PUBG Mobile Yakın Mesafe Çatışmaları İçin 3 Taktik

PUBG Mobile yakın mesafe çatışmalar için derlediğimiz taktiklerle fırtınalar estirin.
pubg mobile yakın mesafe çatışmalar
PUBG Mobile yakın mesafe çatışmalar için önerdiğimiz taktikleri kullanarak galibiyete daha kolay ulaşın.

PUBG Mobile yakın mesafe çatışmaları her oyunun olmazsa olmazı. Bu bağlamda, yakın mesafe çatışmalarda da başarılı olmalısınız. Bu içeriğimizde, PUBG mobile yakın mesafe çatışmalar için sizlere aslında çoğu oyuncu tarafından bilinen ancak neredeyse hiç kullanılmayan taktik ve öneriler ile sizleri galibiyete bir adım daha yaklaştıracak.

PUBG Mobile Yakın Mesafe Çatışmaları İçin Taktikler

Bu içeriğe girmeden önce, yine yakın mesafe çatışmalar için hazırladığımız PUBG Mobile yakın mesafe en iyi silahlar içeriğini inceleyebilir ve yakın mesafe çatışmalar için tercih edebileceğiniz silahları görebilirsiniz. Yakın mesafe çatışmalar, oyunun her aşamasında mümkün. Özellikle oyun başı ve oyun sonunda yoğunlaşan yakın mesafe çatışmalarda kendinizi geliştirmeniz, neredeyse oyunun yarısından fazlasını oluşturan yakın mesafe çatışma durumlarında hayatta kalma şansınızı artıracak ve yine bu yolda size skor olarak geri dönecektir. Bu bağlamda size vereceğimiz taktiklerin bir kısmını zaten biliyor olabilirsiniz, ancak bu taktikleri bilmeniz tek başına yetmeyebilir. Bu taktikleri kullanarak yakın mesafe çatışmaların çoğundan sağ çıkın ve galibiyete giden yolda gücünüzü herkese gösterin.

pubg mobile kafaya nişan alma
Antrenman odalarında aim çalışarak ve oyunlarda sürekli kalabalık yerlere atlayarak aiminizi geliştirebilirsiniz. Böylelikle yakın mesafelerde daha iyi bir performans gösterebilirsiniz.

Sürekli kafaya nişan alın

PUBG Mobile yakın mesafe çatışmalar için önerilerimize nişan alma önerisiyle başlıyoruz. Bir rakibi kafadan vuruşla etkisiz hale getirmek, her savaş oyununda olduğu gibi bu oyunda da rakipleri en hızlı etkisiz hale getirme yöntemi. Bu yöntem basit gibi görünse de, biraz yetenek ve soğukkanlılık istiyor. Zira sürekli kafadan vurmak kulağa hoş gelse de bunu sürekli bir şekilde gerçekleştirmek neredeyse imkansız. Yakın mesafe çatışmalarında hayatta kalmak için rakibinizi en hızlı şekilde öldürmek ve devamında kendinizi diğer rakipler için hazırlamanız gerekiyor. Bu nedenle aiminizin çok iyi olması gerekiyor. Aiminizi geliştirmek için antrenman odasına girip çalışabilirsiniz. Yakın mesafe çatışmalarda kendinizi geliştirmek içinse kalabalık yerlere atlayabilirsiniz. Başlarda, bu durum sizi epey zorlayacaktır ve belki de sık sık lobiye dönmeniz gerekecektir. Ancak bu durum, orta ve uzun vadede sizin işinize yarayacaktır.

pubg mobile yakın mesafe silahları
İçerisinde bulunduğunuz durumlara göre silahlar kullanarak, yakın mesafe çatışmalarda avantaj elde edebilirsiniz.

Kullanacağınız silahları iyi seçin

Sıradaki önemli bilgi, yakın mesafe çatışmalar için seçeceğiniz silahların önemi. Geçtiğimiz satırlarda da belirttiğimiz gibi silahların kullanılabilirlik durumu, çatışmadan çatışmaya değişebiliyor. Genel olarak oyuncular tarafından tercih edilmeyen hafif makineli tüfekleri oyun başı için tercih edebilirsiniz. Hafif makineli tüfekler, seri ateş hızları nedeniyle yakın mesafe çatışmalarda bir anda yüksek hasar çıkartabilir. Oyunun ortası içinse yakın mesafe silahı olarak AR kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak AR’ler arasında AKM, M416, Groza ve AUG’un daha ön plana çıktığını da belirtelim.

pubg mobile ateş ettiğiniz yer
PUBG Mobile’da kafaya olmasa da üst gövdeye nişan alarak ateş etmeniz, yine rakibinizi hızlı bir şekilde etkisiz hale getirmek için yardımcı olacaktır.

Ateş ettiğiniz yerlere dikkat edin

İlk önerimizle bağlantılı olarak bu madde, rakiplerinizi en hızlı bir şekilde öldürmeniz için çok gerekli. Eğer kafadan vurma oranınız düşükse yahut başlarda bu durum sizi epey zorluyorsa, ateş ettiğiniz yerlere dikkat ederek bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz. Nasıl mı? PUBG Mobile’ın oyun sistemi gereği, rakibinize yolladığınız mermilerin hepsi aynı hasara denk gelmiyor. Örneğin, attığınız bir mermi rakibinizin göğsüne ve diğeri de ayağına geldi. Rakibinizin göğsüne giden mermi, ayağına giden mermiden daha fazla hasar verecektir. Bu nedenle rakibinize ateş ederken kafasından vuramıyorsanız bile olabildiğince üst gövdeye doğru nişan alıp oraya ateş etmeye çalışın. Bu durum, kafadan vuruş kadar hızlı olmasa da yine rakibinizi hızlı bir şekilde öldürmeye yarayacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts