PUBG Mobile vs. Brawl Stars: Hangi şehirler hangisini arıyor?

Brawl Stars – PUBG Mobile kıyasına bir de Google verileriyle baktık.
bs vs pubg
Brawl Stars vs. PUBG Mobile

Türkiye’deki mobil oyuncuların en çok oynadığı oyunlar listesinde ilk sıralarda yer alan iki oyunun Google verilerini karşılaştırdık. Türkiye’deki oyuncular Brawl Stars‘ı mı yoksa PUBG Mobile‘ı mı daha çok arıyor, hangi bölgelerde hangi oyun daha baskın Google verileri özelinde inceledik.

Türkiye’de hangi iller Brawl Stars’ı hangileri PUBG Mobile’ı arıyor?

Son 12 ayın Google verilerine bakıldığında Türkiye’nin doğusundaki illerde PUBG Mobile araması Brawl Stars aramasından daha fazla görünüyor. Ülkemizin doğu bölümlerin dışında kalan alanlarda Brawl Stars araması daha sıklıkla yapılıyor.

pubg vs brawl stars
Son bir yıldaki Google verilerine göre Türkiye’de Brawl Stars – PUBG Mobile aramaları.

Haritada doğu bölümleri dışında PUBG Mobile’ın dikkat çektiği il ise Nevşehir. Oradaki oran %50. Her iki oyun da eşit sayıda aranıyor.

Genel ortalamada Brawl Stars daha çok aranıyor

Genel istatistiklerde son bir yıl içinde 9-15 Mayıs tarihleri arasındaki süreç dışındaki haftalık dilimlerde Brawl Stars hakkında daha çok aranma yapılan oyun olmuş. Brawl Stars, Google’da aranma sayılarına göre yaklaşık %35 oranında PUBG Mobile’ın önünde görünüyor.

İki taraf da hile arıyor

Brawl Stars ve PUBG Mobile oyuncularının Google aramaları da oyun firmalarının pek hoşuna gidecek cinsten değil. Son bir yıl içinde en çok aranan 5 anahtar kelimede, Brawl Stars’ta 3, PUBG Mobile’da 1 hile içeren anahtar kelime bulunuyor.

En büyük fark Şırnak’ta

Son bir yıl içinde PUBG Mobile – Brawl Stars aramalarına göz atıldığında bu ikili arasındaki rekabetin en farklı şekilde sonlandığı ilimiz Şırnak olarak görünüyor. Şırnak’ta %81 oranında PUBG Mobile’in baskın geldiğini, Brawl Stars’ın ise %19’da kaldığını görebiliyoruz.

Brawl Stars, Marmara bölgesinde dikkat çekiyor

Brawl Stars – PUBG Mobile çekişmesinde Brawl Stars’ın, PUBG Mobile gibi %80’lere kadar baskın olduğu bir şehir olmasa da çoğu şehirde Brawl Stars’ın daha fazla arandığını görebiliyoruz. Özellikle Marmara bölgesinde dikkat çeken oyun; Yalova ve Çanakkale şehirlerinde rakibine göre %70’e varan oranlara sahip.

PUBG Mobile’ın baskın olduğu şehirler hangileri?

  • Şırnak
  • Hakkari
  • Muş
  • Şanlıurfa
  • Bitlis

Brawl Stars’ın baskın olduğu şehirler hangileri?

  • Yalova
  • Çanakkale
  • Bilecik
  • Kırklareli
  • Bursa
Total
0
Shares
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts