Standoff 2 En İyi Kontrol Ayarları

Standoff 2 kontrol ayarları oldukça önemli. Daha iyi ayarlar sizi daha iyi yapacaktır. Böylece ekran üzerinde daha rahat hareketler yapabilirsiniz.
Standoff 2 Kontrol Ayarları
Standoff 2 Kontrol Ayarları

Standoff 2 kontrol ayarları oldukça önemli. İyi ayarlar sizin daha iyi oynamanızı sağlar. Böylece ekran üzerinde daha rahat hareketler yapabilirsiniz. Kontrol ayarlarını yaparken dikkat etmelisiniz. Hangi şekilde daha rahat oynayabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. O yüzden uygulayacağınız yeni ayarları test etmeniz sizin için daha iyi olacak. Alıştığınız bir ayar varsa o ayarın dışına pek çıkmamalısınız.

Standoff 2 En İyi Kontrol Ayarları

Standoff’de eğer kendi ayarınızı yapmak istiyorsanız ana ekranda sol altta ayarlar simgesi bulunuyor. Kontroller sekmesinden tuş konumlarının yerlerini hatta nişangahınızı bile değiştirebilirsiniz. Tuş konumları tamamen size kalmış. Hangi şekilde daha rahat olacaksanız tuşları o konuma yerleştirmelisiniz. Bu olay hassasiyet ayarında da geçerli. Daha hızlı bir hassasiyet istiyor olabilirsiniz. Onu da kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Standoff 2 Kontrol Ayarları - En iyi ayarlar
Standoff 2 Kontrol Ayarları

Oyunda teker teker mermi atan bir silah kullanırken hızlı ateş etmek için ekrana hızlı hızlı tıklamanız gerekiyor. Bu sefer de oyunun zıplama ayarı ekrana çift tıklama olduğundan dolayı ateş ederken zıplıyorsunuz. Zıplama ayarını çift dokunma yerine tuş yapmanız durumunda artık ateş ederken ekrana art arda tıklamanız durumunda zıplamayacaksınız. Kumanda ayarı tamamıyla maç esnasında hareketler yapmamızı sağlayan dokunmatik tuşla alakalı. Eğer sabit bir bölgeden hareket etmek istiyorsanız bu ayarı sabit olarak kullanmalısınız. Eğer ekranın sabit bir konumundan hareket etmek istemiyorsanız “Hareketli” veya “Serbest Dokunuş” ayarlarını kullanmalısınız.

Standoff 2 Ekstra Bomba Butonu
Bu ayarı aktifleştirirseniz ekstradan bir tuş göreceksiniz.

Atış tuşu ayarlarına geldiğimizde karşımızda üç adet seçenek olacak. “Yalnızca Tuş”, “Yalnızca Alan” ve “Tuş + Alan” ayarlarını göreceksiniz. Eğer sadece tuş üzerinden ateş etmek istiyorsanız “Yalnızca Tuş” ayarını kullanmalısınız. Tuş üzerinden ateş etmek istemiyorsanız “Yalnızca Alan” ayarını kullanabilirsiniz. Her iki ayarı da kullanmak istiyorsanız “Tuş + Alan” ayarını kullanmanız sizin için daha iyi olacak.

Standoff 2 Kontrol Ayarları
Standoff 2’de kendi nişangahınızı oluşturun

Kendi kontrol ayarlarınızı oluşturun

Nişan seçeneği ise maç esnasında ekranınızın ortasında olan nişangahla alakalı. Oyunun klasik nişangahını kullanmak yerine yeni bir nişangah yapmak daha iyi olacaktır. Çoğunlukla oyuncular daha küçük bir nişangah tercih ediyor. Nişan özelleştirmesi kısmından nokta boyut gibi özelleştirebileceğiniz bir sürü ince ayar bulunuyor. Eğer güzel nişangah ayarı yapamadıysanız “Hat Kalınlığı” ayarını 11, “Hat Uzunluğu” ayarın 16 ve “Mesafe” ayarını 0 yapabilirsiniz. Nişan türünü dinamik yaparsanız maç esnasında zıplamak ve ateş etmek gibi durumlarda nişangahınız büyüyüp küçülecek, o yüzden statik bir nişangah kullanmanız daha iyi.

Standoff 2 Kontrol Ayarları
Standoff 2 Nişangah Renk Ayarları

“İkinci El Bombası Tuşu” ayarını aktifleştirirseniz bombaları biraz daha rahat kullanabilirsiniz. Bu ayarı aktifleştirmeniz durumunda elinize bomba attığınızda ekstradan bir tuş daha göreceksiniz. Bu yeni tuşu kullanarak bombaları daha yakın bir konuma atabilirsiniz. Böylece elinizde bombayla gittiğinizde karşınıza düşman çıktığında yakınınıza bombayı bırakıp kaçarak düşmanı öldürebilirsiniz.

Son kontrol ayarı ise çömelme ile alakalı. Değiştir ayarını kullanmanız durumunda eğilmek için bir defa basmanız yeterli olacak. Ancak diğer ayarı kullanırsanız eğilerek ilerlemek için sürekli eğilme tuşuna basmanız gerekiyor. Nasıl daha iyi olacaksa o ayarı kullanmalısınız.

https://www.youtube.com/watch?v=lqgkkotKTlc

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts