Hearthstone Scholomance Academy Kart Hikayeleri

Hearthstone için çıkış yapan Scholomance Academy için kart hikayeleri sizler için Türkçe anlatıldı.
Scholomance Academy kart hikayeleri
Scholomance Academy

Hearthstone için yeni gelen ek paket Scholomance Academy kısa bir süre önce oyuna eklendi. Bu paket ile birlikte 135 yeni kart ve yepyeni oynanış tarzlarına sahip olduk. Yeni paketin direkt Warcraft evreni ile doğrudan bağlantısı olan Scholomance Academy için kartların hikayelerini öğrenmeden önce bu yeri biraz tanıyalım.

Neresidir bu Scholomance Academy?

Scholomance, Warcraft evreninde Kel’Thuzad adındaki bir Rogue büyücü tarafından kurulmuştur. Kurulma amacı Necromancer (ölüleri uyandıran büyücüler) yetiştirmektir. Bu okul uzun süredir faaliyet yürütmektedir. Birçok yetenekli büyücü bu okul tarafından yetiştirilmiştir.

Scholomance Academy kart hikayeleri
Warcraft evreninde Scholomance önemli bir yer tutuyor

Lordaeron’da kimse tarafından bilinmeyen bu okul bir çok yetenekli büyücüyü genç yaşlardan itibaren yetiştirmektedir. World of Warcraft’ta aynı zamanda oyuncuların Level kasabilecekleri bir zindandır. Burada yaratık kesip güçlenmeye ve eşya edinmeye uğraşırlar. Hearthstone içinde Hogwarts temasında güzel bir macera yaşamak gerçekten harika bir deneyim.

Hearthstone Transfer Student
Scholomance Academy kartlarının hikayeleri sizlerle

Scholomance Academy Kart Hikayeleri

Scholomance Academy kart hikayeleri için bu yazı sizlerle. Warcraft Evreni’nde Scholomance’in önemli bir yeri olduğundan bahsetmiştik. Blizzard, bu evrenden 14 kartı oyuna eklemiş. Bu kartların bazıları hikayenin yönünü değiştirmiş güçlü varlıklar iken, bazıları basit birer karakterden fazlası değil. Yine de bunların hikayelerini bilmek hem oynanışta bize keyif verir hem de bu kartlara bir sempati kazanabiliriz.

Vectus

Scholomance Academy kart hikayeleri
Vectus

Hearthstone’da Vectus’a özel tasarlanmış insan formunda görüyoruz. Vectus, Scholomance’te 42 seviye iskelet-vari bir mini bosstur (Boss kadar güçlü olmayan bölüm sonu yaratığıdır) ve Scholomance’in başöğretmenlerinden birisidir.

Scholomance Academy kartlar
Vectus
 • Kart Adı: Vectus
 • Kart Sınıfı: Sınıfsız
 • Özellik: Battlecry: 2 tane 1/1 Whelp’i sahaya çağır. İkisi de bu maç ölen minionlarından birer deathrattle kazanır.

Vectus, Blackrock Spire’daki yumurtalar için Burning Steppes’te Tinkee Steamboil’e para ödeyerek Scholomance’de bulunan hastalıklı ejderhaları (Plagued dragonflight) yaptı.

Kel’Thuzad

Scholomance Academy kart hikayeleri
Kel’Thuzad kahraman portresi

Kel’Thuzad bir Necromancer, sonra da bir Lich oldu. Kendisi Scholomance’in kurucusudur. Cult of the damned’in lideri olmak için Mal’Ganis tarafından seçildi, zehirlenmiş buğdayın halka dağıtılmasını organize etti. Arthas tarafından Andorhal’da öldürüldü. Arthas’ın Death Knight olarak dönmesinden sonra onunla bir hayalet olarak iletişime girdi.

Arthas’ın kendini bir lich olarak yaşama döndürmesinden sonra ona demonlar hakkındaki gerçeği anlattı, daha sonra Archimonde the Defiler’i dünyaya indiren büyüyü yaptı.

Mindrender Illucia

Mindrender Illucia
Mindrender Illucia

Lady Illucia Barov, Scholomance’de bulunan 43. seviye elit bir hayalet Mini Boss’tur. Illucia, Lord Alexei Barov’un karısıydı ve daha önce Darkmaster Gandling’i çağırmak için öldürülen altı Mini Boss’tan biriydi. Sadece karanlık sanat büyüleri kullanır.

Scholomance Academy kart hikayeleri
Mindrender Illucia
 • Kart Adı: Mindrender Illucia
 • Kart Sınıfı: Priest
 • Özellik: Battlecry: Desteni ve elini rakibininki ile tur sonuna kadar değiş.

Rattlegore

Scholomance Academy kart hikayeleri
Rattlegore

Rattlegore, Scholomance’de bir Kemik Golem Bosstur. Andorhal Savaşı sırasında Alliance birlikleri tarafından mağlup edildikten sonra, Scholomance’nin Çağırma Odası’ndaki kemiklerden yeniden yaratıldı (tekrardan doğma olayı buradan geliyor). Lilian Voss, Darkmaster Gandling’i kovalamak için ayrıldıktan sonra ortaya çıkar.

Scholomance Academy kart hikayeleri
Rattlegore
 • Kart Adı: Rattlegore
 • Kart Sınıfı: Warrior
 • Özellik: Deathrattle: Bunu tekrardan -1/-1 alarak çağır.

Turalyon, the Tenured

Scholomance Academy kart hikayeleri
Turalyon ve Alleria

World of Warcraft’ta, High Exarch Turalyon, Uther the Lightbringer, Saidan Dathrohan, Tirion Fordring ve Gavinrad the Dire ile birlikte Silver Hand Şövalyelerinin ilk beş paladininden biridir. Bu kart, Scholomance Akademisi’nde profesör olan Turalyon’un Hearthstone’a özgü bir versiyonunu gösteriyor.

Scholomance Academy kart hikayeleri
Turalyon, the Tenured
 • Kart Adı: Turalyon, the Tenured
 • Kart Sınıfı: Paladin
 • Özellik: Rush. Bu kart bir miniona saldırdığında savunanın Saldırı Gücü ve Can’ını 3 olarak ayarla.

İkinci Savaş sırasında ve hemen sonrasında İttifak ordusuna üstünlükle hizmet eden Turalyon, Müttefik Yüksek Komutan Lord Anduin Lothar’ın komutasında ikinci sırada yer aldı. Blackrock Spire kuşatması sırasında Lothar, Orgrim Doomhammer’a karşı çarpışırken vuruldu.

Lothar’ın savaş standardını ve kırılmış kılıcını alan ve Orgrim’i ele geçirip orkları Karanlık Geçit’e geri götüren İttifak ordusunu Horde’a karşı zafere götüren General Turalyon’du. Aslan’ın teğmeni olarak Turalyon, İttifak hükümdarları tarafından Lothar’ın halefi olarak Yüksek Komutan seçildi.

Infiltrator Lilian

Scholomance Academy kart hikayeleri
Lilian Voss

Lilian Voss, ilk olarak Deathknell’in Gölge Mezarı’ndaki bir tabuttan ortaya çıkarılan yeni “kurtarılmış” bir ölümsüzdür. Terkedilen’i reddeden Lilian, hem Scarlet Crusade’de hem de tüm Necromancerlara karşı kararlı bir savaşta görev aldı.

Infiltrator Lilian
Infiltrator Lilian
 • Kart Adı: Infiltrator Lilian
 • Kart Sınıfı: Rogue
 • Özellik: Stealth. Deathrattle (Öldüğünde olur): Bir 4/2 Forsaken Lilian çağır. Bu çağırılan minion rastgele bir rakibe saldırır.

Instructor Fireheart

Scholomance Academy kart hikayeleri
Instructor Fireheart

Instructor Chillheart, Scholomance zindanının ilk Bossudur. Instructor Chillheart, gelecek vaat eden büyücülere disiplin öğretmek için Northrend’den yola çıktı ve onu hayal kırıklığına uğratanları sert bir şekilde cezalandırdı.

Kuzeyin buzlu soğukluğuna hükmeder ve ölümcül etki için Scholomance’nin bilgi gücünü ustaca kullanır.

Scholomance Academy kart hikaye
Instructor Fireheart
 • Kart Adı: Instructor Fireheart
 • Kart Sınıfı: Shaman
 • Özellik: Battlecry: Bir mana ya da üstü maliyetli bir büyü keşfet.  Eğer bu tur oynarsan büyüyü tekrarla.

Professor Slate

Professor Slate
Professor Slate

Scholomance Academy kart hikayeleri için Hunter Legendary kartı Professor Slate de bu listede. Professor Slate Scholomance zindanında adı geçen bir NPC’dir (bilgisayar tarafından kontrol edilen karakter). Viewing Room’da (İzleme Odasında) bulunabilir.

Professor Slate
Professor Slate
 • Kart Adı: Professor Slate
 • Kart Sınıfı: Hunter
 • Özellik: Büyülerin Poisonous (hasar verdiği minionu öldürme) özelliğine sahip olur.

Hearthstone’daki bu kart resmi, Profesör Slate’in undead (hortlak) olmadan önceki insan görünümünü tasvir ediyor.

Soulciologist Malicia

Soulciologist Malicia
Soulciologist Malicia

Soulciologist Malicia, Batı Plaguelands’deki Malicia’s Outpost’ta bulunan seviye 39 bir High Elftir. Eskiden Scholomance’de eğitmenlik yapıyordu ve daha sonra The Weeping Cave yakınlarında tarikatçılara eğitim vermeye başladı.

Scholomance Academy kartlar
Soulciologist Malicia
 • Kart Adı: Soulciologist Malicia
 • Kart Sınıfı: Warlock – Demon Hunter
 • Özellik: Battlecry: Destendeki Soul Fragment kartı sayısı kadar Rush özellikli 3/3 Soul çağır.

Malicia’nın “Soulciologist” ünvanı, Hearthstone’u Scholomance Academy profesörü olarak Hearthstone’da gösterilmiştir. World of Warcraft içinde bu sıfatla anılmamaktadır. Warcraft evreninde Instructor (Eğitmen) olarak geçer.

Disciplinarian Gandling

Disciplinarian Gandling
Disciplinarian Gandling

Disciplinarian Gandling, Scholomance’in müdürü olarak görev yaptı ve Ras Frostwhisper ile birlikte işlenen vahşetleri ve birçok masum ruhu denetledi. Gandling, Ras Frostwhisper’ın öğrencisiydi.

Scholomance’ın World of Warcraft: Cataclysm genişleme paketi sonrasına kadar hayatta kalan birkaç klasik patronundan biri olan Gandling, Scholomance’ın tek hükümdarlığını ve Western Plaguelands’ın kalan belasını devraldı.

 • Kart Adı: Disciplinarian Gandling
 • Kart Sınıfı: Priest – Warlock
 • Özellik: Bir minyon oynadığında onu yok et ve bir 4/4 Failed Student çağır.

Western Plaguelands hikayesi sırasında Andorhal’ın kontrolünü kaybetmesinin yanı sıra hizmetçilerinin çoğunu kaybettikten sonra, Lilian Voss ve Alexei Barov ile müttefik maceracılar tarafından yüzleşir ve öldürülür.

Lord Barov

Scholomance Academy kart hikaye
Lord Barov

Lord Alexei Barov, Caer Darrow, Brill, Tarren Mill ve Southshore’un efendisiydi. Alexi, Weldon ve Jandice Barov’un babası ve Leydi Illucia Barov’un kocasıydı.

Scholomance Academy kart hikayeleri
Lord Barov
 • Kart Adı: Lord Barov
 • Kart Sınıfı: Warrior – Paladin
 • Özellik: Battlecry: Tüm diğer minionların canını 1 yap. Deathrattle: Tüm minionlara 1 hasar ver.

Mists of Pandaria genişleme paketinden önce, Scholomance’de bulunan bir Scourge ajanıydı. Mists of Pandaria’da, maceracılardan Darkmaster Gandling’i öldürmelerini ve Scholomance’ı ele geçiren karanlığı temizlemelerini isteyen Talking Skull şeklinde görünür. Gandling’in ölümü üzerine gerçek formunu ortaya çıkarır.

Doctor Krastinov

Scholomance Academy kart hikaye
Doctor Krastinov

Scholomance Academy kart hikayeleri için diper bir kart Doctor Krastinov oluyor. “Kasap” olarak bilinen Krastinov, Haberci Kirtonos’un hizmetkarıydı ve Scholomance’nin büyücülük deneyleri için ana işkenceci ve beden ve vücut parçalarının sağlayıcısıydı.

Scholomance Academy kart hikayeleri
Doctor Krastinov
 • Kart Adı: Doctor Krastinov
 • Kart Sınıfı: Rogue – Warrior
 • Özellik: Rush, Bu minion saldırdığında silahına +1 Saldırı gücü ve +1 Dayanıklılık ver.

İlk kurbanları, Caer Darrow’un evinden toplandı. Bunlar arasında Barov ailesinin hizmetkarları Eva ve Lucien Sarkhoff da vardı. Aylarca tuzağa düşürülmüş, işkence görmüş ve sakat bırakılmış, mezarın ötesinde bile Krastinov’dan intikam sözü verdiler.

Jandice Barov

Scholomance Academy kart hikaye
Jandice Barov

Jandice Barov, Scholomance’deki ikinci Bosstur. Jandice Barov’un ruhu yıllardır Scholomance’in girintilerinde gizleniyordu, ancak şimdi yeni nesil sihri eğitmede daha aktif bir rol üstlendi.

Scholomance Academy kartlar
Jandice Barov
 • Kart Adı: Jandice Barov
 • Kart Sınıfı: Mage – Rogue
 • Özellik: Battlecry: 2 tane rastgele 5 manalık minion çağır. Gizlice birisini seç. Seçtiğin minion hasar aldığında ölür.

Yanılsamalarla ilgili engin bilgisi onu hem değerli bir eğitimci hem de öfkesini çekecek kadar aptal olan herkes için tehlikeli bir rakip yaptı.

Ras Frostwhisper

Scholomance Academy kart hikayeleri
Ras Frostwhisper

World of Warcraft’ta Ras Frostwhisper, Scourge’un 43. seviye seçkin bir Lich idi ve Scholomance’de olan her şeyin gözetmeniydi. Gözetim konusunda yetki ondaydı ve ‘Kara Usta’ pozisyonuna yükselen herkese eğitmenlik yapmıştır. Ras Frostwhisper teğmendir ve öğrencilik yıllarında Kel’Thuzad’ın gözde öğrencisiydi.

Scholomance Academy kartlar
Ras Frostwhisper
 • Kart Adı: Ras Frostwhisper
 • Kart Sınıfı: Shaman – Mage
 • Özellik: Tur sonunda tüm rakiplere 1 hasar ver. (Büyü hasarı ile artırılır.
Total
0
Shares
2 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler