PUBG Mobile En Düşük Hasarlı Silahlar

PUBG Mobile’da birbirinden güçlü ve etkili silahlar bulunuyor. Peki, oyun içerisindeki en zayıf silahlar hangileri?
pubg mobile en düşük hasarlı silahlar
PUBG Mobile’da birbirinden güçlü ve etkili birçok silah bulunuyor. Peki en güçsüz silahlar hangileri?

PUBG Mobile en düşük hasarlı silahlar oldukça kolay bulunsa da hasarı nedeniyle oyuncuların kesinlikle görmek istemediği silahlardan ve neredeyse oyuncular tarafından sadece en çaresiz olunan anlarda kullanılıyor. PUBG Mobile’da birbirinden güçlü ve farklı silahlar bulunuyor. Ancak bu durum, oyun içerisinde zayıf silahların olmadığı anlamına gelmiyor.

PUBG Mobile En Düşük Hasarlı Silahlar

PUBG Mobile’da birbirinden farklı özelliklere sahip birçok silah bulunuyor. Bu silahların sınıfı değiştikçe kullanım alanları ve sıklıkları da değişebiliyor. Örneğin, oyun başında kısa mesafe çatışmalarda oldukça etkili olan hafif makineli tüfekler, oyun ilerledikçe etkilerini kaybediyor. Bulduğunuz andan itibaren oyunun sonuna kadar sizi taşıyacak silahları öğrenmek istiyorsanız PUBG Mobile yüksek hasarlı en iyi silahlar içeriğimize göz atabilirsiniz.

pubg mobile en düşük hasarlı silahlar listesi
PUBG Mobile’da birbirinden güçlü silahlar olduğu kadar birbirinden zayıf silahlar da mevcut.

PUBG Mobile’da iyi kötü bir silah bulmak, silahsız dolaşmaktan oldukça iyi olsa bile oyun içerisinde bazı silahlar var ki hasar bakımından neredeyse işlevsiz kalabiliyor. Hasar bakımından yetersiz olmaları nedeniyle bu silahlar ile mücadele etmek de çatışma uzadıkça zorlaşıyor. Bu nedenle düşük hasarlı silahlardan haberdar olmanızda fayda var. Peki bu silahlar hangileri?

Skorpion

pubg mobile en düşük hasarlı silahlar skorpion
Otomatik tabanca olan Skorpion, oyun içerisindeki en düşük hasara sahip olan silah konumunda.

PUBG Mobile en düşük hasarlı silahlar listemizin ilk sırasında Skorpion bulunuyor. 9mm mermi türünü kullanan Skorpion, isabetli mermi başına 22 hasar vererek oyundaki en düşük hasara sahip silah konumunda bulunuyor. Otomatik bir tabanca olan Skorpion, tekli ve otomatik olmak üzere iki farklı atış moduna sahip. Bu özelliklerine karşın hasar bakımından oldukça geride kalan Skorpion’la çatışmaya girmeniz felaketle sonuçlanabilir.

P18C

pubg mobile en düşük hasarlı silahlar p18c
Hasar bakımından çok az bir farkla Skorpion’dan önde olan P18C, atış hızı olarak da Skorpion’un önünde bulunuyor.

PUBG Mobile en düşük hasarlı silahlar listemizdeki bir başka otomatik tabanca olan P18C, oyundaki en düşük hasara sahip olan ikinci silah. 9mm mermi türünü kullanan P18C, isabetli mermi başına 23 hasar veriyor. Skorpion’a oranla daha seri bir atış hızına sahip olan P18C ile verimli sonuçlar almanız pek olası olmasa da en azından yakın mesafe çatışmalarda şansınızı deneyebilirsiniz. Yakın mesafe çatışmalara dair taktik ve öneriler için PUBG Mobile yakın mesafe çatışmaları için 3 taktik içeriğimize göz atabilirsiniz.

Micro UZI

pubg mobile en düşük hasarlı silahlar micro uzi
Micro UZI, hafif makineli tüfekler sınıfındaki en güçsüz silah konumunda.

Hafif makineli tüfek sınıfında bulunan Micro UZI, bu sınıfta bulunan silahlar arasında en düşük hasara sahip olan silah konumunda bulunuyor. İsabetli mermi başına 26 hasar verebilen Micro UZI, bu hasar oranına rağmen yakın mesafe çatışmalarda kullanışlı olabiliyor. Sahip olduğu atış hızıyla hasar kısmındaki eksikliğini bir nebze giderebilen Micro UZI ile kalabalık ve yoğun şehirlerde şansınızı deneyebilirsiniz. Yakın mesafe çatışmalarda kullanabileceğiniz diğer silahları öğrenmek için PUBG Mobile yakın mesafede en iyi silahlar içeriğimize göz atın.

Vector

pubg mobile en düşük hasarlı silahlar vector
Hasar bakımından yetersiz olan Vector, sahip olduğu atış hızı avantajıyla bu durumun yarattığı olumsuzluğu gideriyor ve yakın mesafede ölümcül hale gelebiliyor.

Oyundaki popüler hafif makineli tüfeklerden biri olan Vector, oyun içerisinde hissedilenin aksine oldukça az bir hasara sahip. İsabetli mermi başına 31 hasar verebilen Vector, bu eksikliğini sahip olduğu yüksek atış hızıyla ve kolay kullanılabilirliği ile kapatıyor. Zira çok seri bir atış hızına sahip olan Vector ile şarjörünüzü birkaç saniyede boşaltabilirsiniz. Bu özelliği ile yakın mesafe çatışmalarda oldukça fark yaratan Vector ile şehirlerde güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

MP5K

pubg mobile en düşük hasarlı silahlar mp5k
Hasar bakımından listede bulunan diğer hafif makineli tüfeklerden önde olan MP5K, buna rağmen oyuncular tarafından pek tercih edilmiyor.

PUBG Mobile en düşük hasarlı silahlar listemizde bahsedeceğimiz son silah MP5K. Hafif makineli silahlar kategorisinde bulunan ve 9mm mermi türünü kullanan MP5K, isabetli mermi başına 33 hasar veriyor. MP5K, Micro UZI ile aynı atış hızı oranına sahip olsa da oyuncular tarafından pek tercih edilmiyor. Yukarıda özelliklerine değindiğimiz silahların kullanımı diğer silahlara oranla daha kolay olsa da çeşitli nedenlerden ötürü pek tercih edilmiyorlar. Bu listedeki silahlar haricinde kullanımı kolay ve ortalama olarak yüksek hasara sahip olan silahlar arıyorsanız PUBG Mobile kullanımı en kolay silahlar içeriğimize mutlaka göz atın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts