Star Trek Fleet Command İnceleme

Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command

Son zamanlarda mobil oyunlara olan ilgi bir hayli arttı ve artmaya da devam etmekte. Artık gündelik hayatımızın bir vazgeçilmezi olan cep telefonlarımızın her an elimizin altında olmasından mı yoksa mobil oyunlar son yıllarda kendini inanılmaz bir şekilde geliştirmesinden mi bilemiyorum ancak mobil oyunların yükselişi inkâr edilemez bir gerçek. Bugün sizlerle Star Trek hayranlarının severek oynayacağı bir mobil strateji oyunu olan Star Trek Fleet Command‘i inceleyeceğiz. Ayrıca oyunu BlueStacks 4 üzerinden bilgisayarınızda oynamanızın avantajlarına da değineceğiz!

İlginizi Çekebilir: Brutal Age İnceleme

Star Trek Fleet Command

Star Trek Fleet Command “Starbase” adı verilen şehirler kurabileceğimiz, gemilerimizi ve içerisindeki personellerimizi geliştirebileceğimiz ve seviye atladıkça daha büyük gemiler geliştirebildiğimiz, uzay temalı mobil bir strateji oyunu. Oyuna giriş yaptığımızda başlangıç seviyesinde oyunculara verilen bir gemi ile başlıyoruz ve oyun bizi bir çeşit eğitimden geçiriyor. Bu eğitim süreci boyunca bize eşlik eden Scotty isimli karakter oyunu anlayabilmemizde büyük bir rol oynuyor. Scotty eğitim sürecinde bize üssümüzü nasıl geliştirebileceğimiz ve nasıl düşman birliklere saldırabileceğimiz hakkında detaylı bilgiler veriyor. Starbase adı verilen üssünüzde bulunan binaları belirli seviyelere yükseltip güçlendirdikten sonra yeni bir gemiye geçmemizin mümkün olduğu Star Trek Fleet Command‘da yeni bir gemi elde etmeniz için ise oyunda belirli bir süre harcamanız ve iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte.

Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command BlueStacks

Oyun bize eğitim aşamasında 3 farklı taraftan bahsediyor. Bu taraflar Federasyon, Klingon ve Romulan olmak üzere 3’e ayrılıyor. Eğitim süreci boyunca bize eşlik eden Scotty Federasyondan olduğunu belirtiyor. Ayrıca Federasyonun iyiliği temsil ettiği mesajlarını vermenin yanı sıra bizim de doğru yolu seçmemiz için bizi uyarıyor. Scotty’nin bizlere eşlik ettiği eğitim kısmının bize çok büyük bir rehber olduğunu düşünüyorum. Türkçe desteği olmayan bu oyunu böylesine bir rehberin bizlere adım adım öğretiyor olması oyunun önemli artılarından biri. Oyunun en önemli unsurlarından birisi kuşkusuz uzay gemileri. Uzay gemimizi geliştirmemiz için öncelikle gemiyi parça parça geliştirmemiz gerekmekte. Örneğin geminin silahlarının özelliklerini ya da kalkanlarının özelliklerini arttırmak size oyunda ilerlemenizde büyük bir avantaj sağlıyor ve bir sonraki gemiyi açmak için gerekli seviyeye çok daha hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir: Fetih Sanatı – Art of Conquest İnceleme

İttifaklarını Seç ve Savaşa Katıl!

Seviye atlamanız için yapmanız gereken en temel görev ise Nausicaan adı verilen yağmacılarla savaşmak. Nausicaan yağmacıları ile savaşarak seviyemizi geliştirebilir ve oyun içerisinde gelişmemiz için gerekli ana malzeme olan “Parsteel” elde edebiliriz. Zorlu geçen savaşlardan sonra uzay gemimizi onarmamızın gerekmesi de oyunda hoşuma giden detaylardan birisi. Ayrıca bu zorlu savaşları BlueStacks 4 sayesinde oyunu bilgisayarınızda oynayarak çok daha rahat bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Star Trek Fleet Command‘i klavye ve mouse ile oynamanın konforu bir başka oluyor tabi! Scotty’nin bizlere eşlik ettiği oyunun rehber bölümünde oyunun bizleri otomatik olarak bir ittifak seçme sayfasına yönlerdirmesi de oyunda beğendiğim detaylardan birisi. Oyunu tek başınıza oynamak isteyebilirsiniz ancak birlik olmak ve dostlarınızdan yardım istemek biz oyunculara her zaman büyük bir avantaj sağlamakta. Oyunun başında yönlendirildiğimiz ittifak seçme sayfası ile dostlarımızdan yardım isteyebilir ve onlara yardım edebiliriz.

Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command

İlginizi Çekebilir: Daybreak Legends Origin İnceleme

Gelelim oyunun en beğendiğim kısmına. Oyunda en beğendiğim unsur kesinlikle ses efektleri. Uzay temalı bir strateji oyununun sahip olması gereken ses efektleri Star Trek Fleet Command‘da tam olarak yansıtılmış. Oyunu genel olarak değerlendirecek olursak oyun diğer mobil strateji oyunlarına kıyasla birçok farklılığa sahip. Oyunun grafiklerini her ne kadar geliştirilebilir bulsam da beğenmedim diyemeyeceğim. Oynanış için de aynısı geçerli. İlk bakışta biraz karmaşık gelse de oyunun başında bizleri karşılayan rehber bu karışıklığa engel olmayı başarıyor. Oyunun sesleri ise belirttiğim gibi uzay temasını harika bir şekilde yansıtmayı başarmış.

Star Trek Fleet Command İndir

Star Trek Fleet Command’i telefonlarınızın ufak ekranlarına sıkışıp kalmadan bilgisayarınızda rahatlıkla oynayabilirsiniz! Star Trek Fleet Command’i BlueStacks 4 üzerinden bilgisayarınızda oynarak sorunsuz ve geliştirilmiş bir performans elde edebilir ve telefonda oyun oynamanın getirdiği telefonun sarjının çok çabuk bitmesi gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Star Trek Fleet Command’i BlueStacks 4 üzerinden ücretsiz oynamak için buraya tıklayabilirsiniz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts