PUBG Mobile Silah Karşılaştırması: DP28 mi AKM mi?

PUBG Mobile hangi silah daha iyi? Başlığımızın altında DP28 ve AKM silahlarını karşılaştırdık.
PUBG Mobile hangi silah daha iyi
PUBG Mobile hangi silah daha iyi?

PUBG Mobile silah karşılaştırması açısından sıradaki silahlar AKM ve DP28. Oyunda en sık tercih edilen silahlardan ikisini çeşitli özellikler bakımından karşılaştırdık.

PUBG Mobile: Hangi silah daha iyi?

Oyun içerisinde aynı anda sadece iki farklı silah kullanabildiğimizden dolayı zaman zaman tercihte bulunmak zor olabiliyor. Bu zorluğun nedeni ise aynı anda iki farklı silah ile oynamak değil. Her silahın kendine özgü özellikleri bulunduğu için oyuncular bu silah seçimlerinde biraz zorlanabiliyor. Bu nedenle oyuncular, kendilerine en alıştıkları silahı kullanarak başlıyor.

PUBG Mobile Silah Karşılaştırması
Bu yazımızda oyuncuların kafasını karıştıran iki silahı inceledik.

7.62 mermi türünü kullanan silahlardan AKM ile DP28’i çeşitli yönlerden kıyasladık. Eğer AKM ile DP28 arasında hangisini kullanmanız gerektiği hakkında kafanızda soru işaretleri varsa bu rehberimiz ile birlikte o soru işaretlerin cevaplar bulabilirsiniz.

Hasar

PUBG Mobile Hasar Karşılaştırması
DP28 silahı AKM silahından bir kaç tık fazla hasar verebiliyor.

AKM ile DP28 arasındaki PUBG Mobile silah karşılaştırması listemizin ilk maddesinde hasar bulunuyor. İstatistikler, isabetli bir mermi başına AKM’nin 49 hasar, DP28’in ise 51 hasar verdiğini gösteriyor. Gördüğünüz üzere her iki silahın hasarı birbirine oldukça yakın konumda. Bu nedenle hasar istatistiği üzerinden bir tercih yapmanız pek sağlıklı olmayabilir. Oyun içerisindeki en yüksek hasarlı silahları öğrenmek istiyorsanız PUBG Mobile yüksek hasarlı en iyi silahlar içeriğimize göz atın.

Eklentiler

PUBG Mobile Eklenti Karşılaştırması
AKM silahı DP28 silahından daha fazla eklentiler takabildiğinden dolayı bu karşılaştırmada AKM kazanıyor.

AKM’ye silah ucu, dürbün ve şarjör olmak üzere üç farklı eklenti takılabilirken DP28 silahına sadece dürbün takabiliyorsunuz. Bu yönden kıyasladığımız zaman AKM silahı daha çok eklenti kapsadığı için DP28 silahından bir sıfır önde olabiliyor. Ancak AKM silahını kullanırken bileğinizin kuvvetli olması lazım, çünkü bu silahı kullanırken aşırı derecede geri tepecek bir potansiyele sahip. DP28 silahını kullanırken ise yere yattığınız zaman geri tepme kontrolü neredeyse en aza düşecek ve rakiplerinizi vurabileceksiniz. Ayakta geri tepmesi nasıl diyorsanız AKM silahından yine az seviyede bulunuyor. Eğer aim kontrol konusunda sıkıntı çekmiyorsanız AKM’yi tercih edebilirsiniz. Ancak, aim kontrol konusunda sıkıntı çekiyorsanız ve kullanımı biraz daha kolay silah istiyorsanız DP28’i tercih etmelisiniz. Silah uçlarına dair daha detaylı bilgi için PUBG Mobile silah uçları ve özellikleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Atış Hızı

PUBG Mobile Atış Hızı Karşılatırması
DP28 silahı AKM silahından bir kaç tık fazla atış hızı sağlayabiliyor.

Her iki silahın da geri tepmesi fazla olsa da tekli atış modunda epey yüksek isabetliliğe sahipler. Bu madde kapsamında DP28’in AKM’den daha hızlı bir atış hızı olduğunu belirtelim. Örnek vermek gerekirse, DP28 dakikada 700 tane mermi ateşleyebilirken AKM’de bu sayı sadece 600. Atış modu olarak sadece iki tür bulunduran AKM’de tekli ve tam otomatik atış modları bulunuyor. DP28 silahında da aynı şekilde tam otomatik ve teklı modlar bulunyor.

Sonuç

PUBG Mobile DP28 Silahı
Bence hala daha benim için en iyi silah AKM olabilir. Sizce hangi silahı kullanıma daha uyugun?

Her iki silahı da kullanarak muazzam işler başarmanız mümkün çünkü geliştiriciler silahlar üzerinde oldukça çalıştılar. Her iki silahı da orta mesafe çatışmalara kadar kullanabilirsiniz. Normalde AKM’nin gölgesinde kalan DP29’in özellikler bakımından AKM’yi biraz daha kenarda bıraktığını söylememiz yanlış olmaz. DP28 daha stabil bir kullanımın yanında oyunculara eklenti bakımından zorlaştırdığı için oyuncular bu silahı pek tercih etmiyor. Yukarıdaki özellikleri oyun tarzınıza göre inceleyerek bir sonuca varabilir ve bu iki harika silah arasından kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Eğer tercihiniz AKM’den yana ise, PUBG Mobile AKM silah rehberi içeriğimizden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts