Standoff 2 Uzun ve Kısa Mesafede En İyi Tüfekler

Axlebolt tarafından geliştirilen FPS oyunu Standoff 2’de bugün konumuz tüfekler. Tüfekler oyunda en çok kullanılan silahlardır.
Standoff 2 Tüfekler
Standoff 2 Tüm tüfekler

Standoff 2 oyununda tüfekler oldukça önemlidir. Çoğu oyuncu tarafından AR olarak biliniyorlar. Tüfekler oyunun en iyi silahları diyebiliriz. Hasar gibi diğer oranlarının kullanış açısından iyi olması rauntlarda daha fazla kullanılmasını sağlıyor. Peki hangi tüfek daha fazla seker veya hangisini oynamak daha mantıklı? Her silahta iyi olamayabilirsiniz fakat şansınız varsa rauntları bu silahlarla oldukça iyi geçirebilirsiniz.

Standoff 2 En İyi Tüfekler

Tüfek kategorisi diğer silah kategorilerine göre çok daha fazla silah bulunduran silah türü. Bu silahları oynayan oyunculara daha fazla rastlayabilirsiniz. Oyuncular tarafından sevilen ve popüler silah türü. Bu silahları kullanmak size rauntları daha rahat kazandırabilir.

Standoff 2 M40
M40

M40

İki takımın mağazasında 1800 dolar karşılığında alabilirsiniz. Nişancı tüfeğine göre daha az hasarı olan bir silah. Kafaya tutturduğunuzda düşmanları tek mermide öldürebilirsiniz. Gövdeye tutturulan mermiler yaklaşık olarak 70 hasara ulaşabilir. Dürbün kullanmadan vurmak ve zıplayarak vuruşlar bu silahla daha rahat yapılabilir. Keskin nişancı tüfeklerinden olduğundan herhangi bir sekme oranı veya atış hızı bulunmuyor. Bu silahla aldığınız her öldürme başına 150 dolar kazanacaksınız.

Standoff 2 Famas
Famas

Famas

Eğer daha önceden herhangi bir platformda FPS oyunu oynadıysanız bu silahı tanıyor olabilirsiniz. Eğer bilmeyenler varsa bu oyunda da Famas sadece Anti-Terörist takımında alınabilir. 2200 dolarlık bir ücret karşılığı alındığından bazı oyuncular tarafından oldukça sevilen bir silahtır. Geri tepme kontrolü oldukça basit. Ancak tek şarjör içerisinde 25 mermi bulundurduğundan bu silahı dikkatli kullanmalısınız. Famas kullanarak aldığınız her öldürme başına 200 dolar kazanacaksınız.

Standoff 2 FNFAL
FNFAL

FNFAL

FNFAL silahını bazı oyuncular Famas’a benzetiyor olabilir. Ancak bu silahı 2000 dolar karşılığında alabiliyorsunuz. Tek şarjör içerisinde 30 mermi bulunduruyor. Sadece Anti-Terörist takımı mağazalarında bulunuyor. Famas silahına göre hasarında pek fark olmasa da atış hızında büyük bir fark görebilirsiniz. FNFAL ile aldığınız her öldürme başına 200 dolar kazanacaksınız.

Standoff 2 AKR
AKR

AKR

FPS oyunlarının en sevilen ve en iyi silahı diyebiliriz. Sadece Terörist takımı mağazadan satın alabilir. Bu silah oldukça tehlikeli olduğundan eğer Anti-Terörist takımında bulunuyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Standoff 2’nin resmi verilerine göre P90’dan sonra en çok kullanılan silah. Geri tepme kontrolü çok zor olmasına rağmen uzak mesafelerden inanılmaz hasarı var. Tek şarjör içerisinde 30 mermi bulundurabilir. Aldığınız her öldürme başına 200 dolar kazanacaksınız.

Standoff 2 AKR12
AKR12

AKR12

Sadece Terörist takımı satın alabilir. İsminden anlayabileceğiniz gibi AKR silahına biraz benziyor. AKR’ye göre daha uzun mesafeden daha etkili bir silah. Hem tüfek olup hem dürbün bulundurması yakın ve uzak mesafelerden oldukça işlevli olabiliyor. Geri tepme oranı oldukça azdır. 3000 dolar karşılığında rauntlarda kullanabilirsiniz. AKR12 tek şarjör içerisinde 30 mermi bulundurabilir. Aldığınız her öldürme karşılığında 200 dolar kazanacaksınız.

Standoff 2 M4
M4

M4

Anti-Terörist takımının vazgeçilmez silahlarından biri. AKR’ye göre daha pahalı olsa da kullanışı oldukça kolay bir silah. M4 ile aldığınız her öldürme başına 200 dolar kazanabilirsiniz. Şarjör kapasitesi ise 30 mermiyle sınırlı.

Standoff 2 M16
M16

M16

Aynı AKR ve AKR12 silahının farkları gibi M4 ve M16 farkları benziyor. M4’e göre eklenti olarak sadece bir dürbünü bulunuyor. Uzak mesafeden çatışmak için üretilmiş. Dürbünsüz kullanımında fazlasıyla seken bir silah. Eğer dürbün açarsanız kullanım biraz daha kolaylaşacak. 3300 Dolar karşılığında alındığından bu silahı kullanan kişilere rastlamayabilirsiniz. Tek şarjör içerisinde 30 mermi bulundurur. M16 kullanarak aldığınız her öldürmenin karşılığında 200 dolar kazanacaksınız.

Standoff 2 AWM
AWM

AWM

Uzak mesafeden çatışmayı sevenlerin çok iyi bildiği bir silah. Her iki takımın mağazasından da alınabilir. Bu silah ile düşmanınızın neresine tutturursanız tutturun tek mermide öldürmeniz mümkün. Ancak bacak ve ayaklarına vurulan düşmanlar yaşayabilir. O yüzden düşman üzerindeki en iyi hedef göğüs olacak. Çünkü göğüs bölümü kafa bölümüne göre daha büyüktür. Böylece düşmanları öldürmeniz daha kolay olacaktır. 4750 Dolar karşılığında alınmasına rağmen çoğu oyuncu tarafından kullanılan bir silah. Bu silah ile aldığınız her öldürme karşılığında 100 dolar kazanacaksınız.

Standoff 2 M110
M110

M110

AWM gibi uzak mesafede etkili bir silah. Ancak hasarı daha az ve AWM gibi tek mermi atmıyor. 5000 Dolar karşılığında alındığından oldukça zor alınan bir silah. Bu silahla oynamak karşı takımı oldukça sinirlendirebilir. Eğer öndeyseniz ve ortalığın kızışmasını istiyorsanız bu silah tam da size göre. Her iki takımın mağazasından alınabilir. M110 ile aldığınız her öldürme karşılığında 150 dolar kazanacaksınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts