PUBG Mobile Keskin Nişancı Tüfekleri: Taktikler ve Öneriler

PUBG Mobile keskin nişancı rehberi ile keskin nişancı tüfeklerinden alacağınız verimi daha da yükseltebilirsiniz.
pubg mobile keskin nişancı rehberi
PUBG Mobile Keskin Nişancı Tüfekleri: Taktik ve Öneriler

PUBG Mobile keskin nişancı tüfekleri çoğu oyuncu tarafından kullanılıyor. Özellikle alanın giderek küçüldüğü ve çoğu oyuncunun yatarak hareket ettiği anlarda rakiplerinizi görüp tek atışta öldürmek için en ideal silahlar diyebiliriz. PUBG Mobile’da her bir silahın ayrı ayrı önemi var. Ancak çoğunda olduğu gibi bu oyunda da keskin nişancı tüfeklerinin ön plana çıkıyor.

PUBG Mobile Keskin Nişancı Tüfekleri

Zaman zaman oyuncuları gerçek bir savaşın içindeymiş gibi hissettirmeyi başaran PUBG Mobile, bunu sahip olduğu oyun dinamikleriyle sağlıyor. Oyun deneyiminin gerçeğe yakın olması, oyuncuları bu hissiyata sürüklemeyi başarıyor. Oyun içerisindeki silahların kullanımları da bu gerçekçi deneyimi oyunculara yaşatmak için epey zor. Bu nedenle oyun içerisinde başarılı olmak için hangi silahı nasıl kullanacağınızı bilmek epey işe yarayabilir.

pubg mobile keskin nişancı rehberi iyi loot
Keskin nişancı tüfeğini ve onunla birlikte kullanılacak dürbünü bulmak için iyi loot yapın.

Kendinizi iyi hazırlayın

Keskin nişancı ile sıkıntısız bir oyun geçirmek için ilk ve belki de en önemli şey, iyi bir loota sahip olmak. Keskin nişancı tüfeklerinin diğer silahlara göre daha nadir olduğunu ve bu nedenle bu tüfekleri bulmanın zorluğunu biliyoruz. Bunun yanında keskin nişancı tüfeği bulsak bile çoğu zaman dürbün eksik veya yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle oyunda keskin nişancı tüfeğiyle birlikte başarılı bir sonuca ulaşmak istiyorsanız yapacağınız loota önem göstermelisiniz. Böylelikle sıkı geçecek bir oyunun temellerini atmış olursunuz.

pubg mobile keskin nişancı rehberi iyi pozisyon
Ateş etmeden önce iyi bir pozisyon seçmek, sizi rakibinizden ve atışınız sonrası olası diğer tehlikelerden koruyabilir.

İyi bir pozisyon seçin

Keskin nişancı tüfeğiyle rakiplerinizi avlamaya çalışırken nişan almak kadar durduğunuz yer de büyük önem taşıyor. Çünkü bir yere odaklanırken iyi bir pozisyonda bulunmak, sizin hayatta kalmanızı kolaylaştıracaktır. PUBG Mobile’da her zaman karşılıklı savaşlar olmuyor. Çoğu zaman iki oyuncu aralarında çarpışırken üçüncü ve hatta dördüncü oyuncu da bir yerden çıkarak oyunun kaderini değiştirebiliyor. Bu nedenle bulunduğunuz yeri iyi seçmek, olası bir çok oyunculu savaşın başlamasının ardından size güzel bir koruma sağlayabilir.

pubg mobile keskin nişancı rehberi hareket etmeme
Bir hedefe odaklandığınızda, kendiniz için bulduğunuz uygun yerden asla kıpırdamayın.

Asla kıpırdamayın

Bir hedefi gerçekten gözünüze kestirdiğiniz zaman, onun için sabretmeyi bilin. Bu ne demek? Bir keskin nişancı tüfeği kullanıcısı bir hedefi gözüne kestirdiğinde, gözü sürekli onun üzerinde olur. Ancak bir hedefe bu kadar kitlenmek, zaman zaman oyun içinde büyük bir dezavantaja dönebilir. Hedefe kitlenirken yine hedef tarafından yahut yukarıda da bahsettiğimiz gibi başka kişiler tarafından vurulmak oldukça olası. Bu nedenle, bir hedefi gözünüze kestirdiğiniz zaman kendinizi kamufle edin, gerekmedikçe hareket etmeyin ve hedefinize odaklanın. Buradaki kritik nokta ise ilk atıştan sonrası. Eğer ilk atışınızda isabet bulamadıysanız hemen yerinizi değiştirin. Karşınızdaki oyuncu iyi bir oyuncuysa, atışı kaçırdığınız anda merminin sesinden dolayı nereden geldiğini çok rahat bir şekilde anlayacaktır. İsabetsiz bir atışın ardından hala hedefi indirmek istiyorsanız yine kendinize uygun bir yer bulup yukarıdaki işlemleri tekrarlayın.

pubg mobile keskin nişancı rehberi atış sistemi
Oyundaki atış mekaniğini öğrenmeniz, ilerleyen zamanlarda daha isabetli atışlar yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Atış sistemini öğrenin

Oyunu daha gerçekçi kılmak için oyunda bulunan kurşun saçması ve mermi düşümü sistemi, isabetli atışı epey zorlaştırıyor. 100 metrelik bir mesafe için herhangi bir dürbünle rakibinizin kafasını hedef aldığınızda rakibiniz sabitse mermi kafasına gidecektir. Ancak 100 metreden sonrasında işler biraz değişiyor. Her bir silahın, belirli bir mesafeden sonrasında mermi düşümü oluyor. Mermi düşümü ne demek? Yani uzun bir mesafeden rakibinize ateş ederken merminin, hedeflediğiniz yerin altına düşmesi demek. Bu zorluğu aşmanın tek yolu ise sürekli keskin nişancı tüfeği kullanmak ve sürekli atış denemelerinde bulunmak. Eğer yeteri kadar keskin nişancı tüfeği oynayıp ateş ederseniz, belli bir süre sonra eliniz otomatik olarak mermi düşümü sistemine alışacak ve ona göre nişan alacaktır.

pubg mobile keskin nişancı rehberi diğer silahlar
Keskin nişancı tüfeği oynarken her pozisyonda keskin nişancı tüfeğini kullanmaktan kaçının.

Diğer silahları kullanmayı unutmayın

Yanlış duymadınız. Keskin nişancı tüfeğiyle yeni oynamaya başlamış oyuncuların en sık yaptığı hatalardan biri, her koşulda keskin nişancı tüfeğini kullanmaya çalışması. Yakın veya uzak fark etmeden keskin nişancı tüfeğiyle atış denemeleri. Bu, yanlış bir hareket. Keskin nişancı tüfeğini kullanmak elbette iyi bir şey ancak onu her durumda ısrarla denemek ölümünüze neden olabilir. Bu nedenle zor durumlarda başta sis bombası, el bombası ve molotof olmak üzere bombalarınızı kullanmayı da unutmayın. Ayrıca rakibiniz çok yakınınıza girdiğinde keskin nişancı tüfeğiyle ateş etmeyi bırakın. Çünkü yakın mesafede kaçıracağınız bir atışın sonrasında silah değiştirmekte geç kalabilir ve öldürülebilirsiniz. Bu nedenle yakın mesafede otomatik silahınızı kullanmayı unutmayın. Bu taktik ve önerileri kullanarak daha iyi bir keskin nişancı tüfeği oyuncusu olabilir ve galibiyeti daha kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts