimleri ve kendine has özellikleri ile çoğu oyuncunun favorisi durumunda. PUBG Lite Sistem Gereksinimleri yazımızdan oyunun sistem gereksinimlerine ulaşabilirsiniz. Peki ya bu oyunu bilgisayar üzerinden nasıl oynayabilirsiniz?

Bilgisayardan PUBG Mobile Lite nasıl oynanır?

Eğer telefonunuz veya tabletiniz üzerinden oyun oynamayı sevmiyorsanız PUBG Mobile Lite gibi oyunları bir emülatör ile bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz. Bu sayede donma, kasma veya şarjınızın bitmesi gibi sorunlarla karşılaşmaz, parmaklarınızı mobil cihazınızın ekranında gereksiz yere yormazsınız. Bilgisayarda oynamanız için gerekli olan Android emülatörlerden birisi ise BlueStacks. BlueStacks’i bilgisayarınıza indirip kolay bir şekilde Android oyunlarınızı oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite bilgisayardan oynama
PUBG Mobile Lite’ı bilgisayardan oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite PC İndir ve Oyna

Öncelikle PUBG Mobile Lite’ı bilgisayar üzerinden oynamak için gerekli olan BlueStacks emülatörünü bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekiyor. Bunu yapmak için kurulum dosyasını açıp gösterilen adımları geçmeniz gerekiyor. Yükleyemeyi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra önceden sahip olduğunuz veya yeni açabileceğiniz bir Google hesabınızın olması gerekiyor.

pubg mobile lite pc

Eğer kayıtlı bir oyun veriniz varsa o hesabınız ile giriş yaparak otomatik olarak BlueStacks’e de aktarabilirsiniz. Ardından emülatörün ana sayfasında bulunan Google Play Store‘a giriyoruz ve arama çubuğuna “PUBG Mobile Lite” yazıyoruz. Çıkan listeden oyunu bulup Yükle butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite oyna pc
BlueStacks ile PUBG Mobile Lite’ı bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.

Oyuna ana sayfada bulunan ikon aracılığıyla giriş yapabilirsiniz. Oyuna ilk girişiniz biraz uzun sürebilir. Bundan dolayı sabırlı olmanızda fayda var. Giriş yaptıktan sonra hesabınızı bağlamanız veya misafir olarak giriş yapmanız gerekecek. Bunları da tamamladıktan sonra klavye ve fare ayarlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite PC Klavye ve Fare Ayarları

Oyuna girdiğinizde klavye ve fare ayarlarınız yüksek ihtimalle otomatik olarak yapılandırılmış olacak. Ama eğer böyle değilse emüatörün sol menüsünde bulunan klavye simgesine tıklayın. Buradan tuş atamak istediğiniz bölümleri seçerek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca fare ve nişan ayarları için de sol tarafta bulunan “Nişan al & Ateş et” ve “Serbest Görüş” gibi butonları da kullanabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite pc oyna
PUBG Mobile Lite bilgisayar üzerinden oynayarak kolayca galibiyete uzanabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite PC Galibiyet Taktikleri

Oyunu bilgisayar üzerinden indirdik. Şimdi ise sırada bilgisayar üzerinden nasıl galibiyete uzanabileceğiniz. Bu konuda sizlere birkaç önerimiz var.

 • Eğer oyuna yeni başladıysanız kesinlikle çatışamalardan korkmayın. Zaten bilgisayar üzerinden oynadığınız için klavye ve farenin avantajıyla rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.
 • Oyundaki silahların hepsine hakim olun. Bu sayede özellikle oyunun ilk evrelerinde yaşanan çatışmalarda avantajı sağlamış olursunuz.
 • Oyunun tamamında harita ve güvenli alan kontrolünü sağlayın. Kendinize özel strayejiler kurarak güvenli alandan en iyi yeri kapmaya çalışın.
 • Haritadaki çalılara, çimenlere veya diğer yerlere pusan oyunculara karşı dikkatli olun. Sizi pusuya düşürmeye çalışan oyuncuları bu sayede alt edebilirsiniz.
 • Uzak mesafe çatışmalarında asla sabit durmayın ve korunabilecek bir siper edinin. Bu sayede rakibinizin keskin nişancı tüfeğinden gelen mermileri atlatabilirsiniz. Ayrıca keskin nişancı tüfekleri hakkında tüm detaylara PUBG Mobile’da en iyi keskin nişancı tüfeği hangisi? adlı videomuzdan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde PUBG Mobile Lite PC indirme, oynama işlemlerini ve çok daha fazlasını detaylı olarak ele aldık. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve içeriklerimizi arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
2 comments
 1. İntel pentium 4 (3.0 ghz) işlemci
  Radeon x300 /x550 /x1050 Series (256 mb) ekran kartı
  3 gb RAM
  Acaba pubg mobile lite oynatır mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts