Star Trek Fleet Command Başlangıç Rehberi

Star Trek Fleet Command

Star Trek Fleet Command bir uzay oyunu. Uzaya meraklıysanız ve oyunları seviyorsanız bu oyun tam size göre. Oyunun öne çıkan özelliklerini hemen aşağı ekledik. İndirme linki de aşağıda bulunuyor. İyi eğlenceler! 🚀

✅ Uzay temalı oyunlar arasında en iyilerden biri
✅ Yeni evrenleri keşfetme şansı
✅ Geliştirilebilir uzay gemisi
✅ Mürettebat kurma
✅ Gerçekçi ses efektleri

Star Trek Fleet Command

Şimdi biraz daha derine inelim. Merak etmeyin yazının sonunda da indirme linki bulunuyor. 😍

Star Trek Fleet Command
Yerleşkenizin dış alanı.

Star Trek Fleet Command Galaksiyi Keşfedin

Belirli bir galaksiye girdikten sonra etrafa bakınmaktan çekinmeyin. Karşılaşacağınız yeni oyuncular, düşman gemiler ve kaynak madenleri elbet işinize yaracaktır. Maden bölgeleri genelde tamamen kurumadan önce belirli bir süre alıyor fakat siz madenleri alırken birisi sizi bu madenlerden çıkarabiliyor. Böylelikle zamanınız boşa geçebiliyor. Bu yüzden filonuz ve madenler arasında belirli bir ilişki kurmanız gerekiyor. Madenleri koruyacak yeterli miktarda filo ile bu madenleri daha güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Maden ocağı bittiğinde ise filonuzu geri çağırarak biraz dinlendirin. Ardından aynı işlemi tekrar uygulayın. Bu noktada unutulmaması gereken adımlardan biri ise 10 seviye kuralı. 10 seviyeye ulaşmadığınız taktirde diğer oyuncular size saldıramıyor. Bu durumu lehinize kullanarak güvenli bir şekilde kaynak elde edebilirsiniz.

Star Trek Fleet Command
Savaş sırasında.

Üssünüze Zaman Ayırın

Üssünüz her oyunda olduğu gibi bu oyunda da önemli bir yer kaplıyor. Görevlerinizi yapıp, sandıkları topladıktan ve kaynakları elde ettikten sonra biraz üssünüze geri dönüp filonuzu dinlendirmenizde yarar var. Bu noktada görevler kısmına girip üssünüzü geliştirmek için sonraki aşamayı görebilir ve buna göre bir aksiyon şekli çizebilirsiniz. Üssünüzdeki bir birimi geliştirirken hızlandırma eşyalarını da kullanabilirsiniz. Tabii bunları ileri zamanlarda kullanmak için biriktirmeniz daha iyi olacaktır çünkü ileri seviyelerdeki birimler daha fazla zaman gerektiriyor. Oyunun erken aşamalarında ise biriminizi geliştirmeye basıp takım arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Takım arkadaşlarınız size yardım edip birim inşa süresini kısarken siz de o anda biraz daha keşif yapabilirsiniz. Keşifler PC üzerinden daha güzel duruyor, BlueStacks ile oyunu PC’de oynayabilirsiniz.

Günlük Hedefleri Yerine Getirin

Günlük görevlerinizi veya hedeflerinizi yerine getirmeyi unutmayın. Bu görevler gelişmenizde size yol gösterirken güzel hediyeler de verecektir.  Oyunu ana görevinde ilerlemeniz durumunda ise “Faction” dediğimiz gruplarla iletişime geçmenizi sağlayacaktır. Hangi grubu istiyorsanız onun görevlerinde ilerleyin grubunuzun gözdesi olun. Günlük görevlerinizi sürekli olarak yapmayı deneyin. Böylelikle daha fazla sandık kazanma şansı elde edeceksiniz. Ayrıca hediyeler bölümünü de sürekli olarak ziyaret etmeyin unutmayın. Hediyeler bölümünden belirli süreler içerisinde ücretsiz olarak sandık alabiliyorsunuz. 10 dakika, 4 saat ve 24 saat gibi seçeneklerin bulunduğu bu sekmeye belirli aralıklarla göz atmak size bir şey kaybettirmez. Havadan gelen bu hediyeleri sürekli alarak gelişiminizi hızlandırabilirsiniz.

Star Trek Fleet Command
Yeni başlayan oyuncular eğitim ile binaların amaçlarını öğrenebiliyor.

Star Trek Fleet Command

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts