PUBG Mobile emulator ayarları nasıl yapılır?

PUBG Mobile emulator ayarları nasıl yapılır?
pubg mobile emulator

PUBG Mobile emulator ile bilgisayardan da oynanabiliyor. Her bir maçı zafere taşımanızı sağlayacak, bilgisayardan bol bol skor almanızı sağlayacak yöntemi açıkladık. Hazırsanız başlayalım.

Emulator Kullanmanın Avantajları

Hırslı ve her seferinde zafer isteyen bir oyuncuysanız, emulator sizin için iyi bir tercih olabilir. Sadece PUBG Mobile için değil tüm mobil oyunlar için de kullanılabiliyor. Aslında temel mantığı sadece mobil oyunları bilgisayardan klavye ve fare desteği ile oynamak. Bilgisayardan oynamanın getirdiği bazı avantajlar da var tabii. Örneğin daha büyük ekranda oynamak, daha yüksek ayarlarda oynamak gibi. Bazı oyunlar emulator kullanmaya izin vermiyor ama PUBG bunlardan biri değil.

PUBG Mobile emulator

Emulator ile mobil oyunların nasıl oynandığını açıklamadan önce belirtmemiz gereken bir şey daha var. Telefondan PUBG Mobile oynarken sadece telefondan oynayan oyuncular karşınıza geliyor. Ancak bilgisayardan oynarken karşınıza bilgisayardan oynayan başka oyuncular da gelebiliyor. Zaten oyuna girer girmez oyun size bir bildirim gönderiyor. Emulator ile oynamak tamamen yasal ve herhangi bir yasaklaması bulunmuyor. Şimdi gelin BlueStacks ile PUBG Mobile‘ın bilgisayardan nasıl oynandığına beraber bakalım.

pubg mobile hile
Emulator ile oynamak bol bol galibiyet getirebilir.

PUBG Mobile emulator ile bilgisayardan nasıl oynanır?

İlk olarak BlueStacks’i kendi resmi web sitesinden indirmeniz gerekiyor. Tamamen ücretsiz ve güvenilir olan bu yöntem sayesinde tüm mobil oyunları bilgisayardan oynayabilirsiniz. Kurulum dosyasını indirip programı kurduktan sonra direkt çalıştırın. BlueStacks içerisinde Google Play Store yüklü olarak geliyor. Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra istediğiniz oyunu indirebilirsiniz. Bazı oyunlar için kendinizin özel ayarlar yapması gerekebiliyor. Ancak PUBG Mobile bunlardan biri değil; tüm ayarlar neredeyse otomatik olarak yapılıyor.

PUBG Mobile’ı indirdikten sonra kurulumu da otomatik olarak yapılıyor. Bu aşamada önce hangi hesabınızla oynamak istediğinizi seçmelisiniz. Yani telefondan oynadığınız hesabınızla mı oynamak istiyorsunuz, yoksa bilgisayardan oynarken yeni bir hesap mı kullanmak istiyorsunuz. Eğer telefondaki hesabınızla oynamak istiyorsanız hesaplar kısmından giriş yapabilirsiniz. Yeni bir hesap istiyorsanız ayrıca yeni bir hesap açmanız gerekiyor. Tüm bunları da tamamladıktan sonra artık klavye ayarlarına bakabiliriz.

pubg mobile pc
Klavye ayarlarını dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Klavye ve Fare Ayarları

Biz denediğimiz zaman inanılmaz keyif aldık. Klavye ve fare desteği inanılmaz bir oyun kontrolü sağlıyor. Bir bakıma işinizi de fazlasıyla kolaylaştırıyor. Öncelikle BlueStacks ile oynarken zaten tüm ayarlar yapılmış şekilde geliyor. Yani tüm klavye tuşlarının bir fonksiyonu oluyor. Bu aşamada karar vermeniz gereken şey ise bu şekilde mi kullanmak istiyorsunuz yoksa değişiklik yapacak mısınız? Değişiklik yapmak istiyorsanız ekranın sağ kısmında yer alan klavye simgesine tıklamanız gerekiyor. PUBG Mobile klavye ayarları içerisinde dilediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

F1

Fare için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Zaten otomatik olarak algılanıyor. Genellikle oyuna girdiğinizde fare ilk olarak imleç görevini görüyor. Oyunda bunu kapatmak için F1 tuşuna basmanız yeterli. Yeniden imleç olarak kullanmak isterseniz yine F1 tuşuna basabilirsiniz. Bunun dışında klavye ayarlarını yaptığınız bölümden fare ayarlarını da değiştirebilirsiniz. Ancak bunu kullanmak isteyeceğinizi zannetmiyoruz.

Hazır Ayarlar

Tüm bunlara ek olarak bir de hazır gelen birkaç klavye ayarı fonksiyonu bulunuyor. Bu ayarlara klavye simgesine tıkladıktan sonra sağ üst menüden ulaşabilirsiniz. Her bir ayarda farklı tuş atamaları yani görevleri yer alıyor. Tek tek kendiniz ayarlamak istemiyorsanız buradaki hazır ayarlardan birini kullanabilirsiniz. Hazır ayarları seçtikten sonra tekli değişim yapmak isterseniz yine bir sorun yaşamadan bunu yapabilirsiniz. Şimdi sırada geldi grafik ayarlarına.

pubg mobile indir
Grafik ayarlarını düşük ve ya en iyi olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Sistem gereksinimleri ne durumda?

BlueStacks oyun ayarları içerisinde birçok farklı imkan sağlıyor. Bunlar klavye ve fare ayarları dışında grafik ve performans ayarları. Bu ayarlar sayesinde “tost makinesi” olarak adlandırdığımız bilgisayarlarda bile tüm mobil oyunları oynayabilirsiniz. PUBG Mobile grafik ayarları oyunun kendi içerisinde yapılıyor. Bunun için menüden ayarlara girmeniz gerekiyor. Ayarlara girdikten sonra sağ kısımda yer alan grafikler seçeneğine tıklayın. İşte bu noktada yapacağınız ayarlar sizin bilgisayarınıza göre değişecektir. Burada deneme yanılma yöntemini kullanabilirsiniz.

PUBG Mobile emulator

İyi bir bilgisayara sahipseniz en iyi ayarları da seçebilirsiniz. Ancak açıkçası bu bir mobil oyun olduğu için en iyi ayarları seçmenin de pek bir mantığı kalmıyor. Bunun yerine renk ayarları üzerinde durabilirsiniz. Zaten büyük ekranda oynayacağınız için görüntüler size oldukça net ve kaliteli gelecek. Sadece en düşük ayarlarda ciddi anlamda grafik kalitesinde kayıplar yaşanıyor. Grafik ayarlarını da yaptıktan sonra artık oyuna giriş yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde BlueStacks’te PUBG Mobile klavye ve grafik ayarları nasıl yapılır sorusunun cevabını aradık. Aklınıza takılan farklı konular olursa bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts