Among Us: Katil Rolünde Kazanma Taktikleri

Among Us katil taktikleri
Among Us da Imposter rolü gelince uygulayabileceğiniz taktikler.

Among Us katil rolünde oynarken kazanma taktikleri ile tüm oyuncuları şaşırtın ve her birini teker teker haklayın. Among Us tamı tamına bir ayda toplam 80 milyon indirmeye ulaşarak, dünyada en popüler oyunların arasına girmeyi başardı. Bu oyunda katil olarak oynadığınızda işiniz diğerlerine göre daha zor olsa da bu taktikler ile kimliğinizi açığa çıkarmadan oyunu kazanın.

Among Us Katil Taktikleri

Oyunda bulunan çoğu oyuncu Crewmate rolünde oynamak istese de arada Imposter olabiliyorsunuz. Eğer bu Imposter rolünde oynuyorsanız, etrafta görevler yapıyormuş gibi taklitler uygulayarak, herkesten uzak ve tek başına dolaşan kişileri öldürmek en doğrusu. Ancak bu taktikler sadece yeni başlayan oyuncular için geçerli oluyor, zaman geçtikçe oyunda profesyonelleşmiş ekipler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki bu ekipler ile karşı karşıya kaldığınızda ne yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere önereceğimiz taktikleri uygulamalısınız.

Among Us Crewmate rolü
Eğer oyun içerisinde Imposter rolü gelirse, sizlere önerdiğimiz taktikleri uygulayın.

Mecbur olmadığınızda havalandırma kullanmaktan kaçının

Bir Imposter olduğunuz zaman sürekli havalandırmaları kullanmak sizlerin pek bir işine yaramaz, artı olarak kendinizi daha fazla riske atarsınız. Havalandırmaları kullanırken bir anda dikkatiniz dağılıp, Crewmate rolünde bulunan birinin yanına çıkarsanız ve bu onu görürse muhtemelen sizi gemiden attırmaya çalışacak.

Among Us kamera ışıkları
Imposter rolünde oynuyorsanız ve birini öldürdüyseniz rapor atmayın.

Birini öldürdükten sonra rapor atmayın

Eğer öldürdüğünüz kişileri hemen raporlarsanız yani çok fazla ceset bildirirseniz çok şüpheli gözükeceksiniz. Etrafta uzun süre dolaştıktan sonra yerde ölü bir beden ile karşı karşıya kaldıysanız, o zaman raporlamaktan çekinmeyin.

Among Us kameralar
Etrafta bulunan kameranın ışıkları kırmızı yanıp sönüyorsa kesinlikle birini öldürmeyin.

Kameraların ışıklarına dikkat edin

Bu hatayı birçok oyuncu yapıyor ve sonuçları ölüm ile sonlanıyor. Etrafınızda bulunan kameralarda eğer kırmızı ışık yanıp sönüyorsa bilin ki sizleri kameralardan birileri izliyor. Kırmızı ışıklar yanıp sönüyorsa kesinlikle birilerini öldürmeyin ve görev yapıyormuş gibi davranın.

Among Us havalandırmaalr
Gerektiği yerlerde havalandırmaları kullanın.

3 oyuncu kaldığı zaman ışıkları sabote edin

Pek çok oyuncu taktiği genellikle uygulamıyor, ancak uygulandığı zamanda çok işlevli olabiliyor. Harita üzerinde yalnızca 3 oyuncu kaldığı zaman ışıkları sabote ederseniz kazanma şansınız oldukça yüksek olacak.

Among Us rapor
Sürekli aynı yerlerde dolaşırsanız Imposter olduğunuz anlaşılabilir.

Başka birisinin sizi gördüğü yerde bir oyuncuyu öldürmeyin!

Diyelim ki kırmızı renkte olan bir oyuncusu sizi elektriğe görev yapmaya giderken gördü ve daha sonra siz Imposter olduğunuzdan dolayı kapıyı kapatarak ve içeride bulunan Crewmate rolündeki oyuncuyu öldürdünüz. Oradan çıktıktan sonra sizin arkanızdan kırmızı renkte oyuncu girdiğinde yerdeki cesedi görünce rapor edip sizin orada olduğunuzu söyleyerek katil olduğunuzu kolaylıkla tespit edebilir. Eğer bir crewmate’i öldürüyorsanız yakınlarda başka hiçbir oyuncunun olmadığına ya da kolayca kaçabileceğinize emin olun.

Total
0
Shares
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts