PUBG Mobile takımı nasıl kurulur? Takımdaki oyuncular ne yapmalı?

PUBG Mobile’da hızlı rank kasmak için takım rollerini nasıl ayarlamanız gerektiğini anlattık.
pubg mobile
AU Tigers 15 bin Türk Lirasının sahibi oldu.

PUBG Mobile takımı kurmak istiyorsanız öncesinde bilmeniz gereken şeyler var. Bunlardan en önemlisi de takım oyuncularının görevleri. Futbolda olduğu gibi PUBG’de de her takım oyuncusunun farklı görevleri oluyor. Bir takım oluştururken oyuncu seçimini veya rol dağıtımını buna göre yapmalısınız. Öncelikle belirtelim oyunu BlueStacks ile PC’den oynadık.

PUBG Mobile hızlı rank kasma herkesin isteyeceği bir şey. Bu rol dağıtımını da düzgün bir şekilde yaparsanız, bunu çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz; hatta hızlı bir şekilde Fatih olmamanız için hiçbir neden olmayacak. Arkadaşlarınızla oyunu oynuyorsanız, öncelikle arkadaşlarınızın yeteneklerini göz önünde bulundurmalısınız. Yani arkadaşlarınız hangi konuda daha yetenekli diye kendinize sormalısınız. Örneğin bir arkadaşınız nişancı silahlarında daha iyi olabilir; bir diğer arkadaşınız da çok iyi bomba kullanıyor olabilir. İşte PUBG Mobile takım rolleri de bunlara göre dağıtılıyor.

pubg mobile takım rolleri
Takım rolleri, maçları kazanma aşamasında önemli bir iş görüyor.

PUBG Mobile takım rolleri neler?

Takım rollerini kısaca açıklamak gerekirse Takım Lideri, Keskin Nişancı, Fragger ve Destek olarak söyleyebiliriz. Bu dört oyuncunun takım içerisinde çok farklı görevleri oluyor. Maç boyunca oyunculardan beklenen bu görevlerin gerektirdiği sorumluluğu yerine getirmeleri oluyor. Bu nedenle özellikle rank kasarken, bilgisayardan PUBG Mobile oynamak işinizi önemli ölçüde rahatlatabilir. Gelin takım rollerinin detaylarına beraber bakalım.

Takım Lideri

pubg mobile takım kurmak
Takım Lideri en zor anlarda bile hemen karar verebilmeli.

Takım Lideri rolü PUBG Mobile takımlarında hem en basit hem de en zor rollerden biridir. Basit olmasının nedeni genellikle arkalarda durmasından kaynaklanıyor. Zor olmasının nedeni ise takımın yapacağı tüm hareketlerin, baskınların veya çatışmaların kararını vermesi. Bir Takım Lideri, en zorlu çatışmaların ortasında bile anlık karar verebilme yetisine sahip olması gerekiyor. Bu nedenle bu rolü alacak oyuncunun tecrübeli, sakin ve PUBG Mobile haritaları hakkında iyi bilgiye sahip olması gerekiyor. Ayrıca yine bu roldeki oyuncu takım arkadaşlarının yeteneği ve neler yapabileceği hakkında fikir sahibi olmalı.

Keskin Nişancı

pubg mobile keskin nişancı
Keskin Nişancı rolü takımı baskın yaparken çok önemli.

PUBG’de ikinci silah olarak genellikle DMR tercih ediliyor. En azından Keskin Nişancı rolü dışındaki oyuncular bu silah türünü seçiyorlar. Çünkü çatışmalarda skor alma ihtimaliniz çok daha yüksek oluyor. Ancak uzak çatışmalar için takımınızda bir tane Keskin Nişancı rolünde bir oyuncu olmasını isteyeceksiniz. Çünkü kendileri tek atış ile 3. seviye altında kaskı olan rakiplerini anında düşürebilme yeteneğine sahip olacaklar. Keskin Nişancı rolündeki oyuncular bir diğer önemli görevi de, takım baskınlarında arkadaşlarını korumak. Örneğin bir eve baskın atacağınız zaman Keskin Nişancı evin dışında bir yere yatıp, baskına giderken sizi koruyabilir. Bu roldeki oyuncunun Kar98 gibi keskin nişancı silahlarını çok iyi kullanması gerekiyor.

Fragger

pubg mobile tüfekler
Fragger aynı zamanda soğukkanlı olmak zorunda.

PUBG Mobile takım rolleri arasında en zorlu olanı diyebiliriz. İşi gücü skor almak ve kendisinden beklenen tek şey de bu. Fragger bir oyun terimi ve genellikle taramalı tüfekleri çok iyi kullanan ve diğer oyunculardan çok üstün bir nişan yeteneğine sahip oyunculara bu görev veriliyor. Örneğin bir yere baskına gidiyorsanız, önden girecek oyuncu kesinlikle Fragger rolündeki takım arkadaşınızdır. Yine bir çatışmadaysanız, Fragger rolündeki oyuncu ön saflarda yer alır ve rakiplerini adeta bunaltır. Bu nedenle bu rolde oynayan oyuncunun gerçekten çok yetenekli ve iyi bir nişan almaya ihtiyacı var. Özellikle bilgisayardan PUBG Mobile oynamak bu rol için iyi olacaktır. Diğer oyunculara karşı anında avantaj kazanabilirsiniz.

Destek

pubg mobile bomba kullanımı
Destek oyuncusu aynı zamanda çok iyi bir bomba kullanıcısıdır.

Destek rolündeki oyuncular Fragger ile birlikte hareket eden; onun için ilk yardım malzemesi ve bomba taşıyan oyunculardır. Yine bir baskın senaryosu üzerinden örnek vermek gerekirse; Fragger önden eve girmeden önce Destek rolündeki oyuncu flash veya el bombası ile ona destek olur. Fragger baskın için bir eve girdikten hemen sonra o da içeri girer ve skor konusunda ona destek olur. Bu nedenle Destek oyuncularının mümkün olduğunca fazla bomba ve ilk yardım malzemesi taşıması gerekiyor. Mermi sayısını az tutup, bu malzemeleri fazlaca yanına almalı. Destek rolündeki oyuncu bomba kullanmasını iyi öğrenmelidir.

PUBG Mobile’de takım rolleri bu şekilde. Burada belirtmemiz gereken bir şey daha var. Destek rolü için az mermi, bolca ilk yardım malzemesi ve bomba taşıdığını söyledik. Fragger ise tam tersine az sayıda ilk yardım malzemesi ve bomba taşır. Envanteri neredeyse tamamen mermi ile doludur. Bunun sebebi ise sürekli çatışma halinde olacak olması ve mermisinin hiçbir çatışma anında bitmemesini sağlamak. İlk yardım malzemesi gerektiği zaman başta Destek oyuncusu olmak üzere, Takım Lideri rolündeki oyuncu da ona destek olacaktır.

pubg mobile pc oyna
BlueStacks ile ücretsiz oynayabilirsiniz.

BlueStacks ile PUBG Mobile bilgisayardan nasıl oynanır?

İşin en can alıcı noktası aslında burası. Çünkü hızlı rank kasmak için diğer oyunculara karşı avantajlar geliştirmeniz gerekiyor. Takım rollerini doğru bir şekilde dağıtmak size avantaj kazandırabilir ama yüksek seviyedeki oyuncular da aynı şeyi yapacaklar. Yani onlara karşı oynadıkça, yani seviyeniz yükseldikçe daha iyi taktikler bulmanız gerekiyor. Bu noktada oyunu bilgisayardan oynamak size büyük avantaj sağlayacaktır.

Bunun için buradan öncelikle BlueStacks’i indiriyoruz. Ardından PUBG Mobile indirme işlemini gerçekleştirmek için programın içerisinde yer alan Google Play Store’a giriş yapıyoruz ve oyunu indiriyoruz. Sonra tek yapmanız gereken oyuna girmek ve bol bol skor almak. Hızlı rank kasmak için ayarlarınızı da BlueStacks’in hazır ayarlarından seçebilir veya kendiniz tamamen özelleştirilmiş ayarlarla oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts