Telefona Root Atmak: Telefona root nasıl atılır?

Telefonunuza root atarak birçok alanda özgürlük sağlayabilirsiniz. Bu yazıda en önemlilerini anlattık.
telefona root atmak
Android telefona root nasıl atılır?

Android telefona root atmak, onu kişiselleştirmelerle dolu bir dünya özelliğe erişim izni verir. Bir özelleştirme veya ince ayar hayal edebiliyorsanız, kök erişimiyle bunu başarmak için büyük ihtimalle bir araç veya mod vardır. Bunlardan bazılarını sizler için derledik.

Android telefona root atmak ne sağlar?

Telefona root atmak, engelleri kaldırmanıza ve Android’i benzeri görülmemiş bir özgürlük seviyesine çıkarmanıza olanak tanır. Köklendirme ile cihazınızın neredeyse her yönünü kontrol edebilir ve yazılımın istediğiniz şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Android root atmak
Android telefona root atmak ne sağlar?

Artık telefon firmalarının ve onların yavaş (veya var olmayan) desteğini kullanmak zorunda değilsiniz. Bu yazımızda daha fazlasını bulacaksınız.

Telefona root atmak
Daha iyi pil ömrüne sahip olmak root ile mümkün

Daha İyi Pil Ömrü

Pil ömrü, her cihazın çok önemli bir kısmıdır. Ekstra güce ihtiyaç duymadan telefonunuzu bütün gün kullanamazsanız, hiçbir şeyin gerçekten önemi kalmıyor. Bazen takıldığınız telefonun pil ömrü uzun olmayabilir, ancak bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey olmuyor. Root burada devreye giren kurtarıcımız. Greenify gibi uygulamalar, pili tüketebilecek uygulamalar üzerinde size çok daha fazla kontrol sağlar. Çalışan uygulamaları analiz edecek ve kullanılmadığında “hazırda bekletilecek” uygulamaları seçmenize izin verecektir. Bu, uygulamaların arka planda pil tüketmesini engeller. Sık kullanmadığınız uygulamalar için harikadır.

Android root atmak
Sistem uygulamalarını silmek bu sayede mümkün oluyor.

Sistem Uygulamalarını Kaldırmak

Samsung başta olmak üzere birçok firma asla işinize yaramayacak uygulamalar veya ilginizi çekmeyen programları telefona koyup yer dolduruyor. İşin üzücü yanı bu programları ayarlardan kaldırmanıza izin yok. Rootlu bir cihaz ile istediğiniz her uygulamayı telefonunuzdan silebilirsiniz.

  • Not: Yalnızca sistem için kritik olarak gerekli olmayan uygulamaları kaldırdığınızdan emin olun. Eğer Android arayüzü gibi kritik uygulamaları silerseniz telefonunuzun bir daha açılması mümkün olmayabilir.
Telefona Root Atmak
Özel ROM’lar sayesinde kişisel bir telefon

Özel ROM’lar sayesinde kişisel bir telefon

Root ile ilgili en iyi şey, özel ROM’lar olabilir. Bu, bir telefonu rootlamanın en popüler nedenlerinden biridir. Cihazınızdaki yazılımdan memnun değilseniz, özel bir ROM size tamamen yeni bir deneyim sağlayabilir. Özel bir ROM, kelimenin tam anlamıyla cihazınız için Android’in özel bir sürümüdür. İsterseniz Huewai telefonunuzun arayüzünü Samsung bir telefon gibi yapabilir, ya da cihaz yazılımını daha iyi bir sürüme yükseltebilirsiniz.

telefona root atmak
Android Overclok yapma

Telefonu Overclock yapma

Telefonunuzun performansı yeterli gelmiyorsa biraz takviye hiç de fena olmaz. Bunun için işlemci hızını yükseltebilirsiniz. Bu işleme Overclock adı verilmekte. Biraz tehlikeli gibi gözükse de ayarı kaçırmadıkça sonuç olumlu olacaktır. Bunun işlemciyi ısıttığını ve şarjın daha az gidebileceğinizi göz önünde bulundurmakta fayda var. Geri almak kolay olduğu için pek dert etmenize gerek yok.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts