PUBG Mobile DMR Silahları: En güçlü DMR hangisi?

PUBG Mobile’da en yüksek hasara sahip DMR silahının hangisi olduğunu biliyor musunuz?
pubg mobile dmr rehberi
PUBG Mobile DMR rehberi ile oyun içerisinde bulunan DMR sınıfındaki silahları hasar bakımından sıralıyoruz.

PUBG Mobile DMR silahları, keskin nişancı tüfeklerinin bir başka türü. Bu silahlarla da uzun mesafeli çatışmalara girebilir ve yapacağınız düzgün atışlarla sağlam hasarlar verebilirsiniz.

PUBG Mobile DMR Silahları

PUBG Mobile’da DMR sınıfındaki silahlar, oyun içerisinde büyük önem taşıyor. Genelde keskin nişancı tüfeği kullanırken en büyük problem olan bir atış attıktan sonra tekrar mermi yerleştirme durumunun önüne geçmeyi başaran DMR sınıfı, oyuncuların favorisi konumunda.

pubg mobile dmr rehberi silahlar
Özellikle orta ve uzun mesafeli çatışmalarda epey işe yarayan DMR sınıfındaki silahlar, oyuncular tarafından sıkça tercih ediliyor.

Uzun mesafeden etkili işler çıkartmanıza sağlayan ve bunun yanında gayet kolay kullanıma sahip DMR sınıfındaki tüfekler çeşitli özellikler gösteriyor. MK14’den VSS’ye birçok çeşitte DMR silahı bulunuyor. Peki bu tüfeklerin hasar sıralamasını merak ediyor musunuz? Tüfeklere geçmeden önce keskin nişancı tüfekleri hakkında daha fazla bilgi ve öneri için PUBG Mobile keskin nişancı tüfekleri taktikler ve öneriler içeriğimize göz atmanızda fayda var.

MK14

pubg mobile dmr rehberi mk14
DMR sınıfındaki en yüksek hasara sahip silah olan MK14, sadece airdroplardan elde ediliyor.

En güçlüden en güçsüze doğru ilerleyeceğimiz PUBG Mobile DMR rehberi, en güçlü DMR konumunda bulunan MK14 ile başlıyor. Oyunda elde etmesi zor silahlardan biri olan MK14, sadece airdroplardan elde ediliyor. Sahip olduğu otomatik atış özelliği nedeniyle kısa mesafeli çatışmalarda da kullanılabilen MK14, çok yönlü bir DMR. Bu özelliği nedeniyle oyuncular tarafından çok sevilen MK14 7.62 mermi kullanıyor ve isabetli bir atışta 61 hasar vurmayı başarıyor. Airdroptan çıkan silahlara dair daha detaylı bilgi için PUBG Mobile en iyi airdrop silahları içeriğimize göz atabilirsiniz.

SLR

pubg mobile dmr rehberi slr
Yüksek geri tepme oranına ve düşük şarjör kapasitesine rağmen SLR, sahip olduğu yüksek hasar nedeniyle oyuncular tarafından sıkça tercih ediliyor.

7.62 mermi kullanan, sahip olduğu yüksek geri tepme ve düşük şarjör kapasitesine rağmen çıkardığı yüksek hasarı sayesinde çok sevilen SLR, en fazla hasara sahip ikinci DMR. Uzatılmış şarjör ile şarjör kapasitesini 20’ye çıkartabileceğiniz SLR, isabetli bir atışın ardından rakibe 58 hasar verebiliyor.

SKS

pubg mobile dmr rehberi sks
SKS, DMR sınıfındaki en düşük menzile sahip silah.

DMR sınıfı içerisinde en düşük menzile sahip olan SKS, bu olumsuz özelliğini hasarıyla kapatıyor. İsabetli bir atışta 53 hasar verebilen SKS, 7.62 mermi kullanıyor. Özellikle orta mesafede etkili olan SKS ile ölümcül 7.62 mermisinin birleşmesiyle güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Mini 14

pubg mobile dmr rehberi mini 14
7.62 mermi kullanan DMR silahlara oranla daha düşük hasarı olmasına rağmen Mini 14, kolay kullanımı nedeniyle oyuncular tarafından sıkça tercih ediliyor.

PUBG Mobile DMR silahları arasında en sık kullanılan silahlardan Mini 14. Kullandığı 5.56 mermi nedeniyle listenin yukarısındaki silahlara oranla daha az hasar bırakan Mini 14 buna rağmen kullanımının kolay olması nedeniyle oyuncular tarafından daha çok tercih ediliyor. Rakiplere isabetli mermi başı 46 hasar bırakabilen ve özellikle uzun mesafeli çatışmalarda çok etkili olan Mini 14, iyi bir aimle birleştiği zaman gayet ölümcül olabiliyor. Aim ve reflekslerinizi geliştirmek için PUBG Mobile aim ve refleks geliştirme taktikleri içeriğimize mutlaka göz atın.

QBU

pubg mobile dmr rehberi qbu
Sadece Sanhok haritasında bulunan QBU, Mini 14 ile az çok aynı özelliklere sahip olsa da hasar bakımından Mini 14’ün önünde yer alıyor.

Sanhok haritasında Mini 14 yerine kullanılan QBU, listenin 5. sırasında yer alıyor. Aslında sahip olduğu 48 hasarla Mini 14’ten daha fazla hasara sahip olsa da, sadece Sanhok haritasında kullanıldığından ve kullanım oranının doğal olarak Mini 14’ten düşük olmasından dolayı listemizde 5. sırada yer aldı. Mini 14 ile az çok aynı özellikleri gösteren QBU, 5.56 mermi kullanıyor. Sanhok haritası hakkında daha fazla bilgi için PUBG Mobile Sanhok haritasındaki riskli bölgeler içeriğimize göz atabilirsiniz.

VSS

pubg mobile dmr rehberi vss
Kullandığı mermi türünden ötürü DMR sınıfında en düşük hasara sahip olan VSS, oyuncular tarafından pek tercih edilmiyor.

Çoğu PUBG Mobile oyuncusunun kullanmaktan kaçındığı VSS, DMR sınıfındaki en güçsüz silah. Kullandığı mermi türü nedeniyle hasarı diğer silahlara oranla düşük kalan ve ekstra bileşen bakımından da gayet sınırlı olan VSS, oyuncular tarafından pek tercih edilmiyor. İsabetli bir atışın ardından rakibe 41 hasar bırakan VSS, sessizce ateş etmesi dışında oyunculara ekstra bir şey katmıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts