Standoff 2 Hile Kullananlara Verilen Cezalar

Sizler için Axlebolt tarafından geliştirilen Standoff 2’de hile kullandığınız taktirde alacağınız cezaları listeledik. Ayrıca Standoff 2’de sohbet kuralları da var.
Standoff 2 Hilelere Verilen Cezalar
Hile kullanmış bir kullanıcının aldığı hata.

Standoff 2 hile kullanımının zararları oldukça büyük. Hesabınız kalıcı veya geçici süreliğine yasaklanabilir. 3. Parti uygulamaları dediğimiz programlar veya dosyalar indirmeniz oyundan banlanabileceğiniz gibi cihazınıza da çok büyük derecede zarar verebilir.

Standoff 2’de ne gibi durumlarda hesabım yasaklanır?

Eğer oyundan uzaklaştırılmak istiyorsanız yapabileceğiniz oldukça çok şey var. Standoff 2 rekabetçi bir oyun olduğundan dolayı hile kullanmak oldukça sıkıntılı bir durum. Hem cihaz sağlığı açısından hem oyuna verdiğiniz emeklerin bir anda gitmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Telefonunuz ısınmaya başlayabilir, piliniz daha hızlı bitebilir. Çünkü indirdiğiniz dosyaların içerisinde çoğunlukla cihazlarınıza zarar vermek için özel yapılmış virüsler bulunuyor. Bu virüsler sizin bilgilerinizi de çalabilir.

Standoff 2 Hile Kullananlara Verilen Cezalar
Standoff 2 hile kullanımı her oyunda olduğu gibi bu oyunda da yasak.

Eğer oyundan memnun kalmadıysanız hile kullanmak yerine oyunu bir süreliğine silmek sizin için daha iyi olur. Aksi taktirde ekstra üçüncü parti bir yazılım indirdiğinizde banka hesaplarınız gibi hatta içerisinde sosyal medya hesaplarınızın olduğu bilgilere de ulaşılabilme riski var. Bu oyunda sadece hile kullanarak hesabınız yasaklanmaz. Maç esnasında herhangi bir açık kullanmanız veya oyunun herhangi bir yerinde yaptığınız en ufak dosya değişiklikleri hesabınızın yasaklanmasına sebep olabilir.

Standoff 2 Hileler
Cihazınıza üçüncü parti yazılımları indirmek oldukça riskli.

Yani bu demek oluyor ki oyunda emek harcamadan haksız bir yol izleyerek ulaştığınız noktalar olursa Axlebolt tarafından tespit edilip hesabınız yasaklanacak. Standoff 2’de çok fazla yasaklama çeşidi olduğundan eğer hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda herhangi bir sayı ile karşılaşırsanız yapılan yanlışların cezası verildiğini anlayabilirsiniz. Oyuncuların neyden dolayı yasaklandığını anlamaları için her kuralların bir sayılardan oluşan kodları var. Peki yapılan hatalara ne gibi cezalar uygulanıyor?

Standoff 2 Hilelere verilen cezalar
Hile kullanmak cihaz sağlığını etkileyen bir faktör.

Oyun İçinde Yapılan Hilelere Verilen Cezalar

 • Hack veya hile kullanmak: 1101
 • Üçüncü parti yazılımı ile oyunun değerlerini değiştirme: 1100
 • Oyuncuların hitboxes dediğimiz kapladığı alanın büyüklüğünü değiştirme: 1101
 • Hasar verme hilesi: 1102
 • Sınırsız mermi hilesi: 1103.
 • Aimbot hilesi: 1105
 • Sekmeme hilesi: 1107
 • Görüş hilesi: 1108
 • Oyun dosyalarını değiştirme: 1110
Standoff 2 Hesap Kontrolü
Oyundan yasaklandıysanız Standoff 2’nin resmi Discord sunucusu üzerinden hesabınızı kontrol ederek yasaklanma sebebinizi öğrenebilirsiniz.

Oyun Açığı Kullanma Durumunda Verilecek Cezalar

Hile kullanma gibi durumlar dışında da oyundan uzaklaştırılabilirsiniz. Hala hesabınızın neden yasaklandığını bilmiyorsanız belki de herhangi bir oyun açığı kullanmışsınızdır.

 • Oyun açığı kullanmak: 1201
 • Yasak süresi: 7 gün

Hile Videoları Paylaşmak

Herhangi bir platform üzerinden içerik üretiyorsanız ve Standoff 2’de herhangi bir üçüncü parti yazılımı veya hile göstermeniz durumunda yasaklanacaksınız.

 • Sebep: Hileleri popülerleştirme.
 • Yasaklama süresi: Sınırsız.
 • Yasaklama kodu: 2000
Standoff 2
Sahtekarlık durumunda da hesabınız engellenir.

Sahtekarlık/Oyuncuları Tuzağa Çekmek

Oyuncuları kandırmanız durumunda oyundan sınırsız olarak yasaklanacaksınız. Oyun dışarısından Altın ticareti yapmak gibi.

 • Yapılan oyun dışı organizatörü iseniz: 2001
 • Yapılan sahtekarlığın üyesiyseniz: 2002

Yasaklanmış Yöntemlerle Profili Düzenlemek

Profilinize yasaklı yollarla madalyalar ve tecrübe puanları almak hesabınızı kapatmaya yol açabilir.

 • Seviye hilesi: 9997
 • Sürekli devam eden seviye ve madalya hilesi: 9998

Sohbet Kısmında Yapılan Hatalar

Ayrıca herhangi bir yolla kumara teşvik, ırkçılık, aşırı milliyetçilik gibi durumlarda saygısız tutumlar sergileyen oyuncular cezalandırılacak.

 • Yasak süresi: 7 günden sınırsız süreye kadar yasaklanabilirsiniz. Bu durum yaptığınız saygısızlığa bağlı.
 • Yasak kodu: 5001

Kuralları çiğneyenleri yetkililere nasıl bildirebilirim?

Oyun içerisinde kuralları çiğneyen kişiler görmeniz mümkün. Bu gibi olaylarda sakin kalmalı ve yaşanan olayın alabiliyorsanız görüntüsünü almak oldukça işe yarayacaktır. Herhangi bir video alamamanız durumunda yetkili kişiler sizinle ilgilenmeyecek. Yaşanan olayları net bir şekilde görüntülemek için çözünürlüğün en az 720P olması gerekiyor. Ayrıca çözünürlüğün iyi olmasını düşünürken kuralları çiğneyen oyuncuyu kayda almak çok önemli. Aldığınız görüntüleri Standoff 2’nin resmi Discord sunucusundan “#cheaters” adlı mesajlaşma odasına aldığınız görüntüleri paylaşabilirsiniz. Eğer Discord kullanmıyorsanız e-mail yoluyla Standoff 2’nin resmi hesabına görüntüleri atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts