Call of Duty Mobile indirme sayısı 250 milyonu geçti!

Call of Duty Mobile, 9 ay gibi kısa bir süre içerisinde 250 milyon kez indirilme başarısını gösterdi.
call of duty mobile
Oyun, 9 aylık süreç içerisinde 250 milyon kez indirilme başarısını gösterdi.

Call of Duty Mobile indirme sayısı 250 milyonu geçti. 2019 yılının Ekim ayında çıkartılan oyun, yaklaşık 9 aylık süre içerisinde toplam 250 milyon oyuncu tarafından indirildi.

Call of Duty Mobile indirme sayısı istatistiksel olarak PUBG Mobile’ı geçti!

Duyurulduğu andan itibaren başta oyunun bilgisayar ve konsol hayranları olmak üzere diğer tüm mobil oyuncuları heyecanlandırmayı başaran Call of Duty Mobile, 250 milyon indirmeyi geçme başarısını gösterdi. Özellikle Amerika’da çok popüler oyun, sadece Amerika’da 45 milyon indirildi.

call of duty mobile 250 milyon indirme
9 aylık süreç içerisinde 250 milyon kez indirilen oyunun en popüler olduğu ülke ise Amerika.

İndirme sayısı olarak Amerika’nın ardından sırasıyla Hindistan ve Brezilya geldi. Nüfus ve mobil oyuncu sayısı olarak fazla olan ülke ve bölgelerde ciddi başarılar gösteren Call of Duty Mobile’ın bu başarıyı sadece 9 ayda yakaladığını bir kez daha belirtmekte fayda var.

PUBG Mobile geride kaldı

call of duty mobile istatistik
Oyunun şu anki istatistikleri, aynı koşullar göz önüne alındığında PUBG Mobile’ın önünde bulunuyor.

250 milyon indirmeyi aşan oyun, bu başarıya 265 günde ulaştı. Oyun tarzı olarak en büyük rakiplerinden PUBG Mobile, aynı süre içerisinde 236 milyon indirme sayısına ulaşmıştı. Bir diğer rakiplerinden Fortnite ise ilk 265 günün ardından indirme sayısı olarak 78 milyonda kalmıştı. Bunun yanında, 265 günlük süre içerisinde toplam 327 milyon dolar kazanmayı başaran oyun, kazandığı bu miktarla birlikte PUBG Mobile’ın ilk 265 günlük süre içerisinde kazandığının yüzde 78’i oranında daha fazla gelir elde etmeyi başardı. Bu durumun ortaya çıkmasında ise PUBG Mobile’ın, oyuncuların daha az oyun içi harcama yaptıkları Güney ve Güneydoğu Asya bölgelerinde daha popüler olması. Call of Duty Mobile’a başlamayı düşünüyorsanız Call of Duty Mobile battle royale başlangıç rehberi içeriğimize göz atmayı unutmayın.

İstatistiklerde Salgın Etkisi

call of duty mobile salgın
Oyunun istatistiklerindeki bu büyük gelişmelerin en büyük nedenlerinden biri ise dünyayı etkileyen salgın.

Call of Duty Mobile için işler iyi gidiyor gibi gözüküyor. Ancak bu iyi gidişatta kuşkusuz salgının da etkisi büyük. Zira oyunun istatistikleri kontrol edildiğinde, Şubat ayında harcamalarda ciddi bir artışın başladığı gözüküyor. Ve bu artış Mayıs ayında zirve yaparak oyunun gelir anlamında en iyi aylarından birini geçirmesini sağlıyor. Başta insan yaşamını ve akabinde diğer faaliyetleri olumsuz etkileyen COVID-19, oyun sektörünü olumlu anlamda etkiledi. İnsanların evde kaldığı bu süreçte oyunlar, bu süreci pozitif anlamda en iyi şekilde atlatmak için insanların en büyük yardımcısı oldu. Oyunlara ilgisi olmayanların bile oyun oynamaya başladığı bu dönemde, oyunların indirme sayıları ve oyun içi satın alımlar epey arttı. Her ne olursa olsun tüm bu gelişmeler, Call of Duty Mobile’ın başarısını gölgelemiyor. Çünkü başarılı oyun dinamikleri sayesinde oyun, oyuncular tarafından epey seviliyor.

PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile Arasındaki Farklar

pubg mobile ve call of duty mobile farklar
PUBG Mobilel ve Call of Duty Mobile arasında büyük farklar bulunuyor.

Peki size göre Call of Duty Mobile mı daha iyi, yoksa PUBG Mobile mı? Farklı mekaniklere odaklanan iki oyun arasında yaptığımız incelemede oyunların birbirlerine olan farklılıklarına değindik. CoD Mobile’a göre daha uzun bir süredir battle royale arenasında varlık sürdüren PUBG Mobile’da daha fazla oyuncu kitlesi bulunuyordu ancak son istatistiklere göre Call of Duty Mobile orada da PUBG Mobile’ı geride bırakmayı başardı. İki oyun arasındaki diğer farklara siz de göz atmak isterseniz “PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile Arasındaki Farklar” adlı rehberimizi okuyabilirsiniz. Ayrıca Call of Duty Mobile’da rakiplerinize karşı daha etkili olup onları göz açıp kapayıncaya kadar öldürmek istiyorsanız Call of Duty Mobile’da en etkili silahlar sizin işinizi fazlasıyla görecektir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts