Standoff 2 sunucu bölgesi nasıl değiştirilir?

Standoff 2’de sunucu bölgesini değiştirerek en iyi oyun deneyimine sahip olabilirsiniz. Sunucunun olduğu konumdan ne kadar uzaksanız verdiği değerler o kadar kötü olacak.
Standoff 2 Sunucu Bölgeleri
Sunucu bölgelerini kısa bir süre inceleyerek en iyi değerlere sahip sunucuyu seçebilirsiniz.

Standoff 2 sunucu bölgesi değiştirmek daha hızlı bir oyun deneyimi kazanmanızı sağlar. Oyunu ilk indirdiğiniz zaman sunucu bölgesi otomatik olarak belirlense de değiştirmeniz gerekebilir. Konuma göre doğru sunucuyu seçmeniz durumunda bağlantı sorunu yaşamayacaksınız. Böylelikle daha hızlı tepki gösterebilirsiniz. Aynı zamanda daha iyi skorlar elde edebileceksiniz.

Standoff 2 Sunucu Bölgesi Değiştirme

Doğu Avrupa, Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Rusya, Batı ABD, Doğu ABD, Güney ABD, Brezilya, Batı Asya, Doğu Asya, Güney Asya, Avustralya, Güney Afrika, Hindistan ve Çin olarak toplamda 15 tane sunucu bulunuyor. Bulunduğunuz konum nereye daha yakınsa o sunucuyu seçmeniz daha iyi olacak. Eğer Türkiye sınırları içerisinde yaşıyorsanız Doğu Avrupa ve Batı Avrupa sunucularını tercih etmelisiniz.

Standoff 2 Bölge Ayarları
Ayarlar kısmından konumunuza en yakın olan sunucuyu seçebilirsiniz.

Bu sunucular her zaman iyi oyun deneyimi sunamaz. Yaşanan yoğunluktan dolayı veya herhangi bir arıza sonucunda sunucularda sıkıntılar meydana gelebilir. Türkiye için en iyi bölge Doğu Avrupa sunucusu olsa da bazı durumlarda hatalarla karşılaşabilirsiniz. Sunucular yakın olduğunda daha iyi performans alabilirsiniz. Ancak internet hızınızın düşük olması gibi sebeplerden dolayı oyunda takılmalar yaşayabilirsiniz.

Sunucuların kötü olduğunu anlayabilmek için birden fazla oyuncu tarafından sunucular kontrol edilmeli. Herhangi bir hata durumunda Standoff 2’nin sosyal medya hesaplarından öğrenebilirsiniz. Ancak herhangi bir bilgi paylaşılmadıysa ayrı internetlerde bulunan oyuncular sunucuyu kontrol etmeli. Sunucu değerlerini öğrenmek için ve sunucu bölgesini değiştirmek için aşağıda bulunan adımları doğru şekilde uygulamalısınız.

  • Oyunun ana ekranında sol tarafta bulunan sekmelerden ayarlar tuşuna basın.
  • Oyun sekmesinde bulunan ilk ayardan bölgenizi öğrenebilirsiniz.
  • Bölge ayarının yanında bulunan “SEÇİN” tuşuna basarak sunucuları görüntüleyin.
  • Sunucuların değerlerini 10-15 saniye gibi kısa süre inceleyin
  • En iyi değerlere sahip olan sunucuya tıklayın.
Standoff 2 Ping Düşürme
Doğru bölgeyi yaptıktan sonra oyununuzun daha akıcı olduğunu göreceksiniz.

Bazı sunucuların değerleri çok kötü gözükecek. Bu sizin bulunduğunuz konumdan oldukça uzak olan sunucular için geçerli. Unutmayın sunuculara ne kadar uzak olursanız o kadar kötü değerler alırsınız. O yüzden bölgenize uygun sunucuyu seçmeniz daha iyi olacak. Tüm sunucuların değerleri kötü gözüküyorsa sorun sizden kaynaklanıyor olabilir. Kötü değerler almanız aşağıdaki sebeplerden dolayı olabilir.

  • Zayıf bağlantı.
  • Uygulama indirmek.
  • Bölgenizde yaşanan internet problemleri.

Modeme yaklaşmak veya açık bir alana geçmek daha iyi değerler almanızı sağlayacak. Aynı zamanda oyun oynarken arkada yaptığınız indirmeler bağlantınızı yavaşlatacak. Bunlar dışarısında bölgenizde herhangi bir internet çalışması bulunuyorsa kesinti yaşayabilirsiniz. İnternet sağlayıcınızı arayarak durumdan haberdar olabilirsiniz. Böylelikle çalışmanın ne zaman biteceğini öğrenip o saatlerde oyun oynayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RCfPtzcyjSA

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts